metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 22 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša

Větší foto
Pětadvacetiletý právník Jakub Michálek je lídrem Pirátů. | foto: Piráti - Roman Kučera

Piráti se rozhodují, ale vědí, Březina z ČSSD je pro ně nepřekonatelnou překážkou

  9:24
Čtyři hlasy pirátů v pražském zastupitelstvu mohou rozhodnout o tom, kdo bude v ­metropoli vládnout. Předseda jejich zastupitelského klubu Jakub Michálek vysvětlil deníku Metro názory pirátů.

Koho váš klub podpoří? Údajně se máte dnes rozhodnout...

Já to nevidím nijak dramaticky. Sejdeme se se členy jako každý měsíc, probereme aktuální situaci a zhodnotíme výhody a nevýhody různých možností.

Je vám bližší ODS, nebo ČSSD? Deklarovali jste, že s nimi nechcete spolupracovat, ale teď si možná budete muset vybrat.

Je to Sofiina volba. Je to volba mezi dvěma nevhodnými variantami. Momentálně jasný názor nemáme, ale bez toho, aby se ČSSD vnitřně reformovala, je pro nás neakceptovatelné jakýmkoliv způsobem je v radě podpořit.

Osoba Karla Březiny (předseda zastupitelského klubu ČSSD) je pro vás naprosto nepřekonatelnou překážkou?

Pan Březina jako pravomocně odsouzený podvodník je pro nás překážkou, která vylučuje spolupráci. Ale je to vnitřní věc ČSSD, kterou si musí vyřešit sama.

Nikdy jste se do vládnoucí koalice nehnali, o místa v ­radě jste nestáli. Změnil se váš postoj, zkusíte vstoupit do rady, nebo jen koalici podpoříte?

Uvažujeme o všech variantách, nechceme si zužovat naše vyjednávací možnosti. Uvažujeme i o variantě, že bychom obsadili nějaký resort, ale závisí to na programu a cílech případné koalice. Domluvit program při velkém počtu stran je poměrně náročný úkol.

Jak pokračují jednání o budoucí koalici?

Vzhledem k dosavadním událostem bude těžké domluvit fungující koalici. Pro Pražany je důležité, aby vláda fungovala stabilně a neměnila se každý rok.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Památné stromy nepřibývají“

vydáno 18. května 2022  19:46

V metropoli můžeme v současnosti najít více než dvě stovky takzvaných památných stromů. Tedy těch, které byly odborníky označeny jako mimořádně hodnotné.   celý článek

Vysoká tráva? Vyprahlý trávník v parcích? Lidé si myslí, že se radnice nestará

vydáno 18. května 2022  12:19

Máte pocit, že se městská zeleň kosí příliš často a moc? A že vyprahlé plochy v létě zhoršují již tak vysušené prostředí?  celý článek

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek