metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / -3 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Škoda že ve středu nebude úplněk
Větší foto
Škoda že ve středu nebude úplněk | foto: Live NationMetro.cz

Ozzyho uvede Johnny Depp i zpěvák z Korn

8. června 2018  16:57 Petr Holeček Metro.cz
Ozzy Osbourne je legenda. V Praze oslaví padesát let na scéně. A přiveze s sebou zajímavé hosty.

Hudební ikona a zpěvák britské hardrockové kapely Black Sabbath slaví padesát let, co vystupuje. Ozzy Osbourne vyrazil na Farewell World Tour, které se nejspíš protáhne až do roku 2020 a bude zřejmě poslední, jež podnikne. Turné už zahájil koncert v Mexiku a na pražské Letiště Letňany dorazí ve středu 13. června. Ozzy v Praze naposledy vystoupil právě s Black Sabbath.

„Lidé se mě stále ptají, kdy že to půjdu do důchodu,“ říká Osbourne. „Tohle bude moje poslední světové turné, ale nemůžu říct, že ještě tu a tam nevystoupím.“

Ozzyho koncertní kapelu tvoří jeho dlouholetí spolupracovníci Zakk Wylde (kytara), Blasko (basová kytara), Tommy Clufetos (bicí) a Adam Wakeman (klávesy).

Kapele této legendy bude předskakovat zajímavý projekt Hollywood Vampires, který založil heavymetalový zpěvák Alice Cooper, s ním v něm hraje kytarista Aerosmith Joe Perry a na další kytaru herecká hvězda Johnny Depp.

Všichni tři mají i s dalšími čtyřmi kolegy navzdory všem různým spekulacím v Praze vystoupit. Superskupina celebrit vznikla v roce 2015, oslavuje své rockové vzory 70. let a vydala eponymní album, na němž si zahostovali také slavný Paul McCartney nebo Dave Grohl z Foo Fighters.

Dalším předskokanem všech těchto hvězd bude Jonathan Davis z kapely Korn, jedné z nejznámějších a nejvlivnějších skupin v moderní historii. Představí v Praze svou novou desku.

Areál v Letňanech se otevírá v 16 hodin. Jako první vystoupí španělská heavymetalová kapela Lords of Black, v 17.45 Jonathan Davis, v 19.15 Hollywood Vampires a ve 21.00 Ozzy. Organizátoři upozorňují, že parkovací místa nebudou k dispozici, a prosí, aby návštěvníci využili posílené metro do stanice Letňany. Vstupenky jsou stále v prodeji za ceny od 1500 do 2000 korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

GALERIE: černé, rudé i oranžové. Deník Metro posbíral snímky barevných tramvají

Tramvaj RunCzech
vydáno 23. ledna 2019  15:56

V Liberci jezdí bílozelené tramvaje, v Brně mají vozy bíločervené a Plzeň má tramvaje žluté s bílým pruhem. Když si člověk představí pražskou tramvaj,...  celý článek

Čtenáři deníku Metro se chlubí fotografiemi bizarních WC

Filmové ateliéry AB Barrandov
vydáno 23. ledna 2019  13:06

Na neobvyklé toalety narážejí čtenáři Metra docela často. K takovému závěru jsme v redakci došli poté, co jsme si prohlédli desítky čtenářských...  celý článek

Dobrá zpráva! Čeští mladiství pijí méně než před deseti lety

Ilustrační snímek
vydáno 23. ledna 2019  12:27

Poprvé se s alkoholem setkávají děti v rodinách. Zbytek se dovědí od kamarádů a spolužáků.  celý článek

Cedule vyhání turisty. Nápis bránící ve vstupu do kostela svatého Jakuba pobuřuje

Cedule u sv. Jakuba.
vydáno 23. ledna 2019  9:12

Jak by se asi českým turistům líbilo, kdyby se nemohli podívat dovnitř památek v cizině? V tomto duchu se v posledních dnech nesou reakce řady Pražanů na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám