metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 24 °C

Čtvrtek, 4. června 2020. Svátek má Dalibor.
Takto bude vypadat Ortenovo náměstí po rekonstrukci.
Dalších 13 fotografií v galerii
Takto bude vypadat Ortenovo náměstí po rekonstrukci. | foto: Praha.eu

Ortenovo náměstí se opravuje. Pomalu, stěžují si obyvatelé Holešovic

18. června 2013  11:21 Adam Váchal Metro.cz
Lidé z Holešovic si stěžují na opravu Ortenova náměstí. Ta podle nich již delší dobu stojí a nic se zde neděje. Radnice sedmé městské části tvrdí, že práce na nové podobě náměstí zbrzdily povodně. Nyní již opět rekonstrukce pokračuje podle plánu.

Jak pokračuje proměna Ortenova náměstí? Někteří obyvatelé Prahy 7 se zlobí, že příliš pomalu. "Rekonstrukce Ortenova náměstí je výsměch radnice Prahy 7 obyvatelům Holešovic. A vůbec se nejedná o poslední dny, kdy je radnice možná zaneprázdněná povodněmi. Na místě se už měsíc nic neděje," popisuje situaci čtenářka Jana Šimonková.

Stavba byla zastavena jen kvůli povodním, tvrdí radnice

Takto opuštěně vypadalo Ortenovo náměstí minulý týden.
Takto opuštěně vypadalo Ortenovo náměstí minulý týden.

Vedení radnice tvrdí, že stavba byla pozastavena pouze v době povodní.  "Z tohoto důvodu byly od 3. do 12. června práce přerušeny. Toto přerušení by však nemělo mít významný vliv na termín dokončení stavby," vysvětluje mluvčí sedmé městské části Martin Vokuš.

Nové podoby náměstí se lidé dočkají ještě v průběhu letošního roku. Za 42,2 milionů korun bude v parku umístěno nové veřejné osvětlení a kanalizace, vysazena bude nová zeleň a upraveny záhony. Ty získají mimo jiné zcela nový závlahový systém. Zpevněny budou chodníky, na kterých se objeví nové lavičky, odpadkové koše a další mobiliář.

Přibude parkovacích míst

Takto bude vypadat Ortenovo náměstí po rekonstrukci.
Takto bude vypadat Ortenovo náměstí po rekonstrukci.

Na náměstí budou nově umístěna dvě stanoviště se třemi podzemními kontejnery na tříděný odpad. Také dětské hřiště bude pro své malé návštěvníky atraktivnější. Před Základní školou T.G. Masaryka radnice zklidní dopravu, dopřeje více místa cyklistů a nabídne řidičům více parkovacích míst.

Jak probíhá proměna Ortenova náměstí

  • Odvezeny byly volně stojící lavičky a odstraněna nevyhovující zeleň. 
  • Ve východní části parku vedle základní školy je provedena příprava na položení povrchu chodníků, položeny jsou rozvody vody a kanalizace k fontáně. 
  • Dále byly provedeny rozvody elektřiny k veřejnému osvětlení, objednána tělesa veřejného osvětlení pro celý park a podzemní kontejnery na tříděný odpad, instalován je samozavlažovací systém pro zeleň.
  • Zahájila se pokládka zámkové dlažby v západní části, jejíž dokončení bude provedeno po uložení podzemních kontejneru na tříděný odpad.
  • V následujícím období proběhne úprava a dosadba zeleně, pokládka povrchu chodníků, rekonstrukce dětského hřiště, osazení odpadkových košů a laviček, vybudování parkovacího zálivu, osazení fontány a sochy Garden Butterfly.

Komentáře

Hlavní zprávy

Lego je výhodnější než zlato. Ale jen to nerozbalené

Miloš Křeček
vydáno 3. června 2020  18:38

Jedna z největších soukromých sbírek lega na světě je v českých rukách. Opět ji najdete v Praze, Kutné Hoře, Poděbradech, Špindlerově Mlýně a Jeseníku.  celý článek

Sex třikrát týdně z nařízení soudu. Prozkoumali jsme historii balení holek

Sex třikrát týdně! Rozsudek je pravomocný.
vydáno 3. června 2020  15:13

Nejsnazší bylo ženu získat v antice. Chlapům je servírovali v chrámech plodnosti na zlatých podnosech. Dneska se musí snažit. Hodně.  celý článek

Čisté peníze jsou iluze. Pozná se to třeba při jejich likvidaci

Ilustrační snímek
vydáno 3. června 2020  12:44

Cizím zubním kartáčkem byste si vlastní chrup nevyčistili. Na bankovky a mince se však sahat neobáváme.  celý článek

Začalo to hoňkou a přemetem přes lavičku, vzpomíná parkourista Tomáš Zonyga

Parkourista Tomáš Zonyga při skokové variaci.
vydáno 3. června 2020  8:29

Sedmadvacetiletý Tomáš Zonyga patří dlouhodobě mezi nejlepší parkouristy v Česku. Své zkušenosti předává i mladším generacím.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám