metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / -3 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Stavební práce na smíchovské náplavce
Další 2 fotografie v galerii
Stavební práce na smíchovské náplavce | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Opravy náplavek budí emoce jen na Výtoni

18. dubna 2018  7:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Hořejší nábřeží bude kvůli stavebním pracím rozkopané až do září.

Smíchovská náplavka na levém břehu Vltavy je místo, které bývá dějištěm řady nejrůznějších společenských nebo sportovních akcí. Prostor Hořejšího nábřeží, mezi Železničním a Palackého mostem, v minulosti hostil celou řadu trhů a food festivalů, umístění židlí a stolků sem zejména v loňském roce přilákalo celou řadu Pražanů.

O to překvapivěji pak podle místních z Prahy 5 působí humbuk, který mezi Pražany a na sociálních sítích způsobilo avizované uzavření tří provozoven na protějším břehu řeky. Částečné uzavření toho smíchovského, po kterém již téměř tři měsíce rajtují dělníci s bagry, totiž prošlo téměř bez povšimnutí.

Fotogalerie

„Revitalizace Hořejšího nábřeží skončí na přelomu května a června a výsledkem bude zajištění základních inženýrských sítí v rozsahu Smíchovské náplavky. Postupná úprava jednotlivých prostor ve vysoké nábřežní zdi, takzvaných kobek, pak potrvá přibližně do konce září letošního roku,“ řekl deníku Metro koordinátor správy náplavek Jan Nejedlý.

Právě kolem zmíněných kobek se celý humbuk opravy náplavky na protější Výtoni točí. Vyeskalování této kauzy náměstkyně primátorky Petra Kolínská označila za takzvaný hoax (klamnou zprávu). Tři provozovny, které v nich mají své zázemí, se tu budou opravovat do konce listopadu. Postup města se ale znelíbil zástupcům Bajkazylu, kteří na náplavce provozují bar, servis a půjčovnu kol. Letní opravy zde podle nich umrtví život. Magistrát ale akci obhajuje. Omezení se totiž podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana „života“ na náplavce příliš nedotkne. „Rozhodně nedojde k uzavření náplavek, jak se někteří provozovatelé snaží prezentovat,“ dodává mluvčí Hofman, podle kterého díky úpravám přibudou na Výtoni toalety a výstavní prostory. Podobně jako na Hořejším nábřeží se zde bude pracovat také na inženýrských sítích a má být doplněn mobiliář.

Letní sezona nemá být podle správce náplavek Nejedlého ohrožena ani na náplavce Hořejšího nábřeží. Zmíněné kobky se tu budou sice upravovat po celé léto, program to neohrozí. „I v letošní letní sezoně se lidé mohou těšit na oblíbené akce a zajímavý program. O těchto akcích veřejnost bude informována od organizátorů na webu,“ dodává Nejedlý.

Do roku 2020 chce metropole do úprav náplavek investovat zhruba 225 milionů korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

GALERIE: černé, rudé i oranžové. Deník Metro posbíral snímky barevných tramvají

Tramvaj RunCzech
vydáno 23. ledna 2019  15:56

V Liberci jezdí bílozelené tramvaje, v Brně mají vozy bíločervené a Plzeň má tramvaje žluté s bílým pruhem. Když si člověk představí pražskou tramvaj,...  celý článek

Čtenáři deníku Metro se chlubí fotografiemi bizarních WC

Filmové ateliéry AB Barrandov
vydáno 23. ledna 2019  13:06

Na neobvyklé toalety narážejí čtenáři Metra docela často. K takovému závěru jsme v redakci došli poté, co jsme si prohlédli desítky čtenářských...  celý článek

Dobrá zpráva! Čeští mladiství pijí méně než před deseti lety

Ilustrační snímek
vydáno 23. ledna 2019  12:27

Poprvé se s alkoholem setkávají děti v rodinách. Zbytek se dovědí od kamarádů a spolužáků.  celý článek

Cedule vyhání turisty. Nápis bránící ve vstupu do kostela svatého Jakuba pobuřuje

Cedule u sv. Jakuba.
vydáno 23. ledna 2019  9:12

Jak by se asi českým turistům líbilo, kdyby se nemohli podívat dovnitř památek v cizině? V tomto duchu se v posledních dnech nesou reakce řady Pražanů na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám