metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Středa, 14. dubna 2021. Svátek má Vincenc.
Je potřeba opustit dobu „pokřídovou” a vstoupit do éry skutečně interaktivního vzdělávání | foto: Unicorn Vysoká škola s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Opusťme dobu „pokřídovou” a vstupme do éry interaktivního vzdělávání

Komerční sdělení Po uplynulém roce, kdy byli žáci, studenti i učitelé nuceni přejít na distanční výuku a naučit se pracovat s novými nástroji, by se mohlo zdát, že digitální technologie jsou v českém školství novinkou.

Strategie digitálního vzdělávání se však rozvíjí už bezmála dvacet let a případné nedostatky potvrzují základní předpoklad – nic nejde hned a ani digitalizaci nelze provést takzvaně „z nuly na sto”.

„Vývoj školství je skutečně relativně pomalý. To je způsobené z velké části tím, že neexistuje objektivní míra jeho hodnocení. Kantoři, rodiče i děti mají subjektivní názor a těžko se hledá jeho průsečík,” míní Milan Hausner, specialista na využívání digitálních technologií na školách, který se ve školství pohybuje téměř čtyřicet let.

S tím, že žáci ovládají mobilní telefony, tablety a počítače, se v dnešní době počítá. Skutečnost, že se tuto techniku na jaře roku 2020 museli naučit používat také učitelé, považuje Hausner za zásadní zvrat. „Tento okamžik by mohl být konečně tím předělem, který posune celé školství směrem vpřed,” doufá.

„Dosud jsme se nacházeli v době takzvaně pokřídové. Typickým znakem této doby byla paní učitelka, která při hodinách sice používá dataprojektor, ale v ruce drží dřevěné ukazovátko,” pokračuje pedagog. Dnes se podle něj školství posunulo do fáze, kdy dataprojektor nahradila interaktivní tabule - avšak děti stále ještě sedí v lavicích poměrně pasivně, bez ohledu na interaktivitu učebních pomůcek.

Cílem je tedy posunout celý systém tak, aby učitelé dokázali ovládat potřebnou techniku a zároveň uměli řídit samostatně pracující skupiny žáků. Právě tento vývoj by měly podpořit různé programy a aplikace, které vytvářejí vzdělávací instituce. Například vysoká škola Unicorn University dlouhodobě vyvíjí výukové nástroje 21. století - vytváří online vzdělávací kurzy Red Monster  zejména pro základní a střední školy a také spolupracuje se školním informačním systémem Edookit.

Jejich smyslem je umožnit školám a učitelům, aby se prostřednictvím aplikací a techniky mohli více zaměřit na využití teorie v praxi a připravit tak žáky lépe na život, který je čeká po dokončení studia. To považuje za důležité i expert na digitální technologie ve školství Milan Hausner. „Děti, především na základní škole, nechodí do školy proto, že je to baví, ale proto, že musí. Výuka je musí oslovit - a to prostý text a obrázky nedokážou. Je potřeba zapojit vizualizace a simulace,” říká s přesvědčením.

V případě kurzů Red Monster lze při použití interaktivní tabule zapojit celou třídu - jednotliví žáci mohou mezi sebou soutěžit, kdo správně zodpoví nejvíce otázek. Děti mohou pracovat i ve skupinách, plnit dílčí testy a to vše za doprovodu atraktivního vizuálního obsahu, který Unicorn University kontinuálně rozvíjí.

Podle Milana Hausnera učitelé i žáci zkrátka potřebují, aby jim z moderních technologií, aplikací a jejich možností spadla brada. „To, co změní výuku, není rozdíl ve velikosti obrazovky nebo uspořádání tlačítek. Alfou a omegou všeho je vzdělávací obsah.”

www.redmonster.cz 

Je potřeba opustit dobu „pokřídovou” a vstoupit do éry skutečně interaktivního vzdělávání

Hlavní zprávy

Nabídl se nám i odborník na opravu slunečních hodin, říkají noví majitelé usedlosti Cibulka

vydáno 13. dubna 2021  18:52

S opravou areálu rádi pomůžeme, slibují lidé na sociálních sítích i v anketě. Objekt má být zrekonstruovaný do roku 2026.   celý článek

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Aranžérie přináší květiny na sto způsobů

vydáno 13. dubna 2021  15:05

Květinová dílna Aranžérie se nachází v Praze 4. Zároveň jde také o sociální podnik.   celý článek

Do Prahy se vrátily školní linky. Další změny se chystají

vydáno 13. dubna 2021  11:15

Chytré displeje ve vozech nebo zbrusu nové řády. Cestující si bleskurychle zvykají.  celý článek

Vaše fotky z Prahy