metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Sobota, 25. ledna 2020. Svátek má Miloš.
Most na Zbraslavi
Větší foto
Most na Zbraslavi | foto: TSKMetro.cz

Patočkova i Koněvova. Letos opraví stovky ulic

3. ledna 2020  7:20 Filip Jaroševský Metro.cz
Opravit Modřanskou ulici, ale i Bucharovu, Evropskou, Novodvorskou, Novovysočanskou i část Jižní spojky. Technická správa komunikací (TSK), jež má v hlavním městě na starost většinu prací v ulicích, má pro letošní rok opět plný kalendář.

„V letošním roce se připojíme například k rekonstrukci Nádražní ulice, kterou již loni zahájila Pražská vodohospodářská společnost a kde pražský dopravní podnik plánuje opravit tramvajovou trať. V rámci investic se vybuduje také nájezdová rampa Vyskočilova – 5. května, zrekonstruuje se část Koněvovy ulice na Žižkově, Trojské a dalších. Kromě investic do osobní automobilové dopravy se plánují i finance pro podporu hromadné a alternativní dopravy,“ říká pro deník Metro mluvčí TSK Barbora Lišková.

Dále správa komunikací v letošním roce čeká i stavba nového mostu ve Zbraslavi v ulici K Výtopně a začnou první práce na Barrandovském mostě. Ty ale řidiči nemají zatím vůbec pocítit. „Opravy vrchní stavby, které se již řidičů zásadně dotknou, jsou v plánu na rok 2021,“ dodává Lišková a konkretizuje, že rekonstrukcí projdou například i mosty v Horoměřické ulici, most na Zlíchově, v ulici Za Černým mostem a také konstrukce mezi Líšnickou a Jeremiášovou ulicí.

Pracovníci TSK mají podle svých slov za sebou jednu z nejnáročnějších stavebních sezon za poslední roky. Nejkomplikovanější byla v roce 2019 například rekonstrukce Štěrboholské radiály, oprava Vídeňské ulice, kde vznikl nový kruhový objezd, a práce na Mariánských hradbách. Dokončily se také vleklé opravy Českobrodské ulice, které konečně ulevily obyvatelům Běchovic. Zásadní opravy značně omezující pražskou dopravu se přitom vždy stihly v termínu, případně pár dní před ním.

Správa také v posledních měsících zintenzivnila komunikaci prostřednictvím sociálních sítí. „Vždy se snažíme práce koordinovat s dalšími správci daných oblastí a jednotně je komunikovat veřejnosti, aby nevznikala žádná nedorozumění a lidé byli správně informovaní,“ míní ředitel TSK Jozef Sinčák.

Loni se povedla ještě jedna rarita, jež byla v médiích označovaná za největší dopravní omezení v novodobé historii Prahy. Na dva červencové víkendy se uzavřela Jižní spojka v oblasti Lanového mostu. Objízdné trasy poté kolabovaly.

Komentáře

Hlavní zprávy

Mezi Prahou a Dobříší možná přestěhují zastávky do obcí

Ze zastávky Řitka, hlavní silnice je výjezd příliš krátký.
vydáno 25. ledna 2020  5:53

D4 je jedinou tuzemskou dálnicí, u níž už čtyři roky protizákonně stavějí autobusy. Jiné řešení zatím neexistuje.  celý článek

Na Černém Mostě si můžete zalézt v ledu

Aneta Loužecká
vydáno 24. ledna 2020  16:14

Máte rádi adrenalin? Pokud ano, tak lze již od zítřka doporučit 10 metrů vysokou ledovou stěnu, kterou postavili před Centrem Černý Most. Své ledolezecké...  celý článek

Dvojnásobný ministr Karel Havlíček může oprášit morseovku

Budova dnešního ministerstva dopravy se pro veřejnost otevře poprvé od sametové
vydáno 24. ledna 2020  12:58

Někteří ministři a ministryně ve své nové kanceláři nestačí vybalit z aktovky ani rodinnou fotku a už zase odcházejí. Jejich životnost se totiž v...  celý článek

Holí všude. U domu ztraceného chlapce, v nákupáku i v pasáži

Kolem holičství v pasáži mohou lidé chodit z obou stran.
vydáno 24. ledna 2020  5:51

Pánských holičství alias barber shopů vzniká v Praze pomalu více než kaváren. Sídlí i na zvláštních místech.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám