metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.

Další 2 fotografie v galerii
Nové obchodní centrum Lužiny | foto: Vizualizace OC Lužiny

Oprava Lužin ještě obyvatele potrápí. Staré obchody se ale vrátí

  16:01
Mamutí objekt na Lužinách si o přestavbu doslova říkal. Průchod zanedbaným obchodním střediskem k metru vždy lemovaly odpadky a věčný pach moči. Tomu by měl být po ukončení rekonstrukce konec. Jenže na ten si obyvatelé budou ještě muset nějakou dobu počkat.

"Předpokládáme dokončení v dubnu příštího roku," řekla deníku Metro manažerka OC Lužiny Petra Jandošová s tím, že to platí i pro průchod obchodním střediskem. A to je trochu problém. K metru se teď nedá dostat přímo, ale s menší obchůzkou kolem centra. Nicméně první obchod - Billa - by se měl otevřít už v průběhu letošního června. Podle Jandošové lidé po rekonstrukci najdou na 70 obchodů, znovu otevřít by se měly i některé obchody a služby, které tam dříve fungovaly. Vedle již zmíněné Billy také pobočka české pošty nebo městské knihovny.

Východ z metra

Pohled z ptačí perspektivy

"Je to v jednání, zatím nám na stole leží smlouva o smlouvě budoucí. Knihovna asi nebude na stejném místě a i když bude mít menší prostory, otvírací doba," říká mluvčí této instituce Lenka Hanzlíková. Knihovna na Lužinách podle Hanzlíkova patřila díky blízké dostupnosti od metra k těm frekventovanějším pobočkám. Její zavření však ale zásadnější problémy čtenářům nepřineslo. "Máme ve Stodůlkách další pobočku, kde jsme rozšířili pracovní dobu. Samozřejmě je hůře dostupná než ta na metru Lužiny," dodává Hanzlíková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Rozviklané nohy i politý stůl. V re-use centru Z pokoje do pokoje dělají z odpadu retro poklady

vydáno 26. ledna 2022  15:40

Z ostravských sběrných dvorů putují do re-use centra nejen nábytek, ale i nádobí, hračky, nářadí, kočárky nebo třeba lyže. OZO Ostrava může být pro Prahu...  celý článek

Vaše fotky z Prahy