metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Větší foto
Takhle si Kristýna Kolocová užívala loňský mistrovský turnaj. | foto: hamrsport.czMetro.cz

Plážoví volejbalisté míří na republikový šampionát na záběhlický Hamr

  15:58
V areálu Hamr v Záběhlicích se už zítra rozběhnou zápasy mužů a žen v plážovém volejbalu v rámci mistrovství ČR. Diváci se můžou o víkendu těšit i na nový pár Kolocová, Skalníková.

Fakta k mistrovství ČR

Na Hamru v Záběhlicích a na Černém Mostě se představí od 28. do 30. srpna téměř kompletní česká špička.

  • Páteční program na Hamru začíná ve 12 hodin, muži začnou ve 13.40 hod., v sobotu se hraje už od devíti od rána.
  • Nedělní finálový den na Černém Mostě začíná v 10 hodin.
  • Prize money jsou 60 tisíc korun v každé kategorii.

„Tento areál byl vybrán jako součást vítězného projektu ve výběrovém řízení. Je jedním z nejvhodnějších pro pořádání podobné vrcholné akce v Praze díky svému zázemí, poloze a počtu beachvolejbalových kurtů,“ řekl k dějišti turnaje Lukáš Kozáček z Českého volejbalového svazu. Na stejném místě se šampionát konal i loni.

V Praze 10 se odehraje páteční a sobotní program, v neděli se nejlepší čeští beachvolejbalisté přesunou před Centrum Černý Most.

Loni se na republikové mistrovství přišla podívat zhruba tisícovka lidí denně. Podobný počet by měl dorazit na Hamr i letos. V případě předpovězeného příznivého počasí možná i více. Na finálový den očekávají organizátoři 1500 až 2000 lidí.

Mužský titul budou obhajovat Jan Hadrava s Přemyslem Kubalou, kteří na začátku srpna vypadli na mistrovství Evropy v rakouském Klagenfurtu v osmifinále. Kristýna Kolocová nenaváže na loňské prvenství z turnaje žen po boku Markéty Slukové, ale šampionátu se zúčastní s novou parťačkou Hanou Skalníkovou. S tou v Praze nedávno vybojovala třetí příčku na Superpoháru. Naopak Sluková s Barborou Hermannovou se z šampionátu na Hamru odhlásily.

Dalšími známějšími tvářemi, které na mistrovství diváci uvidí, jsou Martina Bonnerová s Karolínou Řeháčkovou. Nedělní program okomentují Jan Zvěřina a Michal Palinek.

Komentáře

Hlavní zprávy

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek

Ostrov z naplavených odpadků může vzniknout i v českých vodních tocích

vydáno 29. června 2022  13:30

V ohybu řeky Temže u mostu Hammersmith se vytvořil ostrov o rozměru dvou tenisových kurtů z vlhčených ubrousků. Deník Metro o tom čtenáře informoval v...  celý článek