metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 17 °C

Sobota, 24. října 2020. Svátek má Nina.
Lidé v pražském metru se chrání rouškami. Od včerejška platí v Praze a několika...
Větší foto
ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Otrnulo cestujícím? Strážníci řeší denně v metru přes 450 lidí bez roušky

12. srpna 2020  5:16 Marek Hýř Metro.cz
Tři strážníci stojí u turniketů stanice metra Smíchovské nádraží. Další dva jsou na nástupišti. Zrovna nachytali cestujícího bez roušky. Během toho, kdy případ řeší, si mladík alespoň přes nos nasadí triko. V metru totiž stále platí povinnost cestovat se zakrytými ústy a nosem. Strážníci se čas od času na dodržování vládního opatření zaměřují. Cílená akce proběhla i v minulých dnech.

„Vedle strážníků z hlídkového útvaru, kteří se těmto kontrolám denně věnují, zapojila městská policie do této akce i další hlídky. Konkrétně strážníky z obvodu, jejichž městskými částmi vede metro,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová a dodala, že podobná akce proběhla i v červenci. „V nahodilých kontrolách budeme i nadále pokračovat. Bližší podrobnosti ale nebudeme specifikovat,“ dodala Seifertová.

Zatímco před měsícem strážníci v průměru za den „načapali“ 55 lidí bez roušky, v srpnu číslo narostlo. „Za poslední týden jsme odhalili 3193 přestupků v souvislosti s rouškami v metru,“ uvedla mluvčí strážníků. V průměru tak denně městská policie řešila přes 450 hříšníků.

Podle Seifertové stále platí, že většina případů je řešena domluvou. Ze zmiňovaných 3193 přestupků strážníci sáhli k pokutě u 277 hříšníků. „Průměrná výše jedné pokuty činila 200 korun,“ upřesnila mluvčí.

Strážníci mohou porušení vládního nařízení řešit třemi způsoby. Jednak domluvou, dále pokutou v příkazním řízení na místě, kdy její maximální výše je až 10 tisíc korun. Třetí variantou je oznámení správnímu orgánu. „Řešení je vždy na konkrétním strážníkovi, jak danou situaci posoudí, s ohledem ke všem okolnostem,“ dodává Seifertová. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Zóny v Malešicích jsou vyznačovány velmi nedbale. TSK slibuje, že se sem vrátí

Takhle byla označena modrá zóna v Malešicích v ulici Limuzská
vydáno 23. října 2020  19:54

Když se v hlavním městě objevují na vozovce zbrusu nové čáry pro parkování, nebývá z toho obvykle spousta čtenářů deníku Metro dvakrát nadšená.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Chicagský tribunál je buldozerem žebříčků. Na Netflixu i ČSFD

Sacha Baron Cohen (vlevo) a Jeremy Strong Strážce streamu
vydáno 23. října 2020  15:27

Už jste stihli zkouknout Chicagský tribunál? Pokud ne, tak to určitě brzy napravte. Tohle soudní drama, které je od minulého pátku k vidění na internetové...  celý článek

Ostuda města? Ne, pouze zkratka

Cyklisté si tudy cestu zkracují. Napsali jste nám
vydáno 23. října 2020  10:59

Mapy.cz radí projet pole. Cedule na místě však vedou kolem.  celý článek

Stylově i v tričku velkém jako padák

Oversized péřovka, H&M
vydáno 23. října 2020  5:45

Oversize móda umí zamotat hlavu. Jak na ni vám poradí Metro.  celý článek

Vaše fotky z Prahy