metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Větší foto
ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Otrnulo cestujícím? Strážníci řeší denně v metru přes 450 lidí bez roušky

  5:16
Tři strážníci stojí u turniketů stanice metra Smíchovské nádraží. Další dva jsou na nástupišti. Zrovna nachytali cestujícího bez roušky. Během toho, kdy případ řeší, si mladík alespoň přes nos nasadí triko. V metru totiž stále platí povinnost cestovat se zakrytými ústy a nosem. Strážníci se čas od času na dodržování vládního opatření zaměřují. Cílená akce proběhla i v minulých dnech.

„Vedle strážníků z hlídkového útvaru, kteří se těmto kontrolám denně věnují, zapojila městská policie do této akce i další hlídky. Konkrétně strážníky z obvodu, jejichž městskými částmi vede metro,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová a dodala, že podobná akce proběhla i v červenci. „V nahodilých kontrolách budeme i nadále pokračovat. Bližší podrobnosti ale nebudeme specifikovat,“ dodala Seifertová.

Zatímco před měsícem strážníci v průměru za den „načapali“ 55 lidí bez roušky, v srpnu číslo narostlo. „Za poslední týden jsme odhalili 3193 přestupků v souvislosti s rouškami v metru,“ uvedla mluvčí strážníků. V průměru tak denně městská policie řešila přes 450 hříšníků.

Podle Seifertové stále platí, že většina případů je řešena domluvou. Ze zmiňovaných 3193 přestupků strážníci sáhli k pokutě u 277 hříšníků. „Průměrná výše jedné pokuty činila 200 korun,“ upřesnila mluvčí.

Strážníci mohou porušení vládního nařízení řešit třemi způsoby. Jednak domluvou, dále pokutou v příkazním řízení na místě, kdy její maximální výše je až 10 tisíc korun. Třetí variantou je oznámení správnímu orgánu. „Řešení je vždy na konkrétním strážníkovi, jak danou situaci posoudí, s ohledem ke všem okolnostem,“ dodává Seifertová. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek

Sochy mezi námi. Narazíte na ně občas i tam, kde je vůbec nečekáte

PRAHA? AHA!
vydáno 7. srpna 2022  11:46

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek