metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Větší foto
Libeňský zámek, průčelí se znakem. | foto: MČ Praha 8Metro.cz

Osmička vyzývá: Navrhněte nám logo. Zapojit se můžete do konce září

  12:58
Pro firmy je logo jako otisk prstu – důležitá značka, která je jasná, srozumitelná a zároveň atraktivní. V lepším případě. Stejně tak je pro výrobky důležitý design obalů. Podobným směrem teď jde Praha 8. Ta své obyvatele vyzvala, aby posílali návrhy log své městské části.

Soutěž

Praha 8 vypsala soutěž na logo městské části.

  • Přihlášky musí být podány do 30. září do 14 hodin.
  • Každý zájemce může připravit maximálně tři návrhy loga. Ke každému návrhu musí být zpracován stručný výklad významu jednotlivých prvků.
  • Vyhlášení výherců proběhne nejpozději do 9. října na webu www.praha8.cz.
  • Tři nejzdařilejší vybrané návrhy budou oceněny finanční odměnou. První oceněný získá 25 tisíc korun.

„Rozhodli jsme se nové logo najít formou veřejné soutěže, do které chceme zapojit širokou veřejnost, a to bez ohledu na věk, vzdělání a zkušenosti,“ uvedla pro deník Metro Anna Patočková z tiskového odboru osmé městské části.

Radnice se tak snaží zapojit lidi, kteří tu žijí, znají Prahu 8 nejlépe, a pokud mají alespoň trochu fantazie, mohli by zajímavě graficky vyjádřit podobu této části metropole.

Podle Patočkové se soutěže můžou zúčastnit jak úplní amatéři, kteří s podobnou prací nemají zkušenosti, tak i profesionálové. „Návrhy necháváme plně na kreativitě zájemců. Logo poté bude vybírat hodnotící komise, která bude schválená Radou městské části Praha 8,“ řekla s tím, že přesná hodnotící kritéria nejsou stanovena.

„Komise bude sledovat zejména: originalitu, snadnou zapamatovatelnost, jednoduchost, možnost jednoduchého připojení k textu. Tedy například datum, místo konání a také funkčnost a praktickou využitelnost, tím je myšleno třeba čitelnost v malém formátu,“ přibližuje netradiční soutěž Patočková.

Oficiální znak osmé městské části samozřejmě zůstane.

Komentáře

Hlavní zprávy

Veganské hamburgery jsou v Česku stále dražší než ty z masa. Přesto jejich obliba roste

vydáno 28. září 2022  17:09

Planetu lze chránit různými způsoby. Prodejci nebalených potravin a dalšího zboží si lámou hlavu. Obraty jim klesají. Počet lidí, kteří spotřebovávají...  celý článek

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek