metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša
Zdravotní klauni v akci | foto: Amelie

Pacienty s rakovinou v těchto dnech navštěvují zdravotní klauni

  16:58
V pražských onkologických odděleních se koná již druhý ročník Tulipánové klauniády. Akci, kterou pořádá sdružení Amelie ve spolupráci s neziskovou organizací Zdravotní klaun, odstartovala dnes ve Všeobecné fakultní nemocnici v oddělení v oddělení, které léčí rakovinu ambulantně.

V rámci klauniády předají žáci pražských základních škol dětským pacientům onkologických oddělení vlastnoručně vyrobené dárky, připravený je i zábavný program pro děti." Dnešní  setkání se nám povedlo. Pacienty pobavily naše tři klaunky, jedna sehrála roli doktora, druhá se vžila do role sestřičky a třetí zabrnkala pacientům na ukulele. Zapojili se i dobrovolníci z Amelie, kteří na oddělení dochází i normálně," říká Pavla Tichá, ředitelka Amelie.

Pacienti se zasmějí a získají naději

Klauniáda bude pokračovat ve středu na lůžkovém oddělení Onkologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a své putování ukončí ve středu 26. března na
onkologickém oddělení Fakultní nemocnice Na Bulovce. "Pro pacienty Bulovky bude návštěva zdravotních klaunů a dobrovolníků Amelie premiérou,"
dodává Tichá.

Zdravotní klauni mají jako svou misi přinášet úsměv a radost nemocným dětem i dospělým. "Věříme, že smích pomáhá. Proto jsme se rádi zapojili do projektu Tulipánový měsíc, jehož heslem je přinášet do nemocnic s jarem i naději," říká Kateřina Kubešová, ředitelka Zdravotního klauna.

Kupte si tulipán, podpoříte dobrou věc

Klauniáda probíhá v rámci Tulipánového měsíce, během kterého si lidé mohou zakoupit kytici v ceně 390 korun, z nichž polovina zůstane Amelii. "Tulipány jsme zvolili proto,  že je máme v logu organizace. Kytice jdou dobře na odbyt, někteří lidé je kupují například pro nemocniční personál jako poděkování," uzavírá ředitelka Amelie.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek