metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Sobota 3. června 2023. Svátek má Tamara
O svátcích bude v Česku nad nulou, na Silvestra se ochladí. | foto: MAFRA

Paráda! Na hory se vrací sníh a začíná lyžařská sezona

  15:14
České hory začínají otevírat svou letošní lyžařskou sezonu. V sobotu se začalo lyžovat třeba na Špičáku. Tam leží v průměru 30 až 50 centimetrů technického a přírodního sněhu. „Jen bychom chtěli návštěvníky poprosit o pochopení. Když bude mrznout, budeme nadále technicky zasněžovat sjezdovky i během dne,“ říká ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Zatím je tam dohromady otevřeno 1,5 kilometru sjezdovek.

Otevřeli se i další skiareály (viz box). Vůbec nejlepší podmínky k lyžování jsou samozřejmě na nejvyšších českých horách – Krkonoších. Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí celkem 27 kilometrů denně upravovaných sjezdovek, šest sedačkových lanovek a 11 vleků. 

Těšit se můžete i na doprovodný program. Tím nejdůležitějším bude Světový pohár ve sjezdovém lyžování, který se vrací do Špindlu po osmi letech. Lyžařky pojedou 8. a 9. března ve Svatém Petru slalom a obří slalom. Startovat by měla i Ester Ledecká a další světová esa. 

Novinky a ceny za skipasy

Deník Metro přináší první informace o nové lyžařské sezoně na českých horách.

  • Monínec. Celý skiareál se otevře v pátek, ale už teď se na horní části jezdí. Monínec díky zasněžovací technologii otevřel jako první skiareál v Česku. Letos zde provedli několik terénních úprav. Takže lyžovačka bude zase trochu jiná než v minulých letech. Areál od pátku nabídne denní lyžování od 9 do 16 hodin a večerní od 18 do 21 hodin. Areál opět umožňuje zvýhodněné lyžování všem, kteří si skipasy koupí on-line. Zatímco u pokladny stojí celodenní skipas v hlavní sezoně 595 korun, přes e-shop zájemce zaplatí o 50 korun méně. Dětský skipas bude stát u pokladny 480 a přes e-shop 430 korun. Monínec je ideálním místem i pro nejmenší lyžaře, kteří na dvou prkýnkách stojí vůbec poprvé v životě. Je tu servis, škola, občerstvení nebo ubytování.
  • Špičák. Lyžovat se bude až do 21. prosince za ceny vedlejší sezony. Celodenní skipas pro dospělé vyjde na 530 korun, dětský na 375 a mládež (15–18 let) stojí 460 korun. Rodinný skipas (dva dospělí a všechny vlastní děti) vyjde na 1270 korun. Otevřena bude i lyžařská škola, půjčovna a gastro zařízení. Lanovka a vlek k parkovišti jsou pro veřejnost v provozu poprvé od sobotních 8.30 do 16 hodin. 
  • Špindlerův Mlýn a další skiareály Krkonoš. V této sezoně mohou návštěvníci nově vybírat z několika způsobů nákupu skipasu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. „Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do on-line prostředí. Nejlevněji skipas vyjde, když si ho zájemci zakoupí na e-shopu s předstihem tří a více dnů,“ upozornil ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš. Novinkou resortu jsou i samoobslužná klientská centra GOPASS Tickets. Zde vás vyjde skipas také levněji než na pokladně, stačí si vyzvednout GOPASS a zaplatit platební kartou. Za zvýhodněný skipas lze totiž zaplatit jen bezhotovostně, GOPASS kartu ale dostanete zcela zdarma bez jakékoli zálohy. Lyžuje se také na Benecku, Vítkovicích nebo ve Vysokém nad Jizerou. 
  • Tanvaldský Špičák a další skiareály Jizerských hor. Na Tanvaldském Špičáku se v sobotu rozjela jedna ze dvou lanovek. Teď se jezdí na 1,4 kilometru dlouhé červené sjezdovce. Leží tam asi půl metru technického i přírodního sněhu. Cena celodenního skipasu pro dospělého vyjde na 640 korun. V Bedřichově stojí celodenní permice pro dospělého 400 korun. Částečně je otevřen Severák v Hraběticích, a to pro děti. Do Jizerek konečně mohou vyrazit také běžkaři. Je tam otevřena základní trasa z Bedřichova. V nižších polohách je přes 30 centimetrů, nahoře už přes půl metru.

Komentáře

Hlavní zprávy

Arnie is back! Netflixovská hitovka FUBAR je rutinní komedie s občasnou akcí

Strážce streamu
vydáno 2. června 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jean-Claude Van Damme je na seriálovém poli sebeparodický Van Johnson, Sylvester Stallone je chlapácký Král Tulsy a Arnold Schwarzenegger má teď svůj...  celý článek

V holubníku jsou obydlené zatím jen čtyři „ložnice“. Vajíčka tu z hnízd odebírají pravidelně

vydáno 2. června 2023  5:52

„Tohle je umělé a tohle teplé je pravé,“ ukazuje mi dvě vajíčka Kateřina Brabencová ze spolku Holubi v nouzi. Ta pomáhá Záchranné stanici hl. m. Prahy se...  celý článek

Komerční sdělení

Blades se představí v tv zápase Snapbacks ligy proti Bratislavě Monarchs

vydáno 2. června 2023

Na městském stadionu v Ústí nad Labem přivítají v rámci 8. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu domácí hráči Blades soupeře z Bratislavy. Zápas od 16:10...  celý článek

Jičínský pivovar vypustil Řáholeckou sojku. V Olomouci vám nově načepují i Fridu a Sherlocka

vydáno 1. června 2023  12:29

Zatímco před deseti lety bylo na našem území zhruba 100 minipivovarů, momentálně jich je 507. Kvůli pandemii a jiným těžkostem sice některé v posledních...  celý článek