metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 25 °C

Pondělí, 27. května 2019. Svátek má Valdemar.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Libor TeichmannMF DNES

Pár tipů, jak prožít Velikonoce

19. dubna 2019  13:50,  aktualizováno  16:50 KRISTÝNA SMEJKALOVÁ
Kam vyrazit s rodinou či přáteli během velikonočních svátků? Nabídka je vskutku pestrá, vybrali jsme pár nejzajímavějších akcí, kterými se můžete inspirovat.

Velikonoční trhy
Největší trhy v České republice najdete na Staroměstském náměstí v Praze. Na programu bude lidová zábava, ukázky tradičních řemesel a zvyků. Na své si přijdete i v podobě pestré nabídky nejrůznějších pochoutek. Obdobnou zábavu můžete v hlavním městě najít také na Pražském hradě nebo na náměstí Míru. Velikonoční trhy najdete na různých místech napříč republikou, třeba na zámku Sychrov nebo na hradě Okoř.

Stezka s obřími kraslicemi
V Hluboké nad Vltavou připravili letos několik tras, které zpestřují malovaná velikonoční vajíčka obřích rozměrů. Kraslice váží necelých 700 kilogramů, některé jsou dílem akademických malířů, o jiné se postarali například děti z místní základní školy. Stezka vede ze zámeckého parku přes město až k loveckému zámečku Ohrada.

V zoo bude veselo dětem i dospělým
Pražská zoologická zahrada nabídne během velikonočních svátků svá obvyklá komentovaná krmení a setkání s vybranými zvířaty. Na Velikonoční pondělí bude své svěřence obdarovávat pomlázkami, vajíčky a pachovými enrichmenty. Od 10 do 15.30 můžete obdivovat žirafy, lachtany, gorily nebo gepardy. Tematický program chystají pro návštěvníky také zoo v Plzni, Olomouci, Ústí nad Labem a Brně.

Pro milovníky vína
V sobotu si ve Valticích přijdou na své ti, kdo rádi ochutnávají kvalitní víno. Můžete se zúčastnit putování za vínem po vybraným sklepech a vinotékách. Degustace budou probíhat přímo u vinařů, k nápojům bude zajištěna ochutnávka místních specialit. Mimoto je možné navštívit i prohlídku Zámeckého sklepa A. D. 1430, Křížového sklepa A. D. 1640 a Vinařské stodoly vinařství Château Valtice – Vinné sklepy Valtice, a. s. Večer se můžete zaposlouchat do cimbálové muziky.

Tradiční zvyky a tradice
Bohatý program k tanci, poslechu, zábavě i poučení nabídne od soboty do pondělí Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, převážná část se bude odehrávat v Dřevěném městečku. Přiblížení obyčejů, jarních zvyků a cyklu lidového prostředí si připomenou mimo jiné i na Dlaskově statku v Turnově v sobotu.

Velikonoce netradičně
V pátek a sobotu se pražská náplavka promění v exotické místo díky street food festivalu, který nabídne pokrmy nejrůznějších chutí a vůní. Asia Fest nebude jen o jídle, ale i o kulturních zážitcích v podobě tematické hudby, dračí show nebo bojových sportů. Do neděle můžete ve dvou patrech historického domu na náměstí Republiky obdivovat exponáty vystavené v rámci šestého ročníku designérské přehlídky Prague Design Week. Můžete si pořídit zajímavý kousek do své sbírky či zavítat na některou z přednášek, workshopů vystavovatelů a promítání videí v Design Kině. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Děsivá raketová sila se mají otevřít lidem

Toto je nejvyšší místo vrcholu Čihadlo.
vydáno 27. května 2019  5:55

Turistická vyhlídka má vyrůst na druhém nejvyšším pražském kopci. Dříve tu vojáci s raketami v krytech hlídali nebe nad Prahou.  celý článek

RECENZE: Geniální klavírista padl do průměru

Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald.
vydáno 26. května 2019  17:21

Po Bohemian Rhapsody by to měl v kinech těžké každý hudební snímek o slavné pěvecké hvězdě. O to více potěší, že si film Rocketman vyprávějící příběh...  celý článek

Není velký rozdíl mezi tím, jestli se objímáte se ženou, nebo utíkáte před psem, říká primář

Petr Neužil
vydáno 26. května 2019  15:12

Machr. Nejde sice zrovna o termín z lékařských skript, ale profesora Petra Neužila to slovo vystihuje lépe než celé odborné statě. Z kardiologie Nemocnice...  celý článek

Pod dohledem zlatníků jsem si zkoušela vyrobit prstýnek. Povedlo se

Klasická šperkařina připomíná práci zubaře.
vydáno 25. května 2019  15:26

Do jejich obchodu v centru Prahy si zákazníci chodí především pro šperky vyrobené na zakázku. Redaktorka deníku Metro si vyzkoušela práci ve šperkařství...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám