metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 14 °C

Čtvrtek 30. března 2023. Svátek má Arnošt

Dalších 5 fotografií v galerii
Voda řádí v Michli | foto: Rudolf Nový

Peklo na zemi! Prudký déšť v Praze zatopil vestibul metra a unášel auta

  23:13,  aktualizováno  22.7 12:57
Pražští hasiči museli v pondělí večer po přívalovém dešti odčerpat vodu ze sklepů či restaurací pod úrovní terénu na 55 místech po celé metropoli. „Nejvíc škod způsobil přívalový déšť v Michli, Nuslích a v centru,“ řekla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Na Václavském náměstí byl vytopen vestibul stanice metra A a zázemí Divadla ABC ve Vodičkově ulici. Na internetu koleje video, jak si voda pohrává s přenosnými dopravními značkami i zaparkovanými auty.

Tisíce lidí jsou teď bez vody

Podle Adamcové hasiči skoro v polovině případů vyjížděli kvůli dešti v Praze 4. Hasiči vedle čerpání vody také čistili koryto Botiče, aby uvolnili odtok vody v potoce, nebo odstraňovali podmáčené stromy. „Deště poškodily také vodovodní potrubí v Michli, kde se propadla vozovka a bez pitné vody je zde asi 4200 lidí,“ řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.

U Botiče v Praze 2 byli v noci spolu s hasiči v pohotovosti také zaměstnanci povodí. "Ve výpusti na vltavské náplavce se vzpříčilo zábradlí a hladina říčky rychle stoupala," řekla starostka Jana Černochová. Do vylití do parku Folimanka zbývalo podle ní 25 centimetrů. Hasiči měli připraveny pytle s pískem, nakonec je ale nepoužili. Zábradlí se totiž podařilo odstranit, výpusť se zprůchodnila a hladina klesla.

Voda natekla do vestibulu metra uprostřed Václaváku

„Letos to není první případ, Divadlo ABC bylo zaplavené již 27. května a 7. července. Opět je vytopené veškeré zázemí divadla, kanceláře, herecké šatny i sklady kulis," sdělila mluvčí Městských divadel pražských Tereza Mrzenová.

Podle mluvčího pražského dopravního podniku Jiřího Štábla natekla voda jen do vestibulu metra uprostřed Václavského náměstí, kde ji odčerpali a vysušili hasiči dopravního podniku. Vestibul se znovu otevřel dnes čtvrthodinu po poledni. „Provoz metra ale nebyl narušen, lidé mohli do stanice vstoupit vestibulem stanice metra B Můstek,“ dodal.

Video, které koluje po internetu.

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek