metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša
Podprsenka (ilustrační foto) | foto: SXC

Podprsenky menší, než mají ňadra, si kupuje polovina žen

  10:26
Stačí zvednout ruce nad hlavu a prsa se valí ven. Podceňování hloubky košíčku je nejčastějším nešvarem českých žen při výběru podprsenek. Malý košíček totiž podle Martiny Tržické z Poradny správných velikostí podprsenek v Bílé labuti v Praze neposkytuje ňadrům dostatečnou oporu, nezvedne je do správné výšky.

"To, že obvod podprsenky mezi prsy k tělu nepřiléhá, často svede ženy či dívky k mylnému závěru, že potřebují menší a ještě menší obvod. Ale pokud nezvolí hlubší košíčky, problém s dobře sedící podprsenkou nevyřeší," říká Tržická, podle které si menší velikosti, než mají prsa, kupuje asi padesát procent žen.

Vyznejte se

Jaké jsou trendy a velikosti?

  • Nejčastější velikosti jsou 75 B-C a 80 B-C.
  • Barvy jsou nejčastěji bílá, vanilková, nebo černá, v době Vánoc či Valentýna je nejoblíbenější vínová a červená.
  • Ženy si kupují 2 až 3 podprsenky ročně.
  • Utratí za ně v průměru asi 800 korun.

Další polovina z nich si podprsenku nedokáže správně nasadit. "Upraví podprsenku tak, aby ňadra vypadala dobře do výstřihu, ale kostice nemají vloženy těsně pod prsy a na těle. Pak stačí zvednout ruce nad hlavu a část ňader spodem vypadne ven," dodává Martina Tržická. 

Ta také deníku Metro prozradila, že když jde muž své partnerce koupit prádlo, většinou se do té správné velikosti strefí. A zatímco ženy se v případě výběru barev drží při zemi, a kupují si převážně ty základní, muži koupí i něco extravagantnějšího. "Barvy volí nečastěji černé, červené nebo vínové. U spodních kalhotek požadují, aby byly s vtipným obrázkem či tanga nebo kalhotky s nohavičkami," směje se Tržická. 

Jsou to pak spíše ženy s malými, nebo naopak velkými prsy, kdo má problém sehnat podprsenku? "Nejhůře se nám vybírá podprsenka pro ženu, která rychle ztratila váhu. Ňadra se stanou hodně nepevná a je těžké je vhodnou podprsenkou naformovat. Musí to být podprsenka s vysokým středem a uzavřeným střihem," dodává s tím, že čím větší prsa žena má, tím je podprsenka dražší.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek