metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 11 °C

Neděle, 18. dubna 2021. Svátek má Valérie.

Větší foto
Barevná devítka v roce 2019 | foto: Barevná devítka

Park Podviní se rozvoní cizokrajným jídlem

  15:54
V letošním roce se festival Barevná devítka skládá ze dvou částí, z Etnofestu a Celého Česka na devítce. Akce je zdarma.

Etnofest návštěvníkům připomene zážitky z cestování, nebo naopak cizí země nově představí. Akce s jedinečnou atmosférou ukazuje tradice, zvyky, pochoutky nebo tanec, hudbu či například šperky a kosmetiku národnostních menšin, které u nás dlouhodobě žijí.

Letos se Etnofest poprvé spojí s akcí Celé Česko na devítce. „Poprvé jsme ho pořádali loni v červnu. Spojení obou akcí je logickým krokem, kterým alespoň tady u nás propojíme Česko se světem,“ vysvětluje Adam Vážanský, místostarosta Prahy 9. „Tato část festivalu příchozí naopak seznámí s tradicemi a zvyky jednotlivých krajů naší země,“ doplňuje.

Barevná devítka nabídne program celkem na třech pódiích. Hlavní scéna Etnofestu dá prostor především tanečním a hudebním vystoupením souborů z celého světa.

Návštěvníci se mohou těšit například na Shahab Tolouie Trio, které spojuje flamenco a klasickou perskou hudbu, nebo skupinu TiDiTade, jež se specializuje na západoafrickou hudbu s tancem.

Na Horním pódiu Etnofestu se program zaměřuje na workshopy pro návštěvníky. Každý se tak může naučit bubnovat v africkém rytmu nebo tančit salsu.

Pódium Celého Česka na devítce bude patřit ryze českým, moravským či slezským souborům, které přijedou ze všech částí republiky. Zahraje například Cimbálová muzika Michala Horsáka či oblíbená kapela The Tap Tap.

Jedním z největších taháků festivalu jsou gastronomické speciality z celého světa. Návštěvníci ochutnají tradiční jídlo a nápoje například z Keni, Arménie, Rumunska, Kuby, Konga, Pákistánu, Libanonu, Mexika či Súdánu. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Brzobohatý: „Porazte covid jako izraelská tatérka“

vydáno 17. dubna 2021  8:28

Herec a muzikant Ondřej G. Brzobohatý se v posledním roce nenudil. Kromě koncertů napsal hudbu k filmu či večerníčku, ale pracuje i na knize. Podílel se...  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Sázka na neznámého zabijáka se opět vyplatila. Minisérie Had je pecka

Strážce streamu
vydáno 16. dubna 2021  14:00

Jmenuje se Charles Sobhraj, ale jeho kumpáni mu říkávali Alain. Případně úplně jinak. Pokud jste o něm někdy četli, nebo slušeli, pravděpodobně se...  celý článek

Tam, kde si proslulí advokáti odírají blatníky

PRAHA? AHA!
vydáno 16. dubna 2021  11:24

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Radniční Instagramy: Trojka je lepší než jednička

vydáno 16. dubna 2021  5:13

Anketa Zlatý lajk ohodnotila radniční Instagramy. Čtenářům, kteří tolik neholdují sociálním sítím se předem omlouváme, tento článek totiž bude plný...  celý článek

Vaše fotky z Prahy