metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 3 °C

Úterý, 25. ledna 2022. Svátek má Miloš.

Další 1 fotografie v galerii
Pracovnice trojského útulku dokrmuje psí slečnu. | foto: MP PrahaMetro.cz

Podchlazená štěňata skočila v útulku. Na Vánoce možná najdou nové majitele

  13:59
Sedm štěňat starých přibližně týden odložil někdo v neděli pod Nuselským mostem mezi Oldřichovou a Svatoplukovou ulicí. Poté, co je tam našla kolemjdoucí žena a upozornila na ně městskou policii, zvířata strážníci převezli v útulku v Troji.

Pro zaměstnanci začal boj o přežijí podchlazené sedmičky. Poté, co zvířata prohlédl veterinář, ošetřovatelé je uložili pod infralampy. Ve dvouhodinových intervalech je krmili.

„Po necelém týdnu to vypadá, že čtyři fenky a tři psi mají nejhorší za sebou. Nyní už dostávají krmení po čtyřech hodinách,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Jedná se o křížence a podle odborníků z nich vyrostou psi střední velikosti do 25 kilogramů váhy. Než si je vyberou a do domů odvezou noví majitelé, rozhodla se městská policie, že pro případné zájemce bude dokumentovat pobyt psů v útulku.

„Každých čtrnáct dní si lidé budou moci na webových stránkách městské policie www.mppraha.cz a útulku pro opuštěná zvířata www.upozpraha.cz prohlédnout, jak se štěňatům daří a jak rostou,“ dodala Seifertová.

K novým majitelům by se mohli dostat na Vánoce, konkrétně pak na Štědrý den, kdy budou brány psího útulku v Troji opět pro veřejnost otevřeny.

Komentáře

Hlavní zprávy

Doba, kdy za nás bude platit naše auto, je už za rohem

vydáno 25. ledna 2022  17:14

Metody, jak klientovi vytáhnout z kapsy peníze, hledají obchodníci denně. K novým způsobům, jak si plnit co nejrychleji a bez čekání své sny, přispívají i...  celý článek

Kvůli viru odvolávají spoje MHD. Dopravci si řidiče půjčují mezi sebou

vydáno 25. ledna 2022  17:00

Omikron dává zabrat i organizátorovi hromadné dopravy Ropid. Výpadky řeší i v řádu minut.   celý článek

Zmatky kolem biokontejnerů. Neplaťte za ně, radí popeláři

vydáno 25. ledna 2022  13:42

Omluva magistrátu za zdražení svozu odpadu, populismus, ale i příležitost pro ty, kteří chtějí ušetřit. Tak se hovoří o nové možnosti Pražanů zažádat si...  celý článek

Zahraniční filmaři opouštějí Česko. S nimi i prestiž a peníze

vydáno 25. ledna 2022  5:19

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Kvůli rozpočtovému provizoriu pro ně nejsou peníze na investiční pobídky, proto z...  celý článek

Vaše fotky z Prahy