metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 1 °C

Úterý, 7. prosince 2021. Svátek má Ambrož, Benjamin.

Větší foto
Most na Zbraslavi | foto: TSKMetro.cz

Patočkova i Koněvova. Letos opraví stovky ulic

  7:20
Opravit Modřanskou ulici, ale i Bucharovu, Evropskou, Novodvorskou, Novovysočanskou i část Jižní spojky. Technická správa komunikací (TSK), jež má v hlavním městě na starost většinu prací v ulicích, má pro letošní rok opět plný kalendář.

„V letošním roce se připojíme například k rekonstrukci Nádražní ulice, kterou již loni zahájila Pražská vodohospodářská společnost a kde pražský dopravní podnik plánuje opravit tramvajovou trať. V rámci investic se vybuduje také nájezdová rampa Vyskočilova – 5. května, zrekonstruuje se část Koněvovy ulice na Žižkově, Trojské a dalších. Kromě investic do osobní automobilové dopravy se plánují i finance pro podporu hromadné a alternativní dopravy,“ říká pro deník Metro mluvčí TSK Barbora Lišková.

Dále správa komunikací v letošním roce čeká i stavba nového mostu ve Zbraslavi v ulici K Výtopně a začnou první práce na Barrandovském mostě. Ty ale řidiči nemají zatím vůbec pocítit. „Opravy vrchní stavby, které se již řidičů zásadně dotknou, jsou v plánu na rok 2021,“ dodává Lišková a konkretizuje, že rekonstrukcí projdou například i mosty v Horoměřické ulici, most na Zlíchově, v ulici Za Černým mostem a také konstrukce mezi Líšnickou a Jeremiášovou ulicí.

Pracovníci TSK mají podle svých slov za sebou jednu z nejnáročnějších stavebních sezon za poslední roky. Nejkomplikovanější byla v roce 2019 například rekonstrukce Štěrboholské radiály, oprava Vídeňské ulice, kde vznikl nový kruhový objezd, a práce na Mariánských hradbách. Dokončily se také vleklé opravy Českobrodské ulice, které konečně ulevily obyvatelům Běchovic. Zásadní opravy značně omezující pražskou dopravu se přitom vždy stihly v termínu, případně pár dní před ním.

Správa také v posledních měsících zintenzivnila komunikaci prostřednictvím sociálních sítí. „Vždy se snažíme práce koordinovat s dalšími správci daných oblastí a jednotně je komunikovat veřejnosti, aby nevznikala žádná nedorozumění a lidé byli správně informovaní,“ míní ředitel TSK Jozef Sinčák.

Loni se povedla ještě jedna rarita, jež byla v médiích označovaná za největší dopravní omezení v novodobé historii Prahy. Na dva červencové víkendy se uzavřela Jižní spojka v oblasti Lanového mostu. Objízdné trasy poté kolabovaly.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z nových surovin nebudeme určitě stavět donekonečna

vydáno 6. prosince 2021  19:00

Kolik domků nebo obydlí vzniklo v dobách nouze z takzvaných bouraček? Využít staré cihly nebo trámy bylo samozřejmostí i nezbytností.  celý článek

Vážíte přes sto kilo? Radši si na lávku vezměte metr

vydáno 6. prosince 2021  5:42

Lávka vedoucí přes smíchovské koleje směrem do Radlic rezne. TSK Pražany před nebezpečím propadnutí varuje novou značkou.  celý článek

Za covidu se Češi do odvykání od cigaret příliš nehrnou, říká odbornice na odvykání

vydáno 5. prosince 2021  6:30

„Léčili jsme už i devítiletou dívenku,“ říká Eva Králíková, jedna z předních odbornic na odvykání kouření. Jestli na něčem trvá, tak na tom, aby se ani po...  celý článek

Ten sexuální predátor vypálil obří díru do celé generace dětí, říká mladá spisovatelka

vydáno 4. prosince 2021  16:00

Chodila do školy teprve krátce a už se setkala se sexuálním predátorem. V divadelním kroužku. Třicetiletá autorka Hana D. Lehečková si počkala, až ji to...  celý článek

Vaše fotky z Prahy