metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 12 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti
Nová cedule v ulicích Prahy | foto: Gabriela Uhrová

Pijte jenom do deseti, chceme taky spát. Hosty hospod mají vychovávat cedule

  7:00
Nové tabule jsou zatím nejviditelnější známkou snah radnice Prahy 1 zklidnit ulice centra především v nočních hodinách a zajistit lidem klidný spánek. Radnice si pronajala dvacet reklamních panelů umístěných na lampách veřejného osvětlení například v Dlouhé nebo Kozí ulici.

"To je okamžité, přesto jen dočasné řešení. Naším záměrem je vypůjčit si sloupy uliční navigace pro turisty, kde bychom chtěli instalovat zařízení pro reklamu z lamp. Zároveň máme vytipované další plochy, kde bychom rovněž instalovali informace pro turisty," vysvětlil radní Prahy 1 Ivan Solil.

Vznikne i bezpečnostní mapa pro turisty

Dalšími opatřeními podle Solila budou například lanové naváděče před restauracemi, takzvaní hadi, či větší působení ochranky v okolí vstupů do podniků i v přilehlých ulicích. Vznikne i bezpečnostní mapa pro turisty. Ta bude vedle turisticky zajímavých informací obsahovat také informace o zónách, kde se nesmí pít alkohol na veřejnosti. "Budou zde vyznačeny ambasády, služebny policie, nemocniční zařízení nebo třeba místa s velkým výskytem kapsářů," dodává Solil.

Regulace se dočká i doprava. Především tisíce projíždějících, troubících a parkujících taxíků, které jsou pro centrum neúnosnou zátěží. V úvahu přichází nejen změna vodorovného dopravního značení zakazující stání aut taxislužby, ale také třeba instalace světelného dopravního značení či zákaz vjezdu vozidel taxislužby do určitých ulic. Tak je tomu například už v ulici Ve Smečkách.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek