metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 27 °C

Neděle 14. srpna 2022. Svátek má Alan

Ples v Opeře otevírá další ročník, tentokrát ve stylu britské monarchie

  12:50
Začátkem února příštího roku bude Praha hostit tradiční Ples v Opeře. Zatímco ten letošní byl inspirován noblesou a elegancí Francie, nadcházející ročník bude odkazovat k Velké Británii, k monarchii, jakožto symbolu aristokratické společnosti - od cateringu, přes designové pojetí až k uměleckému programu, oznámila ředitelka této akce Zuzana Vinzens.

„Když se řekne britská monarchie, vybaví se většině lidí královna. I pro nás při přípravách Plesu v Opeře 2016 stojí v centru veškerého zájmu a dění žena. Protože na našem plese může být královnou každá - ať už v očích zamilovaného muže, nebo díky kouzlu plesové noci a noblesnímu oblečení,“ uvedla.

Nedílnou součástí plesové noci plné noblesy bude i napřesrok charitativní dražba, díky jejímuž výtěžku Ples v Opeře podporuje už šestým rokem vybrané projekty - letos rekordním výtěžkem téměř 2,5 milionu korun.

„Vzhledem k tématu přijala záštitu nad galavečerem Ples v Opeře 2016 britská velvyslankyně v Praze Jan Thompsonová a patronát převzala Britská obchodní komora,“ dodala ředitelka.

Předprodej vstupenek na Ples v Opeře 2016, který se uskuteční tradičně v budově Státní opery Národního divadla, už byl zahájen. Jsou v několika cenových kategoriích od 3500 do 15 000 korun. Ty nejdražší jsou spojeny se servírovaným degustačním menu, all-inclusiv nápoji či vlastní hosteskou u VIP stolů. Lze je zakoupit online na www.plesvopere.cz. Hosté se mohou těšit na jejich zajímavé designové zpracování vstupenek; každá z nich prý bude originálem, unikátem. K dispozici jsou v tisícovce variant.

Hlavními hosty letošního Plesu v Opeře byli primabalerína Julija Machalinová a pilot Formule 1 Mika Häkkinen. Tématem plesu konaného ve francouzském duchu bylo umění žít (Savoir Vivre). Tomu odpovídala volba občerstvení i hudba Camilla Saint-Saënse a Jeana-Baptista Lullyho.

Komentáře

Hlavní zprávy

Při povodních před 20 lety pomáhali také vojáci. Z vody tahali muže s koněm

vydáno 14. srpna 2022  7:22

Zástupce velitele 243. vrtulníkové letky major Marek Bohuněk a jeho kolega palubní technik praporčík Jaroslav Vlček v roce 2002 sloužili u Letky letecké...  celý článek

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek