metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 14 °C

Čtvrtek 30. března 2023. Svátek má Arnošt
Napsali jste nám
Cyklisté si tudy cestu zkracují. | foto: Petr Novák

Ostuda města? Ne, pouze zkratka

  10:59
Mapy.cz radí projet pole. Cedule na místě však vedou kolem.

„Ostuda Prahy, že tudy mají cyklisté jezdit,“ postěžoval si deníku Metro čtenář Petr Novák a do Hlídače nám poslal fotku zablácené cestičky skrz pole. „Jedná se o cyklostezku, která vede vedle ulice Lipská poblíž letiště,“ dodal.

Deník Metro jeho podnět prověřil. Podle webu Mapy.cz přes pole skutečně cesta vede. Nejedná se však o cyklostezku, ale o cyklotrasu. „Cyklostezka je komunikace přímo budovaná pro cyklisty, má vlastní dopravní značku. Cyklotrasa je jen cesta, kudy vede žlutými cedulemi značená cesta pro jízdní kola,“ vysvětlil deníku Metro Martin Šnobr, který je redaktorem on-line magazínu o cyklistické dopravě Prahou na kole. 

Podle Šnobra navíc v místě existuje pohodlnější trasa, která vede po zpevněném povrchu – a to přes ulici Na Padesátníku II. „Chvilku vede přímo podél Lipské ulice po odděleném cyklopruhu za svodidlem. Nejedná se o příliš velkou zajížďku,“ radí redaktor cyklistického magazínu. Na mapě webové stránky Prahounakole.cz je tato trasa vyznačena.

„Samotná cyklotrasa je žlutými směrovými cedulemi v místě primárně značena po obvodu pole, přes pole si cyklisté trasu pouze zkracují,“ dodává šéfredaktor cyklistického magazínu Jiří Motýl, který trasu dobře zná.

Pole, kudy zkratka vede, vlastní Letiště Praha. Deník Metro se na společnost obrátil. Zajímalo nás, zda parcela v nejbližší době projde nějakými úpravami. „Do budoucna bude na pozemku realizován projekt Ředitelství silnic a dálnic ČR, konkrétně rozšíření dálnice D7, proto ho nezahrnujeme ani do plánů dlouhodobého rozvoje letiště,“ uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek