metro.cz

Počasí v Praze

21 °C / 34 °C

Čtvrtek 18. srpna 2022. Svátek má Helena

Další 1 fotografie v galerii
Pracovnice trojského útulku dokrmuje psí slečnu. | foto: MP PrahaMetro.cz

Podchlazená štěňata skočila v útulku. Na Vánoce možná najdou nové majitele

  13:59
Sedm štěňat starých přibližně týden odložil někdo v neděli pod Nuselským mostem mezi Oldřichovou a Svatoplukovou ulicí. Poté, co je tam našla kolemjdoucí žena a upozornila na ně městskou policii, zvířata strážníci převezli v útulku v Troji.

Pro zaměstnanci začal boj o přežijí podchlazené sedmičky. Poté, co zvířata prohlédl veterinář, ošetřovatelé je uložili pod infralampy. Ve dvouhodinových intervalech je krmili.

„Po necelém týdnu to vypadá, že čtyři fenky a tři psi mají nejhorší za sebou. Nyní už dostávají krmení po čtyřech hodinách,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Jedná se o křížence a podle odborníků z nich vyrostou psi střední velikosti do 25 kilogramů váhy. Než si je vyberou a do domů odvezou noví majitelé, rozhodla se městská policie, že pro případné zájemce bude dokumentovat pobyt psů v útulku.

„Každých čtrnáct dní si lidé budou moci na webových stránkách městské policie www.mppraha.cz a útulku pro opuštěná zvířata www.upozpraha.cz prohlédnout, jak se štěňatům daří a jak rostou,“ dodala Seifertová.

K novým majitelům by se mohli dostat na Vánoce, konkrétně pak na Štědrý den, kdy budou brány psího útulku v Troji opět pro veřejnost otevřeny.

Komentáře

Hlavní zprávy

Budvar se spojil s hravými sládky. Vznikl pšeničný Kraťas

vydáno 18. srpna 2022  5:51

Tuhle příležitost si nenechte ujít. Národní pivovar Budvar úplně poprvé uvařil pšeničné pivo. Letní limitka Kraťas vznikla ve spolupráci s minipivovarem...  celý článek

Sexting může dítěti zničit vztah, dovést ho k sebevraždě

vydáno 17. srpna 2022  19:29

Nemluv s cizími, neber od nich dárky, netoulej se, kde to neznáš. Rodičovské pokyny děti dodržují. Na internetu se ale chovají jinak.  celý článek

Vítejte v ráji ředkví, Tří sester a vil od Václava Šindeláře

vydáno 17. srpna 2022  14:57

Divadlo Sklep, ředkvičky, hospoda U Báby. Dobeška. Co všechno může skrývat tahle kouzelná vilová osada, vklíněná do Braníka? Odpověď přináší kniha...  celý článek

„Ve firmách by měl být generační balanc, ideální je věky lidí namixovat“

vydáno 17. srpna 2022  6:00

Boří stereotypy, označuje se za rebelku v byznysu. Provozní ředitelka Creative Dock Gabriela Teissing podporuje ženy, aby se kariéry v oblasti technologií...  celý článek