metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 0 °C

Úterý, 22. ledna 2019. Svátek má Slavomír.
Bojový transportér v Centrálním parku Pankrác
Větší foto
Bojový transportér v Centrálním parku Pankrác | foto: Piráti Praha 4

Pankrác má malý tank. Málem tu jezdil pravý

31. srpna 2018  7:19 Filip Jaroševský Metro.cz
Focením u bojového transportéru se političtí kandidáti snaží zesměšnit současné vedení Prahy 4.

Čtvrtá městská část mohla mít svůj vlastní obrněný transportér. Alespoň podle kandidátů za Piráty a nezávislé do místního zastupitelstva, kteří bizarně znějícímu nápadu, jenž vznikl na radnici Prahy 4 v tomto volebním období, vdechli život. Vzali dřevěnou paletu, lepicí pásku, šestici sádrových kol a model obrněnce připomínající tank v měřítku jedna ku jedné byl na světě.

„Komunální politici si oblíbili projekt Smart City, který většinou chápou jako drahé hračky nakoupené z veřejných peněz od spřátelených firem. Podle hesla, aby se u toho šlo vyfotit a do voleb bylo hotovo,“ říká lídr Pirátů Prahy 4 Tibor Vansa.

Pořídit takzvané autonomní bojové vozidlo na ochranu perimetru, jehož model si mohli místní z Prahy 4 prohlédnout v parku na Pankráci, radnici navrhoval nyní již neexistující Výbor pro energetické úspory pod vedením zastupitele Ivo Vaňka. Piráti tak podle Vansy chtěli dát místním i zastupitelům možnost se s kuriozitou alespoň nyní vyfotit. „Také si rádi hrajeme a přišlo nám to líto,“ dodává z nadsázkou Vansa.

Historka s obrněncem, který málem brázdil ulice Prahy 4, nápadně připomíná události před několika lety. Tehdy dopadla na magistrát vlna kritiky za to, že za téměř devět milionů korun nakoupil pro strážníky několik luxusních terénních vozidel Hummer, vznášedlo, terénní motorky, zbraně a další vybavení. 

Po velkém mediálním humbuku se nakonec strážníci rozhodli drahého vybavení vzdát s vysvětlením, že podobné pomůcky nepotřebují. Dva hummery si následně do své správy převzala státní policie, jeden dostali hasiči. Ti si bílý vůz upravili do tradiční červené barvy. „Městská policie je provozovala v bílé barvě, které bylo dosaženo polepem. Stejná technologie byla použita pro přebarvení do červené,“ uvedl tehdy web pozary.cz. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Proměnu průduchu na droida R2D2 z Hvězdných válek mapuje nový dokument

Filip Brouk a jeho R2D2 na Folimance.
vydáno 22. ledna 2019  6:52

Když se před rokem a půl prakticky přes noc přeměnila betonová větrací šachta v parku Folimanka na třímetrový model robota z filmové série Star Wars,...  celý článek

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Dalo se úniku plynu z rolby předejít?

Hasiči a záchranáři zasahovali na zimním stadionu v pražských Holešovicích, kde...
vydáno 21. ledna 2019  5:56

Únik oxidu uhelnatého z rolby holešovického stadionu se stále vyšetřuje. Led tu už žehlí náhradnice na elektřinu.  celý článek

Dřív měli singles na 2+kk, teď uškudlí sotva na garsonku

Bydlení (ilustrační foto)
vydáno 20. ledna 2019  12:20

Většina Čechů chce bydlet ve vlastním. Problémem je, že jenom někdo na to má.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám