metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 27 °C

Pondělí 4. července 2022. Svátek má Prokop

Dalších 5 fotografií v galerii
Voda řádí v Michli | foto: Rudolf Nový

Peklo na zemi! Prudký déšť v Praze zatopil vestibul metra a unášel auta

  23:13,  aktualizováno  22.7 12:57
Pražští hasiči museli v pondělí večer po přívalovém dešti odčerpat vodu ze sklepů či restaurací pod úrovní terénu na 55 místech po celé metropoli. „Nejvíc škod způsobil přívalový déšť v Michli, Nuslích a v centru,“ řekla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Na Václavském náměstí byl vytopen vestibul stanice metra A a zázemí Divadla ABC ve Vodičkově ulici. Na internetu koleje video, jak si voda pohrává s přenosnými dopravními značkami i zaparkovanými auty.

Tisíce lidí jsou teď bez vody

Podle Adamcové hasiči skoro v polovině případů vyjížděli kvůli dešti v Praze 4. Hasiči vedle čerpání vody také čistili koryto Botiče, aby uvolnili odtok vody v potoce, nebo odstraňovali podmáčené stromy. „Deště poškodily také vodovodní potrubí v Michli, kde se propadla vozovka a bez pitné vody je zde asi 4200 lidí,“ řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.

U Botiče v Praze 2 byli v noci spolu s hasiči v pohotovosti také zaměstnanci povodí. "Ve výpusti na vltavské náplavce se vzpříčilo zábradlí a hladina říčky rychle stoupala," řekla starostka Jana Černochová. Do vylití do parku Folimanka zbývalo podle ní 25 centimetrů. Hasiči měli připraveny pytle s pískem, nakonec je ale nepoužili. Zábradlí se totiž podařilo odstranit, výpusť se zprůchodnila a hladina klesla.

Voda natekla do vestibulu metra uprostřed Václaváku

„Letos to není první případ, Divadlo ABC bylo zaplavené již 27. května a 7. července. Opět je vytopené veškeré zázemí divadla, kanceláře, herecké šatny i sklady kulis," sdělila mluvčí Městských divadel pražských Tereza Mrzenová.

Podle mluvčího pražského dopravního podniku Jiřího Štábla natekla voda jen do vestibulu metra uprostřed Václavského náměstí, kde ji odčerpali a vysušili hasiči dopravního podniku. Vestibul se znovu otevřel dnes čtvrthodinu po poledni. „Provoz metra ale nebyl narušen, lidé mohli do stanice vstoupit vestibulem stanice metra B Můstek,“ dodal.

Video, které koluje po internetu.

Hlavní zprávy

Další kritika radnice Prahy 1. Kvůli parkovišti pod Pražským hradem

vydáno 4. července 2022  4:49

Po „gotickém kruháči“ obyvatele centra města štve zrušení širokého chodníku v Nerudovce.  celý článek

Monacké knížectví nad pražským Botičem aneb Kde žijí milionáři nad chatrčí

PRAHA? AHA!
vydáno 3. července 2022  11:07

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Pražské pouliční osvětlení je zase chytřejší. Novinka navíc šetří energii

vydáno 3. července 2022  5:41

Správce veřejného osvětlení – Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) – pokračuje v zavádění chytrých technologií v metropoli. Od...  celý článek

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek