metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 15 °C

Neděle, 5. dubna 2020. Svátek má Miroslava.
Metro si vyzkoušelo úklid sněhu.
Přivydělat si na Vánoce můžete třeba úklidem sněhu. | foto: Metro.cz

Peníze na dárky a rychle? Zkuste obchoďáky nebo tanec

15. prosince 2012  8:00 Tomáš Belica Metro.cz
Sehnat krátkodobou brigádu, aby bylo na vánoční dárky, je už teď problém. Několik možností přesto stále existuje.

Lze ještě týden před Vánoci sehnat práci a dostat včas i výplatu? Jak zjistil deník Metro, brigád, a to i v Praze, je zoufalý nedostatek.

Třeba Praha 6 vždy před zimou hledá několik set brigádníků na úklid sněhu. Ti si mohou vydělat 400 korun za den, 2 tisíce hrubého měsíčně pak dostávají za to, že jsou v pohotovosti a připraveni vyrazit do ulic. Jenže přihlásit se musíte do října. Teď už se můžete zapsat jen jako náhradník, těch je tam padesát. Tři tisíce brigádníků pak najímá Česká pošta. "Ti do Štědrého dne skončí," říká ale mluvčí pošty Ivo Mravinac. Zájemci to pak u pošty mohou zkusit zase v létě.

Brigádníky tak teď před svátky hledají hlavně obchodní řetězce. "Pokud je práce přes pracovní agentury, tak nebývá výjimkou možnost získat zálohu. Řetězce, které si pracovníky řeší samy, jsou většinou také schopni zálohu poskytnout," říká Marek Strieborny z agentury Axial.

Kde se dá hledat

Nejjistější možnost, kde ještě do Vánoc vydělat peníze, nabízejí obchodní řetězce.

  • Ať už jde o obchody s potravinami nebo hobby markety, v předvánočním, ale i povánočním období, nabírají lidi na doplňování zboží nebo inventarizaci. Odměna bývá od 75 do 90 korun za hodinu.
  • Kvůli velkému objemu práce před svátky jsou podle Marka Strieborného z pracovní agentury Axial aktuální také brigády v logistických centrech.
  • Převážně studenti pak mohou dělat krátkodobé záskoky za zaměstnance firem (například práce na recepci), kteří teď odjíždějí na dovolené.
  • Zkusit můžete i hlídání a venčení psů či koček. Například agentura Petland shání asi pět lidí, kteří by se starali o zvířata majitelů z Prahy a nejbližšího okolí. "Určitě ale musí mít nějaké zkušenosti se zvířaty, základy veteriny a podobně," říká majitelka agentury Aneta Baklová.
  • Pro dívky, které umí dobře tancovat, by se našla brigáda v Darling Cabaret. "Ty, které neumí, jsou pro nás bezpředmětné," říká manažer Michal, který ovšem neprozradil, kolik by si dívky tancem mohly vydělat.

Komentáře

Hlavní zprávy

Seminář poodhaluje budoucnost módy. Češi patří ve vývoji nových materiálů mezi špičku

Seminář Future Fashion, pohled do budoucnosti módního sektoru
vydáno 5. dubna 2020  12:58

Institut módní tvorby je nenápadně schován v domě na Vinohradech, ve třech místnostech si lidé, co mají rádi různé směry módy, mohou plnit své sny. Já se...  celý článek

Kapličky? Ne! Tohle jsou „domečky na počasí“

Výtvarník a urbanista Jan Trejbal a letecký meteorolog René Tydlitát.
vydáno 4. dubna 2020  12:03

Přes pět desítek meteorologických sloupů stojí v ulicích českých a moravských měst. Hitem byly hlavně na přelomu 19. a 20. století. Ty nejchytřejší...  celý článek

Naše štěstí je, že jsme firmu rozjížděli rovnou jako e-shop, říká prodejce kol

Do půlky března jsme měli frmol, říká Martin Říha.
vydáno 3. dubna 2020  16:30

Prodej kol je silně kontaktní disciplína. Zákazník si potřebuje svůj budoucí stroj osahat, mnoho věcí ladí až v prodejně. Jenže i prodejci a servisy kol...  celý článek

Během nouzového stavu se z revizorů stali rozlévači dezinfekce. Průvodčí jen mávají

Poloprázdná stanice metra Smíchovské nádraží
vydáno 3. dubna 2020  9:19

Více než osmdesátiprocentní propad počtu cestujících v pražské hromadné dopravě a doporučení hygieniků přiměly dopravní podnik i další dopravce „uklidit“...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám