metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.
Parkování pro handicapované (ilustrační foto) | foto: freeimages

Parkovací místa handicapovaným v Praze pohlídají nová čidla

  17:03
Parkovací místa handicapovaným v Praze pohlídají nová čidla, do budoucna nahlásí i neoprávněné parkování. Mobilní aplikace propojená s čidly pomůže také najít volná parkovací místa v okolí. „Testovací provoz začne v září,“ informovala mluvčí Technické správy komunikací hlavního města Prahy Barbora Lišková.

„Technologie nabízí do budoucna i další funkcionality, například napojení na městskou policii a hlášení neoprávněného parkování,“ uvedl náměstek primátora Jiří Nouza s tím, že podobné technologie se používají v New Yorku.

Přežijí čidla krutou zimu?

V pilotním projektu od září budou čidla instalovaná na 12 parkovacích místech, která nejsou vázaná na konkrétní registrační značku. Díky propojení s mobilní aplikací pak handicapovaný řidič nebo osoba, která zdravotně postiženého poveze, najde nejbližší volné parkovací místo v okolí.

V pilotním provozu budou čidla testovaná na platformě Apple, v dalších fázích se počítá s aplikací pro všechny běžné typy mobilních zařízení. „Pilotní projekt má za úkol ověřit funkčnost technologie detekce parkovacího místa, propojení čidel se serverem a také životnost technologie v náročných zimních podmínkách,“ doplnil Nouza.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy