metro.cz

Počasí v Praze

22 °C / 36 °C

Středa, 26. června 2019. Svátek má Adriana.
Stavební práce na smíchovské náplavce
Další 2 fotografie v galerii
Stavební práce na smíchovské náplavce | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Opravy náplavek budí emoce jen na Výtoni

18. dubna 2018  7:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Hořejší nábřeží bude kvůli stavebním pracím rozkopané až do září.

Smíchovská náplavka na levém břehu Vltavy je místo, které bývá dějištěm řady nejrůznějších společenských nebo sportovních akcí. Prostor Hořejšího nábřeží, mezi Železničním a Palackého mostem, v minulosti hostil celou řadu trhů a food festivalů, umístění židlí a stolků sem zejména v loňském roce přilákalo celou řadu Pražanů.

O to překvapivěji pak podle místních z Prahy 5 působí humbuk, který mezi Pražany a na sociálních sítích způsobilo avizované uzavření tří provozoven na protějším břehu řeky. Částečné uzavření toho smíchovského, po kterém již téměř tři měsíce rajtují dělníci s bagry, totiž prošlo téměř bez povšimnutí.

Fotogalerie

„Revitalizace Hořejšího nábřeží skončí na přelomu května a června a výsledkem bude zajištění základních inženýrských sítí v rozsahu Smíchovské náplavky. Postupná úprava jednotlivých prostor ve vysoké nábřežní zdi, takzvaných kobek, pak potrvá přibližně do konce září letošního roku,“ řekl deníku Metro koordinátor správy náplavek Jan Nejedlý.

Právě kolem zmíněných kobek se celý humbuk opravy náplavky na protější Výtoni točí. Vyeskalování této kauzy náměstkyně primátorky Petra Kolínská označila za takzvaný hoax (klamnou zprávu). Tři provozovny, které v nich mají své zázemí, se tu budou opravovat do konce listopadu. Postup města se ale znelíbil zástupcům Bajkazylu, kteří na náplavce provozují bar, servis a půjčovnu kol. Letní opravy zde podle nich umrtví život. Magistrát ale akci obhajuje. Omezení se totiž podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana „života“ na náplavce příliš nedotkne. „Rozhodně nedojde k uzavření náplavek, jak se někteří provozovatelé snaží prezentovat,“ dodává mluvčí Hofman, podle kterého díky úpravám přibudou na Výtoni toalety a výstavní prostory. Podobně jako na Hořejším nábřeží se zde bude pracovat také na inženýrských sítích a má být doplněn mobiliář.

Letní sezona nemá být podle správce náplavek Nejedlého ohrožena ani na náplavce Hořejšího nábřeží. Zmíněné kobky se tu budou sice upravovat po celé léto, program to neohrozí. „I v letošní letní sezoně se lidé mohou těšit na oblíbené akce a zajímavý program. O těchto akcích veřejnost bude informována od organizátorů na webu,“ dodává Nejedlý.

Do roku 2020 chce metropole do úprav náplavek investovat zhruba 225 milionů korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nabíječi koloběžek si vydělají méně, ale za adrenalin to stojí

Koloběžky přivezly zábavu i problémy na chodnících.
vydáno 25. června 2019  19:58

Viděli jste někdy člověka, jak jede po ulici na dvou zelených elektrokoloběžkách? Není to zloděj ani vtipálek, je to takzvaný dobíječ – juicer. Když...  celý článek

Nový viadukt dřív než za rok. Využití najde většina oblouků

Takto by mohl viadukt vypadat v roce 2022.
vydáno 25. června 2019  13:09

Změny okolí karlínského vlakového přemostění vyjdou na zhruba 343 milionů korun.  celý článek

Na Smetance chtějí chránit ptáky i javor

Pozůstatky kácení u školy.
vydáno 25. června 2019  5:22

Radní Prahy 2 dnes diskutují o kácení v areálu školy. „Setkání svolali s několikaletým zpožděním,“ reagují obyvatelé.  celý článek

Milostné vzdechy sousedů zákony neutiší, říká právník

Pražané si stěžují na vzdychání. Řeší to i letáky.
vydáno 24. června 2019  8:20

Deník Metro oslovil právníka Jana Lukeše s otázkou, jak by se dal v Praze vyřešit problém s takzvanými „královnami soulože“. Téma, které se s příchodem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám