metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 18 °C

Pátek, 18. října 2019. Svátek má Lukáš.
Šéftrenér Miloš Takáč (druhý zleva) a jeho svěřenci.
Další 3 fotografie v galerii
Šéftrenér Miloš Takáč (druhý zleva) a jeho svěřenci. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Písek, míče a hbité nohy. Na Gutovce se to pálí zprudka

27. listopadu 2016  12:22 Filip Jaroševský Metro.cz
V klubu Beachservice jsou vztahy a hra fair play víc než výkon. deník Metro představuje další pražský sportovní klub.

Při otevírání dveří nafukovací haly na Gutovce nás ovane průvan, jako když přijíždí metro, vzápětí se boří boty do písku a těsně kolem hlavy prolétá volejbalový míč. Ten se sem dostal od tří kluků kolem deseti let, kteří si právě kousek od vchodu trénují herní situace. „Napít, chlapi,“ volá na ně hlavní trenér Miloš Takáč, který v klubu Beachservice trénuje bezmála třináct let.

Fotogalerie

Ve strašnickém areálu Gutovka právě na třech kurtech hraje kolem třicítky dětí různých věkových kategorií. Charakteristický zvuk doteku ruky o volejbalový míč tak nemá šanci ani na chvíli utichnout.

„Náš klub čítá kolem stovky členů od šestiletých dětí po profesionální hráče. Jsme hodně filozofičtí. Když se dbá na fair play, skvěle fungují vztahy napříč klubem, a že se tu každý s každým opravdu zná, výkon už přijde sám,“ dodává Takáč, zatímco instruuje své malé svěřence.

Klub Beachservice

  • Beachvolejbal je komplexní sport dva na dva, ve kterém nejsou důležité jen tvrdé údery a fyzická síla, ale také taktika a psychika.
  • Klub trénuje nejen na Gutovce, ale také v Benešově, Pardubicích či Plzni. Závodí se po celé republice.
  • Klub také pořádá celou řadu akcí. Více na beachservice.cz

Ti mají teď za úkol zahrát z nahrávky deset lobů, jednoručních obloukových úderů přes síť. „A kdo nahraje moc blízko síti, má kolo sprintem!“ volá na své svěřence Takáč. „Metoda cukru a biče taky funguje. Nebudem si říkat, že ne,“ dodává spiklenecky.

Pokud se chcete stát členem klubu, musíte splnit pouze dvě kritéria. Chodit pravidelně několikrát týdně trénovat a jednou měsíčně jet na turnaje.

Unikátní je klub v již zmíněném budování vztahů, kdy jdou starší hráči příkladem mladším. Nejenže si tu klidně může zahrát malá holčička s šedesátiletým pánem, ale pravidelně se tu začátečníci potkávají s mistry ověšenými tituly. „Tady právě přichází profík Honza Dumek, který si občas vyzkouší roli trenéra. Patří ke špičce a jde mladším příkladem,“ popisuje výchovnou strategii klubu Takáč.

Zatímco se velcí hráči rozehřívají, aby vzápětí předvedli rychlé výměny plné smečí, povídáme si se čtrnáctiletým Viktorem a jedenáctiletou Markétou. Oba ke hře přivedli rodiče. Ti se překvapivě rozpovídávají o technice hry.

„Tady se technika učí mnohem líp než v jiných klubech. Hráči odjinud nepoužívají správně nohy a tahají při hře prsty po míči,“ vysvětluje Markéta. „Na turnaje s námi jezdí vždy rodina. A když nemůže skupinku hráčů odvézt jeden táta, odveze je druhý,“ přidává Viktor.

Komentáře

Hlavní zprávy

Skoro padesát odtahů za den. Strážníci museli přitvrdit

Ilustrační snímek
vydáno 17. října 2019  15:09

„Pozor! Od úterka jsme zpřísnili dohled v modrých zónách placeného stání, který se projeví zvýšeným počtem odtahů.“ S tímto varováním přišli začátkem...  celý článek

Za havárie aut mohou mobily, ale také moderní technologie

Ilustrační snímek
vydáno 17. října 2019  13:48

Těžká bouračka kamionu a osobních vozů na dálnici navozuje otázku: čemu se řidiči při jízdě věnují?  celý článek

Správa komunikací se pouští do klíčových oprav. Některým chybí termíny i objízdné trasy

Křižovatka v Újezdě byla dle radnice nebezpečná.
vydáno 17. října 2019  10:38

Kdo někdy jel přes hlavní křižovatku v Újezdě nad Lesy, ten dobře ví, proč je potřeba nepřehledný úsek opravit. Při přejíždění ze Staroújezdské ulice do...  celý článek

Je zvířecí kostým nad divadlo? Deník Metro otestoval novou vyhlášku

Je zvířecí kostým nad divadlo? Deník Metro otestoval novou vyhlášku
vydáno 17. října 2019  8:20

Mají úředníci, strážníci a buskeři jasno o změnách, které platí od úterý? Ne o všech.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám