metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav
Ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Party a dýňové workshopy, ale i strašidelné stezky pro děti

  10:45
Víkend rozsvítí svíčky na Dušičky i Halloween.

Nejen za barevným listím se můžete vypravit do Botanické zahrady v Troji. Poslední říjnový den tu můžete oslavit Halloween. Děti bude provázet samotný Večerníček, ten ještě před zahájením halloweenského veselí zasadí v zahradě svůj strom.
„Projekt Kořeny osobností spojuje významné postavy našich dějin i kulturního života s rostlinným bohatstvím botanické zahrady. Své místo v něm mají bezpochyby také známé dětské hvězdy, ať už je to Krteček a jeho autor Zdeněk Miler nebo mnoha generacemi milovaná dvojice Spejbl a Hurvínek,“ řekl Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Muzeum voskových figurín Grévin Praha se promění v doupě obávaného hraběte Drákuly. Páteční a sobotní večery budou patřit upířím dýdžejům. „Pro nebojácné hosty se budou v Drákulově baru na rozproudění krve servírovat originální halloweenské koktejly,“ uvedla Daniela Pedret z Muzea Grévin.

Pokud si chcete projít potemnělé centrum Prahy v doprovodu nejen pražských strašidel, zastavte se ve středu 1. listopadu u Prašné brány. V 18 hodin odtud vyrazí do ulic Starého Města průvod strašidel organizovaný Muzeem pověstí a strašidel.

Výběr strašidelných akcí v metropoli

Praha 1

 • Po stopách Drákulova tajemství se můžete vydat do Muzea Grévin až do 5. listopadu. Průvod pražských strašidel vyrazí 1. listopadu v 18 hodin od Prašné brány a projde uličkami Starého Města. Lucky Hazzard Halloween Party 2017 začíná dnes od 19.30 hodin v Rock Café Prague. Halloweenský brunch a dětskou party můžete navštívit zítra od 10 do 11.30 hodin.

Praha 2

 • Slavnosti dýní a dušiček rozsvítí farmářské trhy od 8 do 16 hodin zítra na náplavce Rašínova nábřeží.
 • Halloween Party 2017 roztančí klub La Loca od 21 hodin 31. října.

Praha 3

 • V Ulitě, Domě dětí a mládeže Prahy 3, si připravili akci Kostlivení. Na programu 31. října od 17 hodin jsou tvořivé dílny a divadlo.

Praha 4

 • Yelloween 2017 ve Žlutých lázních s opékáním buřtů, dílničkami i divadlem začíná ve 12 hodin v neděli. Strašidlácký rej obsadí 4. listopadu od 15 do 17 hodin DDM JM, Květnového vítězství. Připraven je maškarní strašidlácký rej se soutěžemi, tancem a tematickou výtvarnou dílnou.

Praha 5

 • Halloweenské dekorace si můžete vyrobit na workshopu v Rodinném centru Pexeso na Zbraslavi 30. října od 14 hodin. Akci zakončí lampionový průvod od 17 hodin.

Praha 6

 • Duše a dušičky 2017 4. listopadu od 14 do 19.30 hodin v Letohrádku Hvězda. Vstup je zdarma.

Praha 7

 • Zatančit si můžete dnes a zítra od 22 hodin v SaSaZu na Halloween party 2017. Světýlka Halloween v botanické v Troji se rozsvítí 31. října, program začíná už od 15 hodin.

Praha 8

 • Halloweenské veselí v Karlínském Spektru na vás čeká v neděli od 16 do 18.30 hodin. Dílničky a divadlo zabaví malé návštěvníky, turnaj v deskové hře Žižkovské strašidelno pak větší. Akci zakončí halloweenský průvod, který ozáří Karlínské náměstí.

Praha 9

 • Galerie Harfa připravila na 31. října od 16 do 19 hodin Strašidlení. Počernická světýlka aneb tajemným Chvalským podskalím vás provedou starými Chvaly. S lucerničkami a lampiony se vychází v 17 hodin 5. listopadu od ohniště u Chvalské tvrze.

Praha 10

 • V Hostivařském lesoparku si můžete projít strašidelnou stezku odvahy zítra. Start je u dětského hřiště nad zookoutkem z ulice Mírového hnutí. Druhá stezka se půjde 4. listopadu v Kunratickém lese, start je cca 150 m od metra Roztyly směrem k restauraci Za Větrem. Děti do 6 let startují od 17 do 18.30 a větší do 20 hodin. Registrace na info@kouzelny-svet-skritku.cz. Akce Strašidla jsou tady aneb Halloween v DDM Praha 10 se koná 1. listopadu od 16 do 18 hodin v Domě UM v Uhříněvsi.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Škrťte se, dokud neomdlíte.“ TitTok je populárnější, než Facebook. Je ale i nebezpečnější

vydáno 8. srpna 2022  18:44

Vtipné scénky, zpívání a nejrůznější tanečky. Ale také popáleniny od elektřiny, rozbitá lebka či cereálie usazené v plicích. I to číhá na děti, které...  celý článek

Smyčka ve Strašnicích měla premiéru. Dokonce rovnou dvakrát

vydáno 8. srpna 2022  15:15

O první zkušební jízdu na nové točně u stanice metra Depo Hostivař se postarala měřicí tramvaj, takzvaný pomeranč.   celý článek

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek