metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 17 °C

Sobota, 24. října 2020. Svátek má Nina.
Park Brumlovka.
Další 3 fotografie v galerii
Park Brumlovka. | foto: Passerinvest GroupMetro.cz

Park Brumlovka. Michelské BB Centrum se rozrostlo o zelenou plochu

1. listopadu 2015  15:47 Metro.cz
První etapa parku se rozkládá na ploše šesti a půl tisíce metrů. Kromě rozlehlých travnatých ploch se stromy, keři a lavičkami je jeho dominantou velké a moderní dětské hřiště s mnoha herními prvky.

Návštěvníci tu najdou místo na odpočinek, piknik, příjemnou procházku a rodiny s dětmi jistě ocení řadu atrakcí pro zábavu dětí i pro rozvinutí jejich postřehu a motoriky.

Dětské hřiště má dvě pyramidové věže propojené tunelem, ze kterých vedou různé typy skluzavek. Děti si užijí zábavu na několika druzích houpaček, kolotoči či skákacím disku. Pro menší je tu dřevěný domeček s pískovištěm okolo a tabule na kreslení.

Svůj postřeh a rovnováhu si mohou nejenom děti, ale i rodiče vyzkoušet na balančních blocích nebo kuličkovém stole. Pro majitele psů je v parku vyhrazena speciální louka, kde mohou svá zvířata venčit.

Park Brumlovka se nachází v těsné blízkosti nově dokončené budovy Delta, která je nejzelenější budovou areálu BB Centrum. Má prostorné, stromy a keři osázené terasy a její západní část lemuje travnatý pás s říčním korytem, který volně navazuje na nový park.

„Při výstavbě BB Centra myslíme nejenom na společnosti, pro které tu vytváříme zázemí, ale také na obyvatele v okolí. Snažíme se u administrativních budov vytvožit zelené relaxační zóny, které přispívají ke zlepšení životního prostředí,“ řekla Vendula Malochová, manažerka společnosti Passerinvest Group, developera a investora projektu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zóny v Malešicích jsou vyznačovány velmi nedbale. TSK slibuje, že se sem vrátí

Takhle byla označena modrá zóna v Malešicích v ulici Limuzská
vydáno 23. října 2020  19:54

Když se v hlavním městě objevují na vozovce zbrusu nové čáry pro parkování, nebývá z toho obvykle spousta čtenářů deníku Metro dvakrát nadšená.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Chicagský tribunál je buldozerem žebříčků. Na Netflixu i ČSFD

Sacha Baron Cohen (vlevo) a Jeremy Strong Strážce streamu
vydáno 23. října 2020  15:27

Už jste stihli zkouknout Chicagský tribunál? Pokud ne, tak to určitě brzy napravte. Tohle soudní drama, které je od minulého pátku k vidění na internetové...  celý článek

Ostuda města? Ne, pouze zkratka

Cyklisté si tudy cestu zkracují. Napsali jste nám
vydáno 23. října 2020  10:59

Mapy.cz radí projet pole. Cedule na místě však vedou kolem.  celý článek

Stylově i v tričku velkém jako padák

Oversized péřovka, H&M
vydáno 23. října 2020  5:45

Oversize móda umí zamotat hlavu. Jak na ni vám poradí Metro.  celý článek

Vaše fotky z Prahy