metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Pátek 2. prosince 2022. Svátek má Blanka

Olomouc se pyšní nejen svými tvarůžky

  8:59
Olomouc 16. září 2022 (PROTEXT) - V rámci plánování klíčových lokalit se Olomouc aktuálně pyšní tím, že byla vybrána mezi deset páteřních zastávek pro prezentaci Czech Industry Photo vzdělávací fotovýstavy na putovní mapě Českou republikou. Až do 29. září se tak zájemci o průmyslové inovace i příznivci uměleckých fotografií mohou seznámit na Dolním náměstí s velkoformátovými snímky úspěšných průmyslových firem a předních českých univerzit. Ve výčtu hlavních poutačů nechybí ani Akademie věd ČR s prospěšnými bakteriemi, které by se artisticky vyjímaly rovněž zavěšené jako obraz na zdi nejednoho moderního obýváku.

"Aktuálním přesunem fotovýstavy Czech Industry Photo do Olomouce byla naplněna polovina jejího cestovního plánu - tedy i osvětové činnosti,“ uvádí její zakladatelka Kateřina Škopková.

Pro zpestření vizuálního i edukativního zážitku organizátor také pamatoval na zvídavé návštěvníky. Obrazy proto doplnil o QR kódy s dvojjazyčnými příběhy, které velmi čtivou formou odhalují skryté krásy, přínosy i bezmezný potenciál českého průmyslu. Vstup na Czech Industry Photo je pro veřejnost zdarma. Tato fotovýstava je přístupná rovněž v digitální podobě na webu www.czechindustryphoto.com. Po skončení prezentace v hanácké metropoli se putovní expozice přesune zase dále, a to do Zlína.

Czech Industry Photo

Czech Industry Photo je putovní osvětová výstava, která odhaluje potenciál a skryté krásy českého průmyslu v rámci rozmanitých odvětví. Tato fotovýstava je unikátním projektem, který prostřednictvím vizuální komunikace prezentuje inovace a perspektivu zaměstnání v průmyslu. Zároveň zprostředkovává pohled na pracovní postupy, obory a profese ve výzkumu, vývoji, výrobě, v průmyslovém designu či transferu energií. Pořadatelem Czech Industry Photo je v rámci společenské odpovědnosti komunikační agentura Promoliga®. Fotovýstava je realizována bez státních a evropských dotací jen za podpory srdcařů, spolupracujících médií, asociací a partnerů, kteří v kreativní průmyslové osvětě spatřují důležitost a smysl.

Promoliga

Promoliga® je komunikační agentura, která od roku 2015 poskytuje PR a marketingovou podporu inovátorům. "Pomáháme značkám růst a zvyšovat jejich tržní hodnotu - ONline i OFFline."

Kontakt:

Hana Krejčí

PR/Marketingový specialista

Promoliga® - komunikační agentura

e-mail: info@promoliga.cz

www.promoliga.cz

www.czechindustryphoto.com

Hlavní zprávy

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek