metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 26 °C

Sobota 13. srpna 2022. Svátek má Alena

Další 3 fotografie v galerii
Nábřežní zeď je v havarijním stavu. | foto: Metro.cz

Oprava parku Kampa počká. Werichova vila a nábřežní zeď jsou přednější

  11:59
Park Kampa na Malé Straně není fit. Povodně mu ublížily stejně jako nábřežní zdi a nedaleké Werichově vile. Radnice ho chce co nejrychleji rekonstruovat. V první řadě se však opraví zeď, která je v havarijním stavu a Werichova vila, kde má vzniknout kulturně-společenské centrum Voskovce a Wericha. Chystané úpravy parku navíc budí vášně v zastupitelstvu městské části.

Rekonstrukce parku u Werichovy vily je v Praze 1 ožehavým tématem. „Dřívější podoby projektů na rekonstrukci parku vyvolaly velký nesouhlas veřejnosti. Vedení městské části proto původně představený projekt pozastavilo a začalo jej upravovat. S výsledkem však veřejnost nikdy nebyla seznámena,“ tvrdí zastupitel Prahy 1 Filip Pospíšil.

Nákladná omlazovací kúra

Oprava parku je součástí většího projektu, který zahrnuje i rekonstrukci Werichovy vily. „Toto výběrové řízení není jednoduchá záležitost a v případě, že bychom udělali nové výběrové řízení, tak bychom mohli opravou vily odložit třeba o rok či déle. Není to ale potřeba, takto je to legislativně v pořádku a můžeme začít již nyní,“ komentuje veřejnou zakázku mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

Kromě vily a parku má omlazovací kúrou projít i nábřežní zeď, která je kvůli povodním už několik let v havarijním stavu. Její oprava má vyjít zhruba na 10 milionů korun, rekonstrukce vily na 31 milionů korun. Do úprav parku má být investováno přibližně 18 milionů. Praha 1 chce nejprve opravit poškozenou zeď a Werichovu vilu, v níž vznikne kulturně-společenské centrum Voskovce a Wericha. „Park Kampa se zatím opravovat nebude,“ potvrdila mluvčí Prahy 1.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek