metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 11 °C

Pátek, 22. listopadu 2019. Svátek má Cecílie.
Výhodu budou mít při závodě hlavně otužilci.
Výhodu budou mít při závodě hlavně otužilci. | foto: kryathlon.com

Plavání v ledové vodě, pak klus a běžky. Kryatlon bude jen pro otrlé

28. ledna 2015  7:00 Marek Hýř Metro.cz
Na start netradičního extrémního závodu se vedle sebe postaví otužilci z celé republiky i špičkoví triatlonisté. „Jsem zvědav, jestli zabodují sportovci zvyklí na ledovou vodu, nebo závodníci s dobrou formou a triatlonovými zkušenostmi,“ zauvažoval jeden z pořadatelů historicky prvního českého kryatlonu Richard Machálek.

Tato netradiční disciplína je teprve v plenkách, ale už má řadu příznivců. Závodu, kde se nejprve plave v ledové vodě, pak běží a na závěr běžkuje, se zúčastní přes padesát sportovců. Nápad na akci se zrodil v hlavách členů Prvního plaveckého klubu otužilců Praha, a tak není divu, že důraz se bude klást hlavně na vodní část.

„Při závodu je zakázán neopren, takže půjde opravdu o extrémní zážitek,“ burcuje účastníky Machálek. Obezpečnost závodníků se budou starat záchranáři na vodě i na břehu. Historicky první kryatlon u nás se koná v neděli 1. února ve Velké Chuchli.

Na start jen s razítkem od doktora

Prezence v místě startu začíná v 8.30. Startovné předem je 200 korun. Na místě pak za účast zaplatíte 250 korun. Závod má dvě varianty. Delší trať se skládá z 250 metrů plavání, 2,5 kilometru běhu a 5 kilometrů na běžkách. Kratší varianta počítá jen s jednou malou změnou. Závodníci poplavou pouze 25 metrů.

Přihlásit se můžete na webu kryatlon.com. Pořadatelé od závodníků požadují lékařské potvrzení, že je schopen se závodu zúčastnit. Pokud se rozhodnete absolvovat delší trať, vyžadují organizátoři alespoň jednu účast na tréninku Prvního pražského klubu otužilců.

Komentáře

Hlavní zprávy

Změna o svátcích. Velkoobchody už smějí prodávat

Libercem denně projedou desetitisíce aut. Hlavně před Vánocemi se zcela zaplní...
vydáno 22. listopadu 2019  16:33

Od včerejška nemusí mít zavřeno velkoobchodní prodejny během určených státních svátků.  celý článek

Lahve i jednorázové obaly už nejsou nezbytnost. Ekologické mohou být i pomůcky pro ženy

Snuggs jsou menstruační kalhotky vyvinuté tak, že dobře absorbují i silnou...
vydáno 22. listopadu 2019  12:06

Ačkoli devadesát procent všech plastů se do oceánů dostalo z osmi asijských a dvou afrických řek, evropské země nejsou bez viny. Společně se Spojenými...  celý článek

Cirque du Soleil a Letní Letná osídlí pláň o prázdninách

Cirque du Soleil budou mít opět velkou výpravu.
vydáno 22. listopadu 2019  9:05

Jste-li milovníky nového cirkusu a máte dost peněz, můžete se radovat. Příští léto totiž budou v Praze hody.  celý článek

Chytil vlnu z Mácháče až do exotického ráje

Marek Vaňura
vydáno 22. listopadu 2019  5:16

Jako kluk s dědečkem plachtil na Mácháči, nyní šéfuje ostrovnímu resortu v tropickém Hondurasu. Marek Vaňura mezitím vystudoval vysokou školu a stal se i...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám