metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 10 °C

Čtvrtek, 21. února 2019. Svátek má Lenka.
Oprava tramvajové tratě u náměstí Bratří Synků.
Oprava tramvajové tratě u náměstí Bratří Synků. | foto: Lucía Andrľová

Opravy tramvajové trati od pátku omezí provoz u náměstí bratří Synků

23. dubna 2015  15:02 ČTK
Opravy tramvajové trati od pátku omezí provoz v Nuslích, neprůjezdná bude Bělehradská ulice v úseku od Otakarovy po náměstí bratří Synků. Uvedl to dnes pražský magistrát. Uzavírka je součástí rekonstrukce kolejí v Bělehradské. Zároveň s výměnou kolejí se budou měnit silnice, chodníky i most přes Botič. Opravy budou stát více než 120 milionů korun.

Od pátku do následujícího čtvrtka bude uzavřených zhruba 200 metrů ulice u náměstí bratří Synků. Na náměstí nebudou moci vjíždět ani tramvaje, informoval dopravní podnik. Tramvajové linky číslo 6, 11 a 18 budou místo objíždět přes Otakarovu, číslo 13 bude ze zastávky Bruselská odkloněná do obratiště Zvonařka, kde bude končit. Auta pojedou objížďkou ulicemi Nuselská a Na Zámecké.

Ve čtvrtek 30. dubna nebude navíc možné z uzavřeného úseku vjet do Křesomyslovy a od pátku bude celá tato ulice jednosměrně uzavřená. Řidiči budou do neděle místo muset objíždět přes Otakarovu, Bělehradskou, Fričovu, Na Folimance a Sekaninovu.

Přes Botič se postaví nový most

Stavební práce mají pokračovat do podzimu. Po úseku u náměstí bratří Synků se vymění koleje u Tylova náměstí na Vinohradech. Do konce června má být hotová trať po křižovatku s ulicí Pod Karlovem u parku Folimanka. Do poloviny září má být postavený nový most přes Botič za asi 21 milionů korun. Výměna kolejí má skončit do konce října.

Současně s tramvajovou tratí, kterou vymění DPP, investuje Technická správa komunikací do rekonstrukce chodníků a povrchů silnic. S pracemi začne po dokončení oprav tratí. Bělehradská ulice spojuje Vinohrady a Nusle, jezdí po ní tramvaje číslo 11, 13 a noční spoj 56. Vzniknout tam má díky opravám nová tramvajová zastávka u obchodu Billa.

Komentáře

Hlavní zprávy

Povinné zálohy na PET lahve jsou nesmysl, tvrdí evropští mistři třídění odpadu

Ilustrační snímek
vydáno 21. února 2019  15:46

Karlovarské minerální vody, největší středoevropský distributor nealkoholických nápojů, uvažují po vzoru některých evropských zemí o zavedení zpětného...  celý článek

ANKETA: Deník Metro hledá nejkrásnější tramvaj v Praze

Anketa
vydáno 21. února 2019  14:39

Jako má Londýn červené autobusy, tak má Praha tramvaje T3. Nejpočetněji vyráběný tramvajový vůz na světě je pražskou legendou. Metropoli však křižují i...  celý článek

Kadjar byl v lázních. Renault prokoukl a dostal nové motory

Překonat brod není problém.
vydáno 21. února 2019  12:33

S novým rokem se českému trhu představil omlazený Renault Kadjar. Oblíbené SUV dostalo řadu novinek.  celý článek

Dejvické divadlo nezískalo peníze na provoz a je vystaveno tragikomické zkoušce

Ivan Trojan
vydáno 21. února 2019  10:21

Aby se Dejvické divadlo zachránilo, povolá na pomoc finského režiséra, začne hrát s loutkami, a dokonce se pokusí důchodcům prodat předražené hrnce. Snahu...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám