metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 5 °C

Pondělí 28. listopadu 2022. Svátek má René
Strážce streamu
Další 3 fotografie v galerii
Too hot to handle Brazílie. | foto: NETFLIX

Pláž plná nadržených Brazilců. Netflix nám vymývá mozek a my mu za to platíme

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Internetová televize Netflix letos slaví úspěchy především díky hororové tvorbě. Snyderův zombie akčňák Armáda mrtvých dominoval žebříčkům sledovanosti v řadě států několik týdnů po sobě. Čerstvě jej pak napodobuje další horor, trilogie na motivy díla R.L. Stinea Ulice strachu. Největší streamovací platforma na světě však ční nad konkurencí také co do počtu a kvality vztahových reality show dostupných v její knihovně. Nyní přišla s brazilskou verzí svého osvědčeného formátu Too Hot to Handle. Stojí tyhle zábavné blbiny za nakoukání?

Cvičené opice, které nemohou souložit. Tak jsem dříve popisoval námět dvou minulých řad Too Hot to Handle, o nichž jsem se rozepsal v předchozích Strážcích streamu. K třetí řadě s podtitulem Brazílie bych pak podotkl, že ty opice ještě k tomu v jednom kuse brečí. Článek, který čtete, nebude žádná filipika. Na vztahové reality show koukám taky a dobrovolně. Kritizovat na nich, že jsou příliš tupé, je už z povahy věci pochopitelně nesmysl. Novinka nesměla chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Pro prachy a pro lásku
V Too Hot to Handle: Brazílie soutěží sexy mladí Brazilci v pohádkovém plážovém resortu o pět set tisíc brazilských realů (tuším něco přes dva miliony korun). Kdo chce vyhrát, bude se muset vzdát sexu. Soutěžící ale z nějakého důvodu netuší, v jakém pořadu se právě nacházejí. Asi nemají Netflix a nekoukali na předchozí řady. Hlavním cílem, respektive záminkou tvůrců, je naučit mladé, svobodné lidi, aby místo flirtů vytvořili skutečné vztahy. Pokud jste viděli předchozí série, asi vás nepřekvapí, že se to vždycky daří tak nějak napůl, někdy spíš vůbec. V případě brazilské verze nám Netflix servíruje přece jen pár nových ingrediencí.

Too hot to handle Brazílie.

Kouzlo nechtěného?
Možná je to kouzlo nechtěného, možná sázka na jistotu, každopádně mě na nové řadě Too Hot to Handle nejvíc bavila skladba soutěžících. A to říkám s plným vědomím toho, že jsem tu začátkem minulého měsíce to samé kritizoval u předchozí anglofonní řady. Ta se točila současně s tou brazilskou a výběr soutěžících plný náruživých jedinců, kteří si myslí, že bez sexu doslova umřou, byl totožný s tím v první sezóně. Účastníci show se tak kvůli stejnému castingovému oddělení a totožném konceptu pořadu vyprofilovali naprosto totožně a ke konci jsem se docela nudil.

V případě Brazilců tu však máme změnu. Ta tkví v tom, že je to banda uplakánků. Po čase se při různých seminářích i mimo ně ukáže, že mají tihle nadrženci v sobě ukryto více bolístek, než soutěžící před nimi. Dalo by se argumentovat, že na tom stály i předchozí série, v podání Brazilců mi ale tahle premisa připadá mnohem uvěřitelnější. Tahle povrchní parta opravdu věří, že se díky své účasti v show do smrti polepšila. Na konci se navíc vyprofiluje rekordní počet párů a soutěžící působí dojmem, že by si navzájem vyhrané peníze upřímně přáli. Oproti první řadě, kdy na konci na gauči před robotickou šéfkou pořadu Lanou seděla parta individualistů, je ten rozdíl asi nejmarkantnější.

Too hot to handle Brazílie.

Otázka bez odpovědi
Člověk se musí znovu a znovu ptát, kde Netflix pořád ty lidi bere. Zda opravdu pokaždé skutečně obsadí partičku naivů, kteří reálně netuší, že se nenacházejí v soutěži s názvem Parties In Paradise, ale v celibátové pasti. Too Hot to Handle je ve svém jádru vlastně dost zlomyslná show s ironickým voice-overem, zároveň se ale snaží tvářit, že chce se z oněch cvičených opic vychovat emocionálně vyspělé jedince se smysluplnými vazbami a vztahy. Možná je obliba Too Hot to Handle (u dvojky byla čísla trochu horší) stále způsobena tím, že chce divák opakovat zážitek, který si prožil s první řadou v covidové karanténě. Nesmíme ale zapomenout, že lidé, kteří jsou zavření celé týdny doma, koukají i na věci, kterých by se předtím nedotkli ani desetimetrovou holí.

Too hot to handle Brazílie.

Komentáře

Hlavní zprávy

Najdou se veselé espézetky i u pražských dopravců? Rebel je zatím pouze jeden

vydáno 27. listopadu 2022  10:12

Hanlivé texty na registrační značky autobusů nepatří. I přesto by se tam mohly zcela legálně objevovat.  celý článek

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek