metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.
ProtestnI plakat proti restauraci | foto: Metro.cz

Plakáty zahltily zastávky. Majitel Řízkárny prý zaměstnancům neproplácel mzdy

  9:36
Aktivisté proti podnikateli protestují všemi prostředky. Neobvyklou kampaň mohli v předchozích dnech sledovat cestující na zastávkách MHD po celé Praze. Ty byly polepeny protestními plakáty proti majiteli restaurace Řízkárna, který prý nejedná férově se svými zaměstnanci a dopouští se nekalých praktik.

„Majitel Řízkárny neproplatil mzdy několika bývalým zaměstnancům,“ řekl deníku Metro mluvčí Mostecké solidární sítě, která organizuje protestní akce Lukáš Borl. Podle Borla majitel jednal se zaměstnanci nezákonně. „Zaměstnanci byli neustále pod dohledem kamerového systému, a to i v prostorách určených k převlékání. Ti museli snášet také vulgarity a výhružky,“ dodává Borl. Situace se prý vyvinula do takové absuridity, že majitel snímal zaměstnancům otisky prstů. „Těmi se pak následně museli prokazovat při vstupu do zaměstnání,“ vysvětluje Borl.

Majitel Řízkárny Vladimír Krulec se obviněním brání. Prý se jedná o vydírání. „Zaměstnancům nic nedlužím. Jejich výroky jsou zmanipulované za úplatu,“ řekl deníku Metro Krulec, který popírá i další obvinění. „Výrok, že máme nainstalovaný kamerový systém v prostorách převlékání je nepravda,“ hájí se Krulec. Aktivisté prý krom neohlášených protestních akcí ohrožují provoz restaurace. „Na Silvestra byl od 23.00 do 7.00 v objektu našeho podnikání hlášen bombový útok,“ popisuje domnělé praktiky aktivistů Krulec.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy