metro.cz

Počasí v Praze

21 °C / 34 °C

Čtvrtek 18. srpna 2022. Svátek má Helena
Milan Ilic Photographer | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pánská móda. Jaké oblečení byste si měli vzít do práce?

Komerční sdělení I muži často řeší, jak se obléknout do práce, aby vypadali šik a zároveň se cítili pohodlně. Víte, co by vám v šatníku nemělo chybět?

Pánská móda, a to zejména ta pracovní, dává mužům méně možnosti být kreativní než ženám. Na druhou stranu je to ale i výhoda, protože muž nemusí trávit ráno dlouhý čas před šatníkem a přemýšlet, co si vlastně dneska vzít na sebe. Pokud ale je ale váš šatník poněkud jednotvárný, nebo chcete jít trochu s módou a cítit se v práci pohodlně, ale přesto vhodně oblečení, je pár kousků, které by vám v šatníku neměly chybět.

Nebudeme řešit pracovní oblečení stylu montérek, ale zaměříme se na kancelářské a business oblečení, které by měl mít ve svém šatníku každý muž, od nějž se vyžaduje, aby ve své práci vypadal prestižně a vzbuzoval ten správný dojem.

U kancelářského oblečení se pomalu upouští od formalit typu kompletního obleku s kravatou. Ale i když máte v práci povolené volnější styly oblékání, například smart casual, platí i zde nějaká pravidla. Co by vám tedy v šatníku nemělo chybět?

Jaké zvolit boty?

Do kancelářského pracovního prostředí se nehodí ani sandále, žabky nebo tenisky, stejně jako můžete dát sbohem zimním botám. Základem šatníku by měly být pánské polobotky, a to buď v černé nebo hnědé barvě – podle toho, jakou barvu má zbytek vašeho denního outfitu. Pro formální jednání se jednoznačně hodí boty šněrovací, pokud ale máte volnější den, nebojte se sáhnout po nazouvacích polobotkách. Nicméně se blíží zima, a polobotky nejsou vždy to správné obutí, pokud vás čeká delší cesta městskou hromadnou dopravou a ne jen přestup z auta do kanceláře. V tu chvíli můžete využít trik žen, které si své „pracovní“ boty nechávají v kanceláři a přezouvají se do nich, když zrovna počasí nepřeje. I když totiž budete mít správné boty, váš outfit může zničit to, že jsou zablácené, mokré nebo jinak špinavé.

BDLook | foto: Shutterstock.com

Správné kalhoty do kanceláře?

Pokud se po vás nevyžaduje v práci vyloženě business oblečení, sáhněte po tmavých džínách. V současné době nejvíce letí pánské džíny slim fit, které obtáhnou postavu a zároveň k sobě nepřipoutávají tolik pozornosti, jako široké džíny, nebo kalhoty světlých barev. A jak kombinovat oblečení k džínám? Je to jednoduché. Prostě jen vyměníte džíny za oblekové kalhoty a zbytek zůstane stejný. To znamená sako nebo vestička, a košile, která se k obleku hodí. Nicméně pozor na volbu typu košile nebo případně trička. Vezmete-li si k džínům kostkovanou košili, je z vás rázem zálesák. A obyčejné tričko zase vzbuzuje příliš velký pocit neformálnosti, který by vám v kanceláři nemusel projít. Jednodušší je tedy sáhnout po jednobarevném polo tričku nebo jednobarevné košili, kterou pak můžete doplnit vestičkou, kravatou nebo případně sakem.

Jak kombinovat kalhoty s botami?

Pokud zvolíte jako kalhoty do kanceláře džíny, nezapomeňte si k nim obout správné polobotky. U tmavých džínů je jedno, jestli jsou hnědé nebo černé – společně to vždy ladí. Nicméně nikdy, opravdu nikdy si do kanceláře neobouvejte k džínům tenisky. Rázem z formálního oblečení uděláte oděv pro volný čas a pokud máte v kanceláři striktnější pravidla oblékání, nemuselo by vám to projít.

Hlavní zprávy

Budvar se spojil s hravými sládky. Vznikl pšeničný Kraťas

vydáno 18. srpna 2022  5:51

Tuhle příležitost si nenechte ujít. Národní pivovar Budvar úplně poprvé uvařil pšeničné pivo. Letní limitka Kraťas vznikla ve spolupráci s minipivovarem...  celý článek

Komerční sdělení

Festival netradičních sportů zve na atraktivní program

vydáno 18. srpna 2022

NEfestival neboli Festival netradičních sportů bude v sobotu 20. srpna velkým lákadlem v Heřmanově Městci na Chrudimsku.   celý článek

Sexting může dítěti zničit vztah, dovést ho k sebevraždě

vydáno 17. srpna 2022  19:29

Nemluv s cizími, neber od nich dárky, netoulej se, kde to neznáš. Rodičovské pokyny děti dodržují. Na internetu se ale chovají jinak.  celý článek

Vítejte v ráji ředkví, Tří sester a vil od Václava Šindeláře

vydáno 17. srpna 2022  14:57

Divadlo Sklep, ředkvičky, hospoda U Báby. Dobeška. Co všechno může skrývat tahle kouzelná vilová osada, vklíněná do Braníka? Odpověď přináší kniha...  celý článek