metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 2 °C

Sobota 3. prosince 2022. Svátek má Svatoslav

Další 1 fotografie v galerii
Pracovnice trojského útulku dokrmuje psí slečnu. | foto: MP PrahaMetro.cz

Podchlazená štěňata skočila v útulku. Na Vánoce možná najdou nové majitele

  13:59
Sedm štěňat starých přibližně týden odložil někdo v neděli pod Nuselským mostem mezi Oldřichovou a Svatoplukovou ulicí. Poté, co je tam našla kolemjdoucí žena a upozornila na ně městskou policii, zvířata strážníci převezli v útulku v Troji.

Pro zaměstnanci začal boj o přežijí podchlazené sedmičky. Poté, co zvířata prohlédl veterinář, ošetřovatelé je uložili pod infralampy. Ve dvouhodinových intervalech je krmili.

„Po necelém týdnu to vypadá, že čtyři fenky a tři psi mají nejhorší za sebou. Nyní už dostávají krmení po čtyřech hodinách,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Jedná se o křížence a podle odborníků z nich vyrostou psi střední velikosti do 25 kilogramů váhy. Než si je vyberou a do domů odvezou noví majitelé, rozhodla se městská policie, že pro případné zájemce bude dokumentovat pobyt psů v útulku.

„Každých čtrnáct dní si lidé budou moci na webových stránkách městské policie www.mppraha.cz a útulku pro opuštěná zvířata www.upozpraha.cz prohlédnout, jak se štěňatům daří a jak rostou,“ dodala Seifertová.

K novým majitelům by se mohli dostat na Vánoce, konkrétně pak na Štědrý den, kdy budou brány psího útulku v Troji opět pro veřejnost otevřeny.

Komentáře

Hlavní zprávy

Trh s ubytování je na vzestupu. V Praze přibydou tisíce nových i staronových hotelových lůžek

vydáno 3. prosince 2022  6:45

Hotelové kapacity Prahy se v době pandemie covidu-19 částečně snížily. I přesto česká metropole stále patří mezi nejatraktivnější hotelové trhy v regionu...  celý článek

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek