metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 21 °C

Pondělí, 1. června 2020. Svátek má Laura.
ProtestnI plakat proti restauraci
ProtestnI plakat proti restauraci | foto: Metro.cz

Plakáty zahltily zastávky. Majitel Řízkárny prý zaměstnancům neproplácel mzdy

24. února 2015  9:36 Filip Jaroševský Metro.cz
Aktivisté proti podnikateli protestují všemi prostředky. Neobvyklou kampaň mohli v předchozích dnech sledovat cestující na zastávkách MHD po celé Praze. Ty byly polepeny protestními plakáty proti majiteli restaurace Řízkárna, který prý nejedná férově se svými zaměstnanci a dopouští se nekalých praktik.

„Majitel Řízkárny neproplatil mzdy několika bývalým zaměstnancům,“ řekl deníku Metro mluvčí Mostecké solidární sítě, která organizuje protestní akce Lukáš Borl. Podle Borla majitel jednal se zaměstnanci nezákonně. „Zaměstnanci byli neustále pod dohledem kamerového systému, a to i v prostorách určených k převlékání. Ti museli snášet také vulgarity a výhružky,“ dodává Borl. Situace se prý vyvinula do takové absuridity, že majitel snímal zaměstnancům otisky prstů. „Těmi se pak následně museli prokazovat při vstupu do zaměstnání,“ vysvětluje Borl.

Majitel Řízkárny Vladimír Krulec se obviněním brání. Prý se jedná o vydírání. „Zaměstnancům nic nedlužím. Jejich výroky jsou zmanipulované za úplatu,“ řekl deníku Metro Krulec, který popírá i další obvinění. „Výrok, že máme nainstalovaný kamerový systém v prostorách převlékání je nepravda,“ hájí se Krulec. Aktivisté prý krom neohlášených protestních akcí ohrožují provoz restaurace. „Na Silvestra byl od 23.00 do 7.00 v objektu našeho podnikání hlášen bombový útok,“ popisuje domnělé praktiky aktivistů Krulec.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bytová revoluce po viru? „Nemůžeme byty jen tak začít skupovat,“ říká pražský radní

ilustrační snímek
vydáno 31. května 2020  19:29

Trh s realitami prošel během koronavirové krize mnoha otřesy. Airbnb se má vrátit v plné síle do půl roku.  celý článek

To, jak se cítíte, je půlkou úspěchu, říká elitní letec

Martin Šonka
vydáno 31. května 2020  13:16

Martin Šonka by mohl z fleku hrát v nějakém historickém velkofilmu o letci, který se nebeské poezie dotýká. O létání mistr světa elitní letecké soutěže...  celý článek

S kosmetikou pro muže chtějí dobýt svět, jen jim to trvá déle

Daniel Trnka
vydáno 31. května 2020  8:56

Na existenci tuzemské značky prémiové kosmetiky pro muže Beviro mě před časem upozornil kamarád. Zvědavost i fakt, že jsem některé z jejích produktů...  celý článek

Severský styl Česku nevoní, hotovost by nám chyběla

Ilustrační snímek
vydáno 30. května 2020  13:14

Koronavirová doba přeje internetbankingu. Čeští uživatelé přesto zůstávají u starých zvyků.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám