metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 17 °C

Pondělí 26. září 2022. Svátek má Andrea

Další 1 fotografie v galerii
Novinky o Lucy Beer najdete na Instagramu @lucybeer.cz. | foto: Archiv Lucy Beer

Pivo a kulturistika? Klidně. Nízkokalorický ležák chce zaplnit díru na trhu

  5:12
Řekněme si to rovnou. Lucie Sedláková jako pivařka nevypadá. Drobná blondýnka ale orosenou dobrotu miluje. Dokonce si teď plní svůj „americký sen“ a prodává vlastní nízkokalorický bezlepkový ležák. Pojďme ale nejprve na začátek příběhu.

Lucie, kterou všichni spíš znají jako Lucy, domov opustila už v šestnácti. Z Jindřichova Hradce se vydala do Pelhřimova. Chtěla se stát návrhářkou a tamější střední škola jí měla dát základy. Osud to ale zařídil jinak a ona se po čase přestěhovala do Plzně. Tady nastoupila na podnikatelskou školu. Cílevědomá slečna však chtěla ještě víc, a protože věděla, že cizí jazyk je v dnešním světě základ, vydala se do Londýna. Tam zkusila hned několik prací. Od brigády v hotelu po hostesku. Vybavená angličtinou se po čase vrátila do Česka. Chuť cestovat ji ale neopustila a ve svých toulkách světem „zabloudila“ i do USA. Tehdy se začal rodit její nápad na nízkokalorické pivo.

„Líbí se mi americký styl života. Lidé v USA rádi chodí na pivo, ale zároveň hodně sportují a udržují se. I proto je tam velký výběr takzvaných light beer. V Česku takové pivo chybí,“ vysvětluje Lucy, kde se vzal její nápad na nízkokalorický ležák.

V době, kdy zrál její plán na výrobu vlastního piva, navštívila pivovar na Kajmanských ostrovech. „Otevřel ho takový mladší pán a já si řekla, že když to zvládl on, tak i já,“ vzpomíná Lucy. Když o nápadu řekla kamarádům, nejprve si klepali na čelo. Tušili, že v zemi, která je vyhlášená svým pivem, nebude snadné prorazit. Lucie se ale vrhla do díla.

Drobný zádrhel
Když zjistila, že opravdu v Česku žádný dobrý nízkokalorický bezlepkový ležák není, už jen stačilo sehnat sládka, který by jí pivo vytvořil. „Nakonec jsem našla pivovar na Vysočině, přes dva roky jsme spolupracovali. Vznikal recept. Na poslední schůzce jsme si podali ruce a mělo se začít vyrábět. Jenže mě partneři odpískali a už se vůbec neozvali,“ vzpomíná na nemilou zkušenost podnikatelka.

Ochutnáte Lucy Beer?

Svůj sen ale Lucy nevzdala a našla sládka nového. Ten musel ale hodně „čarovat“, vyrobit nízkokalorické bezlepkové pivo je totiž trochu alchymie. Je potřeba specifická technologie i speciální metoda výroby. „Postup, kterým se ležák vytvoří, byl tajemstvím pivovaru, museli jsme utratit nemálo peněz, aby nám ho poskytli,“ vzpomíná Lucy, které udělala čáru přes rozpočet i pandemie.

Nyní to vypadá lépe. Dokonce skvěle. Lucy Beer už má za sebou dokonce první veřejnou prezentaci. Proběhla na místě, kde byste stánek s pivem nejspíš nečekali. Lidé totiž mohli speciální ležák poprvé ochutnat na kulturistických závodech.

Vysvětlení je jednoduché. Partner mladé podnikatelky je totiž Martin Mester. Legenda kategorie Men’s physique. Kulturista, který má medaile ze závodů v Evropě i Americe. Byl to on, kdo dodal Lucy kuráž, ať svůj podnikatelský plán dotáhne do konce. To on přišel s názvem piva.

Dobrota bez kocoviny
Pozitivní reakce během první prodejní akce Lucy utvrdily, že se vydala správnou cestou. „Naše pivo všem chutnalo, mladým i starým. Můj brácha je také sportovec, během dne jich dal třicet a druhý den ani neměl kocovinu,“ přidává perličku Lucy a rychle dodává, že její pivo se dělá ve třetinkových lahvích.

Svůj byznys hodlá v létě pořádně rozjet. Dopadnou-li dobře jednání, které podnikatelka a její tým rozjely, měl by být Lucy Beer k dostání i na některých benzinových pumpách, na letních festivalech i na stadionu fotbalové Slavie. „Náš ležák mají už nyní v Jan Paukert Bistro v Karlíně či v holičství Laky Royal. A samozřejmě ho lze objednat přes e-shop,“ vyjmenovává Lucy. Ta má ale ještě větší plány. Momentálně dokonce v jednom pražském sklepení staví pivovar. A už přemýšlí i o vlastním baru. „Lucy Beer prezentuji i na Instagramu a už se mi ozývají i lidé z ciziny, z USA, z Norska nebo z Turecka, že by tam naše pivo chtěli. S exportem alkoholu je to ale složitější, proto expandovat za hranice budeme až příští rok,“ vyhlíží Lucy.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží nejezdí od pondělí tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek

Dědictví home office. V on-line světě jsme nepozorní a hackeři to moc dobře vědí

vydáno 25. září 2022  12:29

Podzimní covidová vlna asi zažene lidi zpět do režimu home office. Naděje, že se zbaví zlozvyků z práce na dálku, se opět oddaluje.  celý článek

Sekeru, pilu a hurá na dříví! Samovýroba otopu má háčky. Víme, na co si dát pozor

vydáno 25. září 2022  6:02

Ještě loni většina z nás získávala teplo domova z plynových kotlů nebo dálkového topení. Válka, zničující ceny energií a strach ze zimy udělaly ze dřeva v...  celý článek