metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 7 °C

Neděle, 24. února 2019. Svátek má Matěj.
Tramvaje se vrací do Moskevské a Francouzské.
Tramvaje se vrátily do Moskevské. | foto: Tadeáš Havlík

Opravy Moskevské skončí na jaře. Praha 10 chce poté zvelebit Vršovickou

11. listopadu 2013  7:00 Adam Váchal Metro.cz
Tramvaje se sice do Moskevské již vrátily, opravy ulice tím ale zdaleka nekončí. Celková obnova, jejímž cílem je vytvořit z této třídy prodloužené centrum metropole, bude ukončena před letními prázdninami 2014.

Technická správa komunikací opravuje chodníky, Eltodo veřejné osvětlení a dopravní podnik se postaral o novou tramvajvou trať. Na opravě Moskevské ulice se podílí hned několik společností. A práce ještě zdaleka nekončí. Radnice bude do konečného vzhledu ulice investovat ještě několik desítek milionů korun. "Rekonstrukce je v poločase. Na řadě míst v Moskevské je z důvodu pokračujících prací a blížící se zimy položen provizorní asfaltový povrch, některé zastávky jsou také v dočasném stavu," říká zástupkyně starosty Ivana Cabrnochová, která veškeré práce v Moskevské koordinuje.

Na řadě je Vršovická

Plánovanou výslednou podobu celé Moskevské mohou obyvatelé, cestující a návštěvníci Vršovic spatřit v soutěsce mezi ulicemi Ruská a Heroldovy sady. Zde už jsou vydlážděné chodníky, vytvořeny bezbariérové mysové zastávky a zúžené vjezdy do ulic, takzvané krtčí uši. 

Opravenou ulici nyní doplnil čerstvě zrekonstruovaný Vršovický zámeček s domovem pro seniory a krásnou svatební síní. Definitivního vzhledu se ulice dočká příští rok na jaře. Narozdíl odn dosavadních prací, se pokračující opravy dotknou už jen minimálně tramvajového provozu. Sotva bude dokončena oprava Moskevské ulice, chce radnice zvelebvit další část Vršovic. "V příštích letech bychom chtěli stejným způsobem obnovit oblast okolo zastávky Průběžná a ulici Vršovická," popisuje Cabrnochová. 

Lidé se dočkají nové promenády

"Naším cílem je vytvořit z této části Vršovic prodloužené centrum metropole," dodává s tím, že prostřednictvím diskuzních stánků v ulicích i přes webové stránky radnice do připomínkování konečné podoby Moskevské vtáhla místní obyvatele. "Výsledkem bude nová obchodní promenáda se zcela novým členěním ploch pro auta, cyklisty a chodce, více místa pro odpočinek, více zeleně a radikálně menší množství bariér," zakončuje Cabrnochová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Čeština pro mě byla výzva, říká Mirka Miškechová

Slovenská písničkářka Mirka Miškechová
vydáno 24. února 2019  6:05

Slovenská písničkářka Mirka Miškechová korzuje po pódiích již několik let. Osudovým se jí stalo vítězství v soutěži a následné předskakování na turné...  celý článek

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám