metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 16 °C

Neděle, 13. června 2021. Svátek má Antonín.

Další 4 fotografie v galerii
Rekonstrukce tramvajové trati v Revoluční ulici. | foto: Roman KubaričMetro.cz

Po nové tramvajové trati se ještě nesvezete, už ale některé připravují

  8:39
V Plzeňské, Bělehradské, Střešovické, Revoluční a na mnoha dalších místech se rekonstruují staré tramvajové tratě. Letošní léto bylo víc než kdy předtím ve znamení oprav a ­rekonstrukcí. Stavba nových, potřebných tratí v okrajových částech metropole, je ale zatím v nedohlednu.

Nic na tom nezměnil ani fakt, že tento měsíc získal dopravní podnik souhlasné závazné stanovisko k posouzení vlivu záměru na životní prostředí pro výstavbu tramvajové trati z Divoké Šárky na sídliště Dědina. Začátek výstavby je ale ještě daleko.

„Je nutné provést aktualizaci současného stavu dopravních poměrů, které se po otevření nové linky A výrazně změnily,“ uvedl technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský.

Také se musí zohlednit připomínky obyvatel a radnice Prahy 6. „Jedná se především o řešení náhrady rušených parkovacích stání a vypuštění návrhu na vybudování nové křižovatky ulic U Silnice – Evropská,“ uvedla zástupkyně starosty pro dopravu Petra Kolínská.

Nejdříve by mohla tramvaj jezdit do Slivence

Střízlivý odhad zahájení prací na nové trati je tři roky. „Nyní jsou přípravné práce zpomaleny kvůli různým problémům, což značně snižuje reálnost původně uvažovaného termínu v roce 2017 nebo 2018,“ potvrzuje mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

V nejpokročilejším stupni přípravy se tak nachází trať ze Sídliště Barrandov přes Holyni do Slivence, pro kterou je již vydáno pravomocné územní rozhodnutí a  zpracovává se pro ni dokumentace pro stavební povolení. Stavět by se tak mohlo začít už za dva roky.

Dopravní podnik připravuje plány také pro další tratě, třeba z nádraží Podbaba do Suchdola nebo trať spojenou s ­novým déčkem z Modřan do Libuše.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na lodi musí být čisto a veselo, pak jde úplně všechno, říká kapitán moderního katamaránu

vydáno 13. června 2021  17:04

Začneme malou perličkou. Však jsme na vodě. Nejmodernější loď v Praze nemá kormidlo! Moderní elektrická loď Bella Bohemia se ovládá přes joystick. O...  celý článek

Na Pankráci vznikne pamětní deska, která tu už nějaký čas existuje

PRAHA? AHA!
vydáno 13. června 2021  11:12,  aktualizováno  13:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Kuřáků ubylo, výrobci proto míří hlavně na mladé konzumenty

vydáno 13. června 2021  5:52

Zapálit si cigaretu přestává být trendy. Vždyť počet Čechů, kteří skončí v rukách koronera, se ročně pohybuje kolem sto tisíc. Přibližně dvacet procent z...  celý článek

V Říčanech u Prahy vznikl nový showroom Peugeot. Koncept je v Česku zcela unikátní

vydáno 13. června 2021  5:39

V Říčanech u Prahy zahájila v květnu provoz nová koncese značky Peugeot. Koncesionář Lenner Motors zde nabízí nejen kompletní modelovou řadu vozů...  celý článek

Vaše fotky z Prahy