metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 28 °C

Středa 29. června 2022. Svátek má Petr, Pavel

Další 1 fotografie v galerii
Po dvouleté vynucené pauze se vrací na scénu kvadriatlon Hornettlon | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Po dvouleté vynucené pauze se vrací na scénu kvadriatlon Hornettlon

Komerční sdělení Letiště Hradčany v bývalém vojenském prostoru Ralsko v sobotu 18. června ožije, když právě sem zamíří milovníci sportovní všestrannosti, aby se utkali hned ve čtyřech sportech – plavání, běhu, jízdě na kole a in-line bruslích v rámci kvadriatlonu Hornettlon.

Unikátní závod, kdy mohou aktéři absolvovat všechny čtyři disciplíny nebo si je podělit v rámci týmu, se poprvé uskutečnil před deseti lety, když jej naplánovali nadšenci z florbalového klubu Mimonští Sršni.

Po dvouleté vynucené pauze se vrací na scénu kvadriatlon Hornettlon

Akce se stala opět součástí projektu České unie sportu – Tipsport Sportuj s námi, jejímž mediálním partnerem je mediální dům MAFRA.

„Sršňotlon by znělo divně, tak jsme se rozhodli pro anglickou podobu slova sršeň, tedy hornet, a název byl na světě. Kvůli covidu jsme byli nuceni dva roky vynechat. Těší nás, že je o akci opět zájem – už v předstihu máme stovku přihlášených, a to se ještě řada závodníků dostaví obvykle až na místo. Původně jsme plánovali Hornettlon doplnit Nočním triatlonem, bohužel jsme ale nakonec nedostali povolení od správy CHKO Kokořínsko,“ vysvětlil Ondřej Litresits z pořádajícího sportovního oddílu Mimonští Sršni.

V sobotu se budou účastníci registrovat v letištním hangáru hned od rána, ve 13 hodin pak po předchozí instruktáži odstartují do závodu. Na programu je 500 m plavání, 20 km na horském kole, 11 km na kolečkových bruslích a závěrečný běh na 5 km. Tradičně přitom dojde řada na kategorii týmů – ty mohou být dvoučlenné, kdy startují závodníci do disciplín na střídačku.

„Co letos aktéry jistě potěší je, že Hradčanský rybník, kde proběhne plavecká část, prošel revitalizací a skutečně prokoukl. Co naopak zůstalo při starém, je výjezd na kole na Velkou Bukovou, který peloton vždy pořádně prověří. Pro nás má tato hora význam i jako symbol našeho závodu, zahlédnout ji mohli diváci ve filmu Tmavomodrý svět, který se na letišti Hradčany natáčel. Smyslem naší akce je spojovat lidi, kteří mají rádi pohyb, proto nemíváme nějaké velké ceny – chybět však nebudou originální trofeje, jež jsme nechali vyrobit,“ uvedl Ondřej Litresits.

Po dvouleté vynucené pauze se vrací na scénu kvadriatlon Hornettlon

Hlavní zprávy

Po chodnících se řítí metráky sdílených kol a koloběžek. Kdy zabijí prvního chodce?

vydáno 29. června 2022  10:16

Sdílená kola, elektrokola či elektrické koloběžky. Kolik kilogramů představuje tahle atrakce? Deník Metro je zvážil. A docela jsme se divili. Při rychlé...  celý článek

Pojede to prázdninově. Na nové jízdní řády vlaků i autobusů se najede v pátek

vydáno 29. června 2022  5:37

Pozítří začíná doba letních jízdních řádů a výluk. Oboje patří k létu stejně neodmyslitelně jako horko, zpocená namačkaná těla a nedostatek deodorantu u...  celý článek

Komerční sdělení

Na Strakonické slalomy dorazí i mistryně světa Veronika Vojtová

vydáno 29. června 2022

První červencový víkend ve Strakonicích bude patřit vodákům. Na tamějším ostrově Podskalí se na řece Otavě před loděnicí v sobotu 2. července pojedou...  celý článek

Komerční sdělení

Městská mobilita 2: Rozumný a hbitý pohyb po městských aglomeracích.

vydáno 29. června 2022

Jak se v silně obydlené oblasti dostat z bodu A do bodu B? Téma, které pro obyvatele měst a jejich okolí nikdy neztratilo sílu. Zabírá široké spektrum...  celý článek