metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 25 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie

Další 2 fotografie v galerii
Pochod Babička provede turisty krásami kraje Boženy Němcové | foto: Tipsport

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pochod Babička provede turisty krásami kraje Boženy Němcové

Komerční sdělení Kdo by neznal Boženu Němcovou a její nejslavnější dílo! Právě jím se inspirovali pořadatelé pochodu Babička, který pozve v sobotu 7. května už po pětačtyřicáté milovníky turistiky do končin, kde literátka vyrůstala – Velké Svatoňovice, Ratibořice, Babiččino údolí, Česká Skalice.

Na své si přijdou pěší, cyklisté i koloběžkáři všech věkových kategorií.

Akce je součástí projektu České unie sportu – Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální dům MAFRA.

a

„Když se ohlédneme do historie, myslíme si, že by se mohlo zapojit dvanáct set pochodníků. Každá z tras povede přes Ratibořice s výjimkou nejkratší, pětikilometrové. Ta tvoří okruh okolo Velkých Svatoňovic a je určena dětem, pro něž tam nachystají místní hasiči řadu zábavných stanovišť. V minulosti třeba nechyběla perníková chaloupka, kde strkaly malé děti bábu na lopatě do pece, ty starší zase potěšil hod krikeťákem nebo granátem, ukázky hasičského sportu a možnost si je vyzkoušet,“ vysvětlil Jiří Špetla z pořádajícího sportovního oddílu TJ Sokol Velké Svatoňovice.

Kdo se bude chtít pochodu zúčastnit, musí dorazit v sobotu ráno na hřiště ve Velkých Svatoňovicích, odkud se bude vycházet v čase od 7 do 10 hodin, v případě trasy na 5 km od 8 do 10 hodin. Pěší turisté si mohou kromě zmiňované nejkratší etapy zvolit také trasu na 25 km a 50 km. Cyklistům budou k dispozici distance o délce 30 km, 50 km a 70 km – u té nejdelší si mohou vybrat, zda absolvují její klasickou či terénní variantu. Koloběžkáři si užijí připravený úsek na 27 km.

Pochod Babička provede turisty krásami kraje Boženy Němcové

„Připravený máme i doprovodný program. Ráno na startu zahraje kapela PSAM a později na trase u Slatinského mlýna bude koncertovat Tendr. Při startu a v cíli nabízíme turistům, že je zvážíme – jednak abychom jim ukázali, že si jich vážíme, a také proto, že cestou zaručeně přiberou. Na trati bude totiž možnost si jako tradičně zakoupit vynikající dobroty z udírny. Každý se rovněž dočká na památku diplomu, přitom nezáleží, zda dorazí do cíle ve Velkých Svatoňovicích nebo v České Skalici,“ uvedl Jiří Špetla.

Hlavní zprávy

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek