metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 14 °C

Pondělí, 20. září 2021. Svátek má Oleg.

Oprava trati v Bělohorské ulici má skluz. Na Bílou Horu tramvají až v září

  13:46
Zhruba o dva týdny později skončí rekonstrukce tramvajové trati. Důvodem je, že se musí přeložit napájecí kabely. Přitom mezitím začnou lidé jezdit opět do škol, na Vypichu se také chystá megakoncert Kabátů. Zkolabuje tu doprava?

Kvůli slabšímu prázdninovému provozu se sopravní podnik pustil do náročné rekonstrukce tramvajové trati až koncem června. Hotovo mělo být do 30. srpna. Jenže se ukázalo, že předpověď byla optimistická a do avizovaného termínu budou tramvaje jezdit jen v úseku mezi Malovankou a Říčanovou. Z Říčanovy až na Bílou Horu se oprava protáhne o zhruba další dva týdny.

Proč to drhne jen u nás, lamentuje starostka šestky

Bělohorská

Bělohorská

Bělohorská

Bělohorská

„Část rekonstruované tramvajové trati bude uvedena do provozu 12. září. Důvodem jsou časově náročnější práce na neplánovaném přeložení kabelů napájení, které musely být po zjištění jejich skutečného stavu a vedení přemístěny společností PRE,“ vysvětluje mluvčí dopravce Jiří Štábl. Mezi Říčanovou a Bílou Horou proto zůstane v provozu náhradní autobusová doprava. „Kompletní zprovoznění celé trati proběhne k 13. září,“ dodává Štábl. Ten den se ovšem u Vypichu odehraje velký koncert Kabátů. Pokud se dá spolehnout na tento termín, pak by pražská doprava mohla nápor návštěvníků zvládnout. 

Zprávy o prodloužení rekonstrukce rozhodně nepotěšily Maria Kousalíkovou, starostku Prahy 6. Považuje je za neuvěřitelné. „Neplánované přeložení kabelů měl někdo odpovědný naplánovat tak, aby ke zpoždění nedošlo!“ zlobí se. Proč vlastně? „Prodloužila se o měsíc už tak zpožděná oprava stropní desky metra Dejvická. Prahu 6 zasáhla jedna z největších havárií vody v metropoli za poslední rok. Provoz a život občanům komplikují velké dopravní stravby a také tato rekonstrukce,“ vypočítává starostka.

Někde dřív

Ostatní rekonstruované trati podle Jiřího Štábla probíhají podle harmonogramu.

  • Trať do Modřan se zprovoznila o více než týden dříve proti původnímu plánu.
  • Stále probíhá oprava trati v úseku Průběžná-Švehlova. Skončit má 13. září.

Komentáře

Hlavní zprávy

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy