metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 10 °C

Čtvrtek, 21. února 2019. Svátek má Lenka.
Zlepšením dopravního řešení před „Malým Berlínem“ dojde k rozšíření chodníku a...
Dalších 8 fotografií v galerii
Zlepšením dopravního řešení před „Malým Berlínem“ dojde k rozšíření chodníku a doplnění druhé řady stromořadí. | foto: IPR

Pohořelec bez aut, Letná beze změn

18. července 2018  10:48 Filip Jaroševský Metro.cz
Veletržní ulice jako moderní bulvár plný stromů, ulice Dukelských hrdinů jako třída, za kterou se nebude muset Praha 7 stydět. Takové byly plány pražského Institutu plánování a rozvoje, který městu přichystal novou podobu takzvaného Letenského kříže.

Koncepční studii zahrnující nejen úpravy chodníků, přechodů, zastávek a výsadbu téměř dvou stovek stromů ale radní smetli ze stolu. Materiál, jehož realizace by vyšla na 762 milionů korun, je podle nich třeba dopracovat.

„Nechápu, proč studie radou neprošla. Projednávalo se to dlouho se všemi zúčastněnými. Mrzí mě to o to víc, že žádné věcné námitky nepřišly,“ uvedla náměstkyně primátorky Petra Kolínská, která návrh předkládala.

Ta se má v plánu v budoucnu opřít o podporu sociálních demokratů. Právě jejímu členovi, náměstku primátorky Petru Dolínkovi, se přitom včera na radě podařilo prosadit studii, která doporučuje výrazné omezení automobilové dopravy na Pohořelci. 

Rozhodnutí souvisí s tím, že ministerstvo dopravy chce uzavřít pěší průchod přes svůj areál. Ten je klíčový pro spojení Pohořelce s Dlabačovem a Strahovem.

Přijatá varianta podle něj počítá nejen s omezením průjezdu aut s výjimkou rezidentů, ale i s doplněním zeleně a se zvýšením bezpečnosti chodců. Návrh nyní upraví Technická správa komunikací. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Nová pravidla pro náplavky: ticho večer a ticho v neděli, velká akce maximálně jednou za měsíc

Náplavka. Rašínovo nábřeží patří k nejatraktivnějším a nejživějším společenským...
vydáno 20. února 2019  17:42

Hospody, bary, festivaly, živá hudba a taneční kurzy. Rašínovo a Hořejší nábřeží v posledních letech zažívaly bujaré mejdany, které místním obyvatelům...  celý článek

Zlevní byty? Developeři sázejí spíš na růst platů

Ilustrační snímek
vydáno 20. února 2019  16:28

Drahé hypotéky, dlouhé povolování. Proto jsou byty drahé, argumentují developeři.  celý článek

Letně laděné filmy, které jsou aktuálně v kinech, mohou působit dobře i na naši psychiku

Úhoři mají nabito
vydáno 20. února 2019  15:05

Déšť a ochlazení může v těchto dnech vyhnat lidi do kin. Třeba i na české komedie, které se točily loni během letních měsíců, když bylo velké horko. U...  celý článek

Je to jako se seriálem Most!, někteří v tom prostě hledali věci, které tam nejsou, říká Kovy

"Dostal jsem nabídku propagovat lux či pyrotechniku. Drtivou většinu spoluprací...
vydáno 20. února 2019  13:44

Populární youtuber Kovy (Karel Kovář) učí mladé mediální gramotnosti. V krátkých videích, která vytvořil pro vzdělávací program Jeden svět na školách, se...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám