metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 15 °C

Pátek 30. září 2022. Svátek má Jeroným, Ráchel
Louže na Můstku | foto: Filip ChudobaMetro.cz

Podzemku zase trápí voda. Můstek si bude muset ještě počkat

  15:25
Kbelíky, hadry a obrovské louže. Na Můstku stále teče voda proudem.

Větší oprava frekventované přestupní stanice metra se zatím nechystá. „Vodu ve stanici jsem v této podobě nikde na světě neviděl. Možná by bylo dobré zvážit nějakou větší rekonstrukci stanice, jako proběhla na Národní třídě,“ říká si každý den cestou do práce čtenář Filip Chudoba. Aby také ne. Voda do stanice metra Můstek teče bez viditelné známky nápravy již od června minulého roku. Podle mluvčí dopravního podniku (DPP) Anety Řehkové se ale na problému intenzivně pracuje.

„V současné době je již kompletně dokončeno odvodnění prostoru pod nástupištěm. To pro cestující není viditelné. Předpokládáme, že průběžné opravy při zachování plného provozu budou ve stanici Můstek pokračovat i v průběhu 1. poloviny roku 2017,“ řekla Řehková.

Letos mají prioritu Jinonice, Skalka, Muzeum a Dejvická

V minulosti měl DPP možnost vyřešit zatékání, které se začalo objevovat po zbudování bezbariérového přístupu do stanice, souběžnou rekonstrukcí. Kvůli tomu by se však musela podle Řehkové uzavřít celá stanice. V současné době ale má dopravce jiné priority – již začala rekonstrukce stanice Jinonice. Souběžně chystá opravu stanic Skalka, Dejvická a Muzeum. „Plán je, že by se měly každý rok rekonstruovat dvě stanice. Samozřejmě bude záležet na okolnostech,“ řekl investiční ředitel DPP Jan Blecha.

K výraznějšímu zatékání dochází hlavně v prostoru okolo pilířů uprostřed horní části stanice, přestupu na linku A. Podzemní vody je příliš a stávající odvodňovací systém ji nestíhá jímat. Při posledních stavebních úpravách kolem bezbariérového výstupu totiž došlo k posunu hydrogeologických poměrů.

„Průsaková voda začala nově vytékat do původního odvodňovacího systému, který však kapacitně nově vzniklé hydrogeologické situaci nepostačuje,“ vysvětluje Řehková.

Problém s průsaky se řešil také v létě na Andělu. Kvůli špatně utěsněné šachtě nových výtahů se začaly tvořit louže podobné těm na Můstku. Podle čtenářů se sem drobné louže opět vracejí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Umění zahalené v kouři nebo street art v kostele. Navštívili jsme pražské galerie

vydáno 30. září 2022  5:22

Jedno odpoledne. Tři výstavy. Banksy, Mucha a V kroužcích dýmu. Prošli jsme za jeden den tři velké expozice a prohlédli si díla významných mistrů....  celý článek

Parkování zaplatíte už také přes aplikaci Lítačka. Zóny pohlídá nová firma

vydáno 29. září 2022  19:08

Pražské řidiče čeká v těchto dnech několik poměrně příjemných novinek. Městská společnost Operátor ICT (OICT) rozšířila ve spolupráci s Technickou správou...  celý článek

Naše analýzy pomáhají měnit Prahu k lepšímu, říká šéf pražských „datařů“ Kotmel

vydáno 29. září 2022  16:18

Je robustní, veliká a spolehlivá. Tak hovořili její tvůrci o nové datové platformě Golemio, kterou spustil magistrát ve spolupráci s městskou společností...  celý článek

Kde jsou nejdražší nově postavené byty v Praze? Teď na dvojce, šestce a sedmičce

vydáno 29. září 2022  13:05

Majitelé novobytů stárnou. K pořízení vlastní střechy nad hlavou se nyní v Praze dopracují až po čtyřicítce.  celý článek