metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 20 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava
Násilí (ilustrační foto) | foto: Profimedia.cz

Policie dopadla podezřelého z brutálního útoku v Petrovicích. Hrozí mu doživotí

  14:34
Pražská policie dopadla Ukrajince, který loni v prosinci v Praze-Petrovicích údajně brutálně přepadl ženu. Obvinila ho z pokusu o vraždu. Muž je ve vazbě, odmítl vypovídat. V případě prokázání viny mu hrozí až 20 let vězení nebo i výjimečný trest. Napadená prodělala dvě operace, bude mít trvalé zdravotní následky. Na tiskové konferenci to dnes uvedly šéfka mravnostního oddělení Alena Kolářová a vyšetřovatelka případu Petra Rendová.

Případ se stal v neděli 14. prosince 2014. Kolemjdoucí tehdy našel ve čtvrt na čtyři ráno pod stromem na křižovatce ulic Archimédovy a Rezlerovy ležet zraněnou třiatřicetiletou ženu v potrhaném oblečení. Napadená utrpěla šok a s přivolanou policejní hlídkou nekomunikovala. Záchranná služba ji převezla v kritickém stavu do nemocnice. Policie tehdy uvedla, že žena do Petrovic přicestovala autobusem noční linky číslo 511.

„Útok byl veden převážně na hlavu a obličej,“ uvedla Rendová. Žena byla byla v bezprostředním ohrožení života a kvůli nízké venkovní teplotě jí hrozilo podchlazení. Kriminalisté při vyšetřování případu zjistili, že pachatel má blízký vztah k místu činu. Zadržený muž bydlel nedaleko. V minulém týdnu zásahová jednotka zatkla pět ukrajinských dělníků, kteří se vraceli z práce. „Věděli jsme, že jeden z nich bude naším pachatelem,“ podotkla Rendová. Po testech DNA byl ze zadržené pětice obviněn jen devětadvacetiletý muž, který dosud nebyl trestán a v Česku žil delší dobu. Policie neuvedla, zda byla žena při přepadení znásilněna.

Násilníci útočili několikrát

  • O tomtéž víkendu se stal podobný případ v Praze 4, kde byla brutálně napadena žena, která cestovala stejnou noční linkou. Při návratu z večírku ji nedaleko bydliště napadl muž, jenž ji strhl na zem, sedl si na ni a začal ji rdousit. Napadené se podařilo utéct k nejbližšímu domu, kde zvonila na zvonky a volala o pomoc. Útočník ji ale doběhl, znovu ji rdousil, a když žena upadla do bezvědomí, z místa utekl. Podezřelý byl o tři dny později dopaden a obviněn z pokusu vraždy.
  • Policie ke konci loňského roku řešila i tři další podobné případy, které se týkaly znásilnění nebo pokusu o tento čin v okolí pražské Krče. Podle Kolářové se nejprve prověřovalo, zda sérii brutálních napadení neměl na svědomí stejný člověk jako v Petrovicích. Ukázalo se ale, že případy mají různé pachatele. V souvislosti s krčským případem byl v lednu zadržen dvacetiletý Ukrajinec, jemuž za znásilnění hrozí až deset let vězení.

Komentáře

Hlavní zprávy

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek