metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 0 °C

Neděle, 20. ledna 2019. Svátek má Ilona.
Barevná devítka v roce 2019
Větší foto
Barevná devítka v roce 2019 | foto: Barevná devítka

Park Podviní se rozvoní cizokrajným jídlem

31. srpna 2018  15:54 Metro.cz
V letošním roce se festival Barevná devítka skládá ze dvou částí, z Etnofestu a Celého Česka na devítce. Akce je zdarma.

Etnofest návštěvníkům připomene zážitky z cestování, nebo naopak cizí země nově představí. Akce s jedinečnou atmosférou ukazuje tradice, zvyky, pochoutky nebo tanec, hudbu či například šperky a kosmetiku národnostních menšin, které u nás dlouhodobě žijí.

Letos se Etnofest poprvé spojí s akcí Celé Česko na devítce. „Poprvé jsme ho pořádali loni v červnu. Spojení obou akcí je logickým krokem, kterým alespoň tady u nás propojíme Česko se světem,“ vysvětluje Adam Vážanský, místostarosta Prahy 9. „Tato část festivalu příchozí naopak seznámí s tradicemi a zvyky jednotlivých krajů naší země,“ doplňuje.

Barevná devítka nabídne program celkem na třech pódiích. Hlavní scéna Etnofestu dá prostor především tanečním a hudebním vystoupením souborů z celého světa.

Návštěvníci se mohou těšit například na Shahab Tolouie Trio, které spojuje flamenco a klasickou perskou hudbu, nebo skupinu TiDiTade, jež se specializuje na západoafrickou hudbu s tancem.

Na Horním pódiu Etnofestu se program zaměřuje na workshopy pro návštěvníky. Každý se tak může naučit bubnovat v africkém rytmu nebo tančit salsu.

Pódium Celého Česka na devítce bude patřit ryze českým, moravským či slezským souborům, které přijedou ze všech částí republiky. Zahraje například Cimbálová muzika Michala Horsáka či oblíbená kapela The Tap Tap.

Jedním z největších taháků festivalu jsou gastronomické speciality z celého světa. Návštěvníci ochutnají tradiční jídlo a nápoje například z Keni, Arménie, Rumunska, Kuby, Konga, Pákistánu, Libanonu, Mexika či Súdánu. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Je ta Florenc, nebo ten Florenc? Deník Metro oslovil onomastika

Freska zlatého anděla – podle ní má místo název.
vydáno 19. ledna 2019  12:20

Starousedlíkům občas novější pojmenovávání vadí. Deník Metro sídlí na Andělu, nebo u Anděla? Redakce oslovila Pavla Štěpána, onomastika z Ústavu pro jazyk...  celý článek

Sloupek Petra Justa: Pod Tatrami

Petr Just, politolog, Metropolitní univerzita Praha
vydáno 19. ledna 2019  5:55

Slovensko je stále výrazně ovlivněno loňskou vraždou novináře Jána Kuciaka, píše Petr Just ve sloupku pro deník Metro.  celý článek

Zranění z Troji mohli dostat peníze dříve

Lávka v Troji padla v prosinci 2017. Oběti jsou dodnes bez koruny.
vydáno 18. ledna 2019  12:20

Oběti pádu trojské lávky dostanou zatím jen zálohu. Pojišťovna ji navíc možná vyplatí později, než slibují radní.  celý článek

Nový hlas v devíti stanicích metra

Stanice metra Budějovická
vydáno 18. ledna 2019  5:55

Hlášení pro nevidomé mají premiéru na Muzeu, Jinonicích i Karlově náměstí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám