metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Úterý, 25. ledna 2022. Svátek má Miloš.

POD: První databáze pro metadata

  7:54
San Francisco 12. ledna 2022 (PROTEXT/PRNewswire) - Dnes byla spuštěna veřejná databáze Onchain (Public Onchain Database, POD), která usnadňuje a zpřístupňuje práci s daty v metaverzu. POD je projekt v prostředí Web3 a v jediném rozhraní pro vývojáře, tvůrce a uživatele spravuje všechna data (metadata) v metaverzu.

S rozšiřováním metaverza totiž rostou i problémy spojené s prací s daty na různých místech. Aby se metaverzum mohlo rozšiřovat a decentralizované aplikace fungovaly, musí existovat spolehlivá externí platforma pro spolupráci v oblasti dat.

POD jakožto první komplexní databáze metadat tyto potřeby naplňuje. Vytváří pro uživatele metaverza a prostředí Web3 bohatý datový ekosystém: od nástrojů pro spolupráci až po roboty a automatizaci.

Tři palčivé body při správě metadat

Veškeré objekty v metaverzu jsou v podstatě metadata. Adresa, identita, transakce nebo NFT – to vše jsou formy metadat.

POD řeší tyto tři palčivé body při práci s metadaty:

Složité vyhledávání

On-chain data jsou rozptýlena v kontraktech na různých sítích. Zatím není možné, aby kontrakty získávaly všechna data z jediného společného prostředí.

Obtížné hledání vazeb

Kvůli nerelačnímu ukládání je obtížné určovat vztahy mezi dvěma entitami nebo přiřazovat entity k jejich metadatům.

Obtížná využitelnost

Každá síť nebo aplikace má jedinečnou metodiku přenosu dat. Data z různých zdrojů je tak nutné předem zpracovat, aby mohla fungovat společně.

Proč je zapotřebí metadat

POD byla v zájmu vyřešení problémů současných datových blockchainů vyvinuta jako neutrální datový middleware zajišťovaný třetí stranou, který poskytuje klíčové funkce a rozvíjí plný potenciál metadat.

Výhody pro poskytovatele dat:

- Lepší vyhledávání dat

- Zajištění systému pro shodu dat

- Zajištění nekonečné rozšířitelnosti pro NFD

Výhody pro uživatele dat:

- Rychlý přístup k datům z více řetězců

- Snadná definice kategorie dat

- Štítky pro správu dat

To je jen několik příkladů. POD díky robustní sadě funkcí a výhod zefektivní a zjednoduší práci s metadaty pro všechny zúčastněné strany v metaverzi v prostředí Web3.

Budoucnost

Cílem POD je propojit různé strany a navázat dialog, který inspiruje decentralizovanou komunitu. POD může společným úsilím dospět k dohodnutému standardu spolupráce v oblasti dat organickým způsobem zdola nahoru.

Součástí vize POD je také dosažení konsensu ohledně spolupráce oblasti metadat, která se stane důležitou součástí datové infrastruktury Web3. POD vytváří prostor pro růst hodnoty blockchainových dat a sítí a posouvá ekosystém datové spolupráce Web3 do nových výšin.

KONTAKT: bd@poddb.io

Hlavní zprávy

Devítku trápí, že jí Praha posílá problémové nájemníky

vydáno 24. ledna 2022  13:20

Párty po celou noc a divná individua. Starousedlíci se bouří proti sociálním bytům. Další přitom přibudou.  celý článek

Zapomenutý švec z Barrandova: Hravě spravím i napůl sežranou botu

vydáno 24. ledna 2022  5:11

Do barrandovské opravny obuvi Andreje Němce se v posledních dnech lidé moc nehrnou. Přesto je z něj celebrita.  celý článek

Jednorázové samotestovací sady. Jak s nimi správně naložit?

vydáno 23. ledna 2022  19:03

Vzít, strčit do plastového sáčku, zauzlovat ho, pak ho dát do druhého pytlíku, ten také zauzlovat a vyhodit do popelnice. Tak zní podle největší svozové...  celý článek

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Vaše fotky z Prahy