metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 10 °C

Pondělí, 28. září 2020. Den české státnosti.
Takhle si Kristýna Kolocová užívala loňský mistrovský turnaj.
Větší foto
Takhle si Kristýna Kolocová užívala loňský mistrovský turnaj. | foto: hamrsport.czMetro.cz

Plážoví volejbalisté míří na republikový šampionát na záběhlický Hamr

27. srpna 2015  15:58 Pavel Urban Metro.cz
V areálu Hamr v Záběhlicích se už zítra rozběhnou zápasy mužů a žen v plážovém volejbalu v rámci mistrovství ČR. Diváci se můžou o víkendu těšit i na nový pár Kolocová, Skalníková.

Fakta k mistrovství ČR

Na Hamru v Záběhlicích a na Černém Mostě se představí od 28. do 30. srpna téměř kompletní česká špička.

  • Páteční program na Hamru začíná ve 12 hodin, muži začnou ve 13.40 hod., v sobotu se hraje už od devíti od rána.
  • Nedělní finálový den na Černém Mostě začíná v 10 hodin.
  • Prize money jsou 60 tisíc korun v každé kategorii.

„Tento areál byl vybrán jako součást vítězného projektu ve výběrovém řízení. Je jedním z nejvhodnějších pro pořádání podobné vrcholné akce v Praze díky svému zázemí, poloze a počtu beachvolejbalových kurtů,“ řekl k dějišti turnaje Lukáš Kozáček z Českého volejbalového svazu. Na stejném místě se šampionát konal i loni.

V Praze 10 se odehraje páteční a sobotní program, v neděli se nejlepší čeští beachvolejbalisté přesunou před Centrum Černý Most.

Loni se na republikové mistrovství přišla podívat zhruba tisícovka lidí denně. Podobný počet by měl dorazit na Hamr i letos. V případě předpovězeného příznivého počasí možná i více. Na finálový den očekávají organizátoři 1500 až 2000 lidí.

Mužský titul budou obhajovat Jan Hadrava s Přemyslem Kubalou, kteří na začátku srpna vypadli na mistrovství Evropy v rakouském Klagenfurtu v osmifinále. Kristýna Kolocová nenaváže na loňské prvenství z turnaje žen po boku Markéty Slukové, ale šampionátu se zúčastní s novou parťačkou Hanou Skalníkovou. S tou v Praze nedávno vybojovala třetí příčku na Superpoháru. Naopak Sluková s Barborou Hermannovou se z šampionátu na Hamru odhlásily.

Dalšími známějšími tvářemi, které na mistrovství diváci uvidí, jsou Martina Bonnerová s Karolínou Řeháčkovou. Nedělní program okomentují Jan Zvěřina a Michal Palinek.

Komentáře

Hlavní zprávy

GALERIE: Procházka minulým časem. Vítejte v žižkovském Mordoru

Mezinárodní telefonní ústředna na pražském Žižkově
vydáno 28. září 2020  11:01

Mezinárodní telefonní ústředna na pražském Žižkově byla svého času údajně největší budovou svého druhu minimálně v Evropě. Fanoušci Pána prstenů ji...  celý článek

Jak hacknout mozek? Třeba drinkem z čajů matcha a sencha

HONZA VLACHYNSKÝ
vydáno 28. září 2020  5:39

Když vstoupíte do jeho kanceláře, spatříte jej, jak stojí u svého pracovního stolu, speciálními žlutými brýlemi si chrání oči a pomocí hadiček v nose...  celý článek

KOLOBLOG: Tak trochu retro, aneb Co by bylo, kdyby nebylo

Mladá fronta, sobota 11. dubna 1987
vydáno 27. září 2020  14:00

Redaktor Pavel Hrabica je cyklista tělem i duší. Na kole vyráží do práce i na výlety. Ve své rubrice Koloblog dává čtenářům tipy, kam se vydat na...  celý článek

Nabijte si foťáky! Máme pro vás pár tipů na místa, z kterých si odvezete parádní snímky

České středohoří
vydáno 26. září 2020  19:14

Patříte mezi nadšence, kteří se ze svých cest vrací vždy s velkým množstvím fotek? Podívejte se, odkud si můžete odvézt ty nejkrásnější záběry památek,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám