metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Oprava trati v Bělohorské ulici má skluz. Na Bílou Horu tramvají až v září

  13:46
Zhruba o dva týdny později skončí rekonstrukce tramvajové trati. Důvodem je, že se musí přeložit napájecí kabely. Přitom mezitím začnou lidé jezdit opět do škol, na Vypichu se také chystá megakoncert Kabátů. Zkolabuje tu doprava?

Kvůli slabšímu prázdninovému provozu se sopravní podnik pustil do náročné rekonstrukce tramvajové trati až koncem června. Hotovo mělo být do 30. srpna. Jenže se ukázalo, že předpověď byla optimistická a do avizovaného termínu budou tramvaje jezdit jen v úseku mezi Malovankou a Říčanovou. Z Říčanovy až na Bílou Horu se oprava protáhne o zhruba další dva týdny.

Proč to drhne jen u nás, lamentuje starostka šestky

Bělohorská

Bělohorská

„Část rekonstruované tramvajové trati bude uvedena do provozu 12. září. Důvodem jsou časově náročnější práce na neplánovaném přeložení kabelů napájení, které musely být po zjištění jejich skutečného stavu a vedení přemístěny společností PRE,“ vysvětluje mluvčí dopravce Jiří Štábl. Mezi Říčanovou a Bílou Horou proto zůstane v provozu náhradní autobusová doprava. „Kompletní zprovoznění celé trati proběhne k 13. září,“ dodává Štábl. Ten den se ovšem u Vypichu odehraje velký koncert Kabátů. Pokud se dá spolehnout na tento termín, pak by pražská doprava mohla nápor návštěvníků zvládnout. 

Zprávy o prodloužení rekonstrukce rozhodně nepotěšily Maria Kousalíkovou, starostku Prahy 6. Považuje je za neuvěřitelné. „Neplánované přeložení kabelů měl někdo odpovědný naplánovat tak, aby ke zpoždění nedošlo!“ zlobí se. Proč vlastně? „Prodloužila se o měsíc už tak zpožděná oprava stropní desky metra Dejvická. Prahu 6 zasáhla jedna z největších havárií vody v metropoli za poslední rok. Provoz a život občanům komplikují velké dopravní stravby a také tato rekonstrukce,“ vypočítává starostka.

Někde dřív

Ostatní rekonstruované trati podle Jiřího Štábla probíhají podle harmonogramu.

  • Trať do Modřan se zprovoznila o více než týden dříve proti původnímu plánu.
  • Stále probíhá oprava trati v úseku Průběžná-Švehlova. Skončit má 13. září.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek