metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 3 °C

Sobota, 23. února 2019. Svátek má Svatopluk.
Rekonstrukce Hlavního nádraží
Další 2 fotografie v galerii
Rekonstrukce Hlavního nádraží | foto: Tadeáš HavlíkMetro.cz

Ostře sledované Hlavní nádraží. Rekonstrukce stále pokračuje

2. června 2015  10:51 Robert Oppelt
Zatímco cestující spěchají k vlakům, všude kolem se horečně pracuje. Na Hlavním nádraží se dokončují poslední části dlouhodobé rekonstrukce. Podle všeho ale oprava letos zdaleka neskončí.

Sice otevře slavná Fantova kavárna, jejíž interiér prošel před časem náročnou rekonstrukcí a nový nájemce plánuje zahájení provozu začátkem léta, ale hotovo ještě není.

„Jednáme s Českými drahami o pokračování rekonstrukce zbývajících prostor uvnitř nádraží,“ popsal Martin Hamšík ze společnosti Grandi Stazioni, která je investorem oprav a nájemcem budovy nádraží.

Horečně se pracuje i v odjezdové hale. Od začátku rekonstrukce v únoru došlo k opravě ocelové konstrukce a jejímu natření protikorozním nátěrem. „Nyní se pracuje na další etapě, která probíhá na čtvrtém nástupišti. Opravujeme části nosné ocelové konstrukce, probíhá odstraňování starých nátěrů, rekonstruují se rámy a zasklívají novým sklem,“ popisuje Marek Illiaš ze Správy železniční dopravní cesty. Na repasi poškozených částí bylo odvezeno historické zábradlí střešní lávky.

Na obnovu naopak stále ještě čeká park před nádražím. Vrchlického sady si ale podle radnice Prahy 1 budou muset ještě chvilku počkat.

„Praha 1 má ve své dlouhodobé investiční strategii mnohem více projektů. V současné době je hlavní prioritou revitalizace Václavského náměstí,“ vysvětluje mluvčí radnice Veronika Blažková. Ta by mohla začít už příští rok a radnice podle mluvčí nemá ve svém investičním fondu tolik peněz, aby mohla najednou podniknout dva tak finančně náročné projekty.

Komentáře

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám