metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 28 °C

Neděle 14. srpna 2022. Svátek má Alan

Petal Maps mění navigaci v pohlcující a realistický zážitek

  9:10
Šen-čen (Čína) 3. července 2022 (PROTEXT/PRNewswire) - Od svého spuštění v roce 2020 se Petal Maps velmi rozrostly a nyní nabízejí inovativní cestování a navigaci více než 28 milionům uživatelů ve více než 160 zemích. Mapy by se měly snažit co nejvíce kopírovat skutečný svět, což je hlavní zásada Petal Maps, na které neustále pracují.

Při navigaci řidičům pomáhá také navádění do jízdních pruhů a zvětšené mapy křižovatek usnadňují bezpečnou jízdu. Uživatelé jsou také informování o přesném stavu silnic díky velkému množství zadaných dat a detailnímu vykreslení. Petal Maps nyní nabízejí nové funkce, jako jsou světelné efekty v tmavém režimu, 3D orientační body a další funkce využívající sofistikované technologie, jako je například jemné vykreslování. Petal Maps poskytují uživatelům realističtější a zajímavější mapy, což posunuje celkový zážitek z navigace na jinou úroveň.

Navigace pomocí světelných efektů

Hledání cesty může být někdy složité. Ulice, kterými procházíte, pravděpodobně vypadají úplně jinak než na displeji telefonu a rozdíly v osvětlení vás mohou zmást. A v nočním režimu je pouliční osvětlení nedílnou součástí reálného světa. Pro maximální přiblížení reálné situaci přidávají Petal Maps večerní světla, která simulují efekty silnic v noci, včetně efektů pouličního osvětlení a osvětlení budov, a poskytují vyšší úroveň přesnosti a detailů mapy.

Tato funkce se uživatelům bude hodit, protože mapy lépe reflektují reálný svět se všemi jeho detaily. Například když se budovy ve městě rozsvítí, znamená to pro uživatele, že v hledané lokalitě je noc. Díky tomu budou schopni snáze rozpoznat objekty na mapách, i když dojde ke změně světla.

Živé detaily díky 3D orientačním bodům

Společnost Petal Maps vytvořila přibližně 26.000 modelů budov a 3D efektů pro 100 nejznámějších památek, jako je Eiffelova věž, Londýnské oko, Kuala Lumpur Tower a mnoho dalších. Díky 3D orientačním bodům na Petal Maps si uživatelé mohou podrobněji prohlédnout známé památky v okolí, a dokonce mohou procestovat celý svět, aniž by museli vyjít ven. Trojrozměrné orientační body reprodukují skutečné rozměry slavných památek v celé jejich složitosti a nabízejí uživatelům větší jemnost a nuance při hledání cesty.

Kromě 3D orientačních bodů poskytují Petal Maps také realističtější 3D mapu s prvky, jako je počasí, stromy, čas a další. Inovativní 3D efekty přinášejí uživatelům nové poznatky, díky nimž mohou zjistit, kde se právě nacházejí nebo kam se chtějí dostat a porovnávat drobné detaily na displeji Petal Maps s tím, co mají před očima ve skutečnosti.

Vrstvy teploty a srážek a systém klasifikace barev

Nejnovější aktualizace aplikace Petal Maps zpestřuje navigaci novými vrstvami teploty a srážek a přirozenými barvami krajiny na mapách.

Lidé často považují hledání cesty nebo čtení mapy za nudné nebo těžkopádné. Petal Maps se však snaží napodobit skutečný svět a zlepšují autentičnost a přesnost map i navigace, aby uživatelům nabídly zajímavý zážitek.

Mapy Petal Maps obsahují bohatou škálu mapových vrstev, jako je terén a počasí, které reprodukují reálné podmínky, takže si uživatelé budou moci zkontrolovat počasí a teplotní podmínky ve své cílové destinaci. Uživatelé si tak mohou přímo z mapové vrstvy zobrazit povětrnostní podmínky podél trasy, aniž by museli otevírat několik předpovědí počasí, a mohou tak zjistit, jestli si s sebou na cestu přibalit i deštník. Přidané funkce navíc mapu oživují.

Na různé vrstvy mapy, jako je teplota a srážky, mohou uživatelé přepínat pomocí přepínače vrstev, který se nachází v pravém horním rohu domovské stránky Petal Maps. Tam můžete kliknout na tlačítko Vybrat vrstvu, pak vybrat vrstvu počasí či vrstvu teploty/srážek, abyste provedli změnu.

Mapy Petal Maps také používají systém klasifikace barev, který je věrný reálnému prostředí a zobrazuje geografické prvky, jako jsou vodní plochy, zelené plochy a hory, zcela v souladu s tím, jak je uživatelé vnímají v reálném světě. Díky tomu je navigace mnohem poutavější, protože si na obrazovce můžete prohlížet malebné pohledy na krásná přírodní tělesa a další objekty.

Personalizované funkce pro zpestření navigace

Nejnovější aktualizace obsahuje také personalizované designy pro každé ze čtyř ročních období, které zpestří vaši navigaci. Chcete-li přepnout na personalizovaný skin, jednoduše přejděte do sekce Moje stránka, přejděte do Nastavení a tam změňte Nastavení zobrazení.

Pokud se chcete dozvědět více o svých cestovních zvyklostech, je pro vás připravena personalizovaná zpráva o cestování. Petal Maps vygeneruje zprávu na základě vašeho chování a pravidelně vám ji zašle prostřednictvím push oznámení, takže budete mít lepší přehled o svých cestovních zvyklostech.

Petal Maps navíc uživatelům poskytují režim Cruise. Pokud se pohybujete rychlostí vyšší než 15 km/h po dobu delší než 10 vteřin, spustí se cestovní režim. Po zapnutí tempomatu se zobrazí hlasová zpráva, například o kamerách, rychlostních omezeních a podmínkách na silnici před vámi. To dále usnadňuje navigaci.

Čerstvě aktualizované Petal Maps vás díky propracovaným displejům, které jsou intuitivní na první pohled, zábavným a poutavým způsobem navedou na cestu, kterou potřebujete.

Petal Maps se neustále vyvíjejí, aby uživatelům poskytovaly ještě lepší zážitek. Díky pohlcujícím bohatým vrstvám, 3D orientačním bodům a nočnímu osvětlení se uživatelům nabízí realističtější vizualizace mapy, která je spojuje s okolním světem.

(Funkce Petal Maps se mohou v jednotlivých zemích/oblastech lišit a jsou závislé na reálných podmínkách.)

Zde je přímý odkaz na aplikaci Petal Maps: https://petalmaps.dre.agconnect.link/pvB6pK

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1851886/image_5022671_10544376.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1851887/image_5022671_10544438.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1851888/image_5022671_10544501.jpg

KONTAKT: Delan Fan, fandelan@huawei.com

Hlavní zprávy

Při povodních před 20 lety pomáhali také vojáci. Z vody tahali muže s koněm

vydáno 14. srpna 2022  7:22

Zástupce velitele 243. vrtulníkové letky major Marek Bohuněk a jeho kolega palubní technik praporčík Jaroslav Vlček v roce 2002 sloužili u Letky letecké...  celý článek

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek