metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 3 °C

Úterý, 25. ledna 2022. Svátek má Miloš.
Náměstí Jana Palacha s Rudolfinem | foto: MHMPMetro.cz

Oprava na Palachově náměstí je o krok dál

  11:59
Přípravy na rekonstrukci náměstí Jana Palacha postoupily do dalšího stadia.

Hlavní město nyní zadalo vypracování projektové dokumentace pro jeho celkovou úpravu. Realizace projektu, který vychází z vítězného architektonického návrhu Václava Králíčka, vyjde Prahu na zhruba 33,5 milionu korun. První práce by měly začít na přelomu let 2019 a 2020.

„Rekonstrukce nabídne důstojné veřejné prostory pro studenty okolních škol a návštěvníky Rudolfina a stane se tak opravdovým živým náměstím,“ říká náměstkyně primátorky Petra Kolínská.

Nové Králíčkovo řešení má za cíl funkčně i esteticky vylepšit celé náměstí a jeho přilehlé okolí. V rámci změn tak dojde například k přesunu výdechů z garáží stranou z centrální plochy náměstí. Úpravy proběhnou ve třech etapách.

V první fázi se uskuteční rekonstrukce samotného náměstí, ve druhé pak přilehlých partií Alšova nábřeží. Ve třetí etapě pak město nechá vyspravit části Křižovnické ulice, 17. listopadu, Kaprovy, Valentinské a Široké ulice.

Původní soutěž byla vyhlášena v lednu 2002. Náměstí potřebuje nový kabát také kvůli reprezentativnosti. Nachází se na něm totiž novorenesanční budova Rudolfina, kde se odehrávají významné koncerty vážné hudby.

Komentáře

Hlavní zprávy

Doba, kdy za nás bude platit naše auto, je už za rohem

vydáno 25. ledna 2022  17:14

Metody, jak klientovi vytáhnout z kapsy peníze, hledají obchodníci denně. K novým způsobům, jak si plnit co nejrychleji a bez čekání své sny, přispívají i...  celý článek

Kvůli viru odvolávají spoje MHD. Dopravci si řidiče půjčují mezi sebou

vydáno 25. ledna 2022  17:00

Omikron dává zabrat i organizátorovi hromadné dopravy Ropid. Výpadky řeší i v řádu minut.   celý článek

Zmatky kolem biokontejnerů. Neplaťte za ně, radí popeláři

vydáno 25. ledna 2022  13:42

Omluva magistrátu za zdražení svozu odpadu, populismus, ale i příležitost pro ty, kteří chtějí ušetřit. Tak se hovoří o nové možnosti Pražanů zažádat si...  celý článek

Zahraniční filmaři opouštějí Česko. S nimi i prestiž a peníze

vydáno 25. ledna 2022  5:19

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Kvůli rozpočtovému provizoriu pro ně nejsou peníze na investiční pobídky, proto z...  celý článek

Vaše fotky z Prahy