metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 21 °C

Pondělí, 16. září 2019. Svátek má Ludmila.
Nová vesta strážníků
Větší foto
Nová vesta strážníků | foto: MPP

Pochůzkáři chtějí kapsy navíc. Na Facebooku čelí nepochopení

29. srpna 2019  8:32 Filip Jaroševský Metro.cz
Teleskopický obušek, vysílačka, svítilna, osobní kamera, lékárnička, pouta, rukavice, zápisník. Tyto a mnoho dalších věcí s sebou musí denně pražští strážníci nosit při výkonu služby. Na svém facebookovém profilu se proto před pár dny pochlubili fotografiemi taktické žluté vesty s kapsami, která by jim, v případě, že by prošla schvalovacím kolečkem, práci výrazně zpříjemnila. Mnoho Pražanů má však zcela jiný názor.

„Jsou dost děsný. Pominu to, že jsou žlutý, na tuto barvu se slétají v létě všemožné mušky a broučci, takže ji může nosit jen zapálený entomolog. To, co je na obrázku, je vesta, která má pouze čtyři dost nepraktické kapsy,“ napsal na Facebook strážníků uživatel Jiří Kučka. 

Emoce vesty probudily i v Pražanech, kteří jsou podle svých slov také strážníci. Někteří z nich tvrdí, že kvůli vestám od městské policie v metropoli klidně odejdou. Kromě vzhledu a funkčnosti nového oblečku se totiž snáší kritika i na umělý materiál, z něhož je vesta vyrobena. V kombinaci s polyesterovým tričkem, které strážníci budou nosit nyní, půjde například podle uživatele Daniela Dana ve vedru o vražednou kombinaci. „Takže to bude následovně: strážník si oblékne modrý triko z materiálu PET lahev a na to tuto parádňáckou vestičku, předpokládám taky PET lahev. Obě vrstvy absolutně neprodyšné, to budou zajímavé šichty při 35°C,“ píše Dan.

Strážníci se na svém Facebooku brání. Používání těchto vest bezpečnostními sbory je v této podobě podle nich například v zahraničí naprostou samozřejmostí. Podle Jiřiny Ernestové z tiskového odboru strážníků si větší úložný prostor pro věci opakovaně vymáhají sami muži zákona. Design vest odkoukávají od kolegů policistů. „Před časem jsme zakoupili padesát kusů a nechali je testovat strážníky v přímém výkonu služby. Z jejich zkušeností a poznatků jsme vycházeli při následných úpravách,“ vysvětluje pro deník Metro Ernestová, podle níž má vesta kromě mnoha výhod také dostatečnou prodyšnost.

Strážníci se ani dalšího nového vybavení nebojí. Aktuálně po zhruba roce končí v několika obvodech testovací provoz osobních digitálních asistentů. Ty jim více než rok kompletně nahrazovaly formuláře. „Zkušenosti s asistenty jsou pozitivní,“ tvrdí Ernestová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Čechy trápí i jiné choroby než rakovina. Přitom jsou, na rozdíl od ní, nevyléčitelné

Ilustrační snímek
vydáno 16. září 2019  5:51

Onemocnění Karla Gotta zvedlo zájem veřejnosti o zhoubné nemoci.   celý článek

Naposled a osudově. Do kin vtrhne nabušený veterán Stallone

Rambo z roku 1985
vydáno 15. září 2019  6:18

Jeden z nejslavnějších akčních hrdinů, kteří se kdy objevili na filmovém plátně, symbol osmdesátých let i hojně nakoukávaný protagonista z pokoutně...  celý článek

S výrobkem platíme také za vzduch, který je kolem obalu

Pár háčků, jinak vzduch.
vydáno 14. září 2019  5:52

Spolu s výrobkem kupujeme i to, co vůbec nevyužijeme. Třeba návody ve všech jazycích.  celý článek

Jen 730 infarktů. Léto je pro záchranky klidné

ilustrační snímek
vydáno 13. září 2019  16:48

Prázdniny jsou pro zdravotníky specifické. Mnoho Pražanů sice odjíždí na dovolené, ale jejich počty dorovnávají turisté.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám