metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.
Čarodějnice na Ladronce. | foto: Praha 6

Pálení čarodějnic si užijete v parcích i na bobové dráze

  8:00
Poslední dubnový den můžete vyrazit za zábavou. Děti čekají soutěže, špekáčky, dospělé zase koncerty. Akce pořádají kulturní centra městských částí, zavítat ale můžete třeba i na bobovou dráhu nebo do Žlutých lázní.

Pálení čarodějnic si Pražané oblíbili, a tak můžete ve středu 30. dubna vyrazit na akci prakticky v každé městské části. K těm největším a nejznámějším patří například Čarodějnice na Ladronce, kde je program naplánován od 14 do 22 hodin. Tento slet čarodějnic patří podle jeho organizátorům k nějvětším oslavám filipojakubské noci u nás.

Za vstup se většinou neplatí

Příchozí se mohou těšit na různé soutěže, jako třeba Čarodějnice na kolečkách, soutěž o nejhezčí vyrobenou čarodějnici, soutěže pro nejmenší, ti zručnější si mohou něco vyrobit v čarodějnických dílnách. Chybět nebude ani opékání špěkáčků, ohňostroj, koncerty kapel, divadlo a tanec. Vstup na akci je zdarma.

Stejný začátek má i akce ve Žlutých lázních, která zahájí sezonu areálu. Zde se můžete těšit na čarodějnickou interaktivní show pro děti a rodiče v podání Divadla Mazec (od 14 do 21 hodin), tematické soutěže, malování na obličej či čarodějnickou výtvarnou dílničku. Hudební program odstartuje v 15 hodin. Také zde vstupné platit nemusíte.

Kam vyrazit na čarodějnické akce

Ať už v převleku nebo jen jako diváci se můžete ve středu vydat na čarodějnické akce do různých parků, k Vltavě nebo ke kulturním centrům některých městských částí.

  • Čarodějnice ve Šlechtovce s Kouzelnou fazolkou je název akce, která se koná ve Stromovce. Akce je plánována od 17 do 22 hodin. Děti se mohou zúčastnit různých soutěží, třeba i v jízdě na koloběžce, čeká je i lanová dráha nebo skákací hrad. Dospělí si pak mohou od 19 hodin poslechnout koncert Rolling Stones Revival Prague.
  • Bobová dráha Prosek: Začátek čarodějnického rejdění je ve 14 hodin, oheň bude zapálen v 19 hodin. Na programu je let zručnosti čarodějnic na koštěti, budeme vyrábět čarodějnické amulety či zkoušet hbitost jazyka čarodějů a čarodějnic.
  • Chodovská tvrz:  Začátek od 16 hodin. Večer rozproudí rytmické bubny Václava Kořínka, rozpálí ohnivá show a a těšit se můžete i na grilované prasátko.
  • Čarodějnice – Akce ve dvoře: Pokud bydlíte v Modřanech, můžete vyrazit do Kulturního centra Pertoldova. Připraveny tam jsou výtvarně-prožitkové dílny pro děti všech věkových kategorií, rej čarodějnic, výstavka čarodějnických rekvizit, úprava účesu a make-upu  podle poslední čarodějnické módy. Víření bubnů, dynamická hudba, Věštění z křišťálové koule a spousta dalšího.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy