metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 18 °C

Neděle, 1. srpna 2021. Svátek má Oskar.

Dalších 13 fotografií v galerii
Takto bude vypadat Ortenovo náměstí po rekonstrukci. | foto: Praha.eu

Ortenovo náměstí se opravuje. Pomalu, stěžují si obyvatelé Holešovic

  11:21
Lidé z Holešovic si stěžují na opravu Ortenova náměstí. Ta podle nich již delší dobu stojí a nic se zde neděje. Radnice sedmé městské části tvrdí, že práce na nové podobě náměstí zbrzdily povodně. Nyní již opět rekonstrukce pokračuje podle plánu.

Jak pokračuje proměna Ortenova náměstí? Někteří obyvatelé Prahy 7 se zlobí, že příliš pomalu. "Rekonstrukce Ortenova náměstí je výsměch radnice Prahy 7 obyvatelům Holešovic. A vůbec se nejedná o poslední dny, kdy je radnice možná zaneprázdněná povodněmi. Na místě se už měsíc nic neděje," popisuje situaci čtenářka Jana Šimonková.

Stavba byla zastavena jen kvůli povodním, tvrdí radnice

Takto opuštěně vypadalo Ortenovo náměstí minulý týden.
Takto opuštěně vypadalo Ortenovo náměstí minulý týden.

Vedení radnice tvrdí, že stavba byla pozastavena pouze v době povodní.  "Z tohoto důvodu byly od 3. do 12. června práce přerušeny. Toto přerušení by však nemělo mít významný vliv na termín dokončení stavby," vysvětluje mluvčí sedmé městské části Martin Vokuš.

Nové podoby náměstí se lidé dočkají ještě v průběhu letošního roku. Za 42,2 milionů korun bude v parku umístěno nové veřejné osvětlení a kanalizace, vysazena bude nová zeleň a upraveny záhony. Ty získají mimo jiné zcela nový závlahový systém. Zpevněny budou chodníky, na kterých se objeví nové lavičky, odpadkové koše a další mobiliář.

Přibude parkovacích míst

Takto bude vypadat Ortenovo náměstí po rekonstrukci.
Takto bude vypadat Ortenovo náměstí po rekonstrukci.

Na náměstí budou nově umístěna dvě stanoviště se třemi podzemními kontejnery na tříděný odpad. Také dětské hřiště bude pro své malé návštěvníky atraktivnější. Před Základní školou T.G. Masaryka radnice zklidní dopravu, dopřeje více místa cyklistů a nabídne řidičům více parkovacích míst.

Jak probíhá proměna Ortenova náměstí

  • Odvezeny byly volně stojící lavičky a odstraněna nevyhovující zeleň. 
  • Ve východní části parku vedle základní školy je provedena příprava na položení povrchu chodníků, položeny jsou rozvody vody a kanalizace k fontáně. 
  • Dále byly provedeny rozvody elektřiny k veřejnému osvětlení, objednána tělesa veřejného osvětlení pro celý park a podzemní kontejnery na tříděný odpad, instalován je samozavlažovací systém pro zeleň.
  • Zahájila se pokládka zámkové dlažby v západní části, jejíž dokončení bude provedeno po uložení podzemních kontejneru na tříděný odpad.
  • V následujícím období proběhne úprava a dosadba zeleně, pokládka povrchu chodníků, rekonstrukce dětského hřiště, osazení odpadkových košů a laviček, vybudování parkovacího zálivu, osazení fontány a sochy Garden Butterfly.

Komentáře

Hlavní zprávy

K létu patří nejen dovolená, ale také víc sexuálních hrátek. Pozor na pohlavní choroby!

vydáno 1. srpna 2021  6:00

Volnější oděv, víc odhalená, často do bronzova opálená těla. Letní období víc podněcuje erotickou fantazii. „Všiml jsi si, kolik těch našich holek chodí...  celý článek

My nic, my muzikanti. Agentura stojany nevlastní, majitelé konstrukcí jsou totiž jinde

vydáno 31. července 2021  11:11

Radnice v pražských Kunraticích likvidovala načerno postavené reklamní stojany na katastrálním území městské části. Nespokojení nejsou jen kunratičtí...  celý článek

Jsou seriály ze světa Marvelu zbytečné? Po Lokim už nikoliv

Strážce streamu
vydáno 30. července 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Psát Strážce streamu o letošních marvelovských seriálech nemá smysl, protože si své fandy a pochvalné kritiky bez problému najdou tak jako tak. Tohoto...  celý článek

Politické trafiky na Žižkově nerozdávají. Radnice Prahy 3 se opět chlubí nejmenším rizikem korupce

vydáno 30. července 2021  6:00

Antikorupční webová platforma Hlídač státu letos opět udělovala vysvědčení městským samosprávám. Úspěch opět slaví radnice třetí městské části. Transakce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy