metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Sobota 3. prosince 2022. Svátek má Svatoslav
Násilí (ilustrační foto) | foto: Profimedia.cz

Policie dopadla podezřelého z brutálního útoku v Petrovicích. Hrozí mu doživotí

  14:34
Pražská policie dopadla Ukrajince, který loni v prosinci v Praze-Petrovicích údajně brutálně přepadl ženu. Obvinila ho z pokusu o vraždu. Muž je ve vazbě, odmítl vypovídat. V případě prokázání viny mu hrozí až 20 let vězení nebo i výjimečný trest. Napadená prodělala dvě operace, bude mít trvalé zdravotní následky. Na tiskové konferenci to dnes uvedly šéfka mravnostního oddělení Alena Kolářová a vyšetřovatelka případu Petra Rendová.

Případ se stal v neděli 14. prosince 2014. Kolemjdoucí tehdy našel ve čtvrt na čtyři ráno pod stromem na křižovatce ulic Archimédovy a Rezlerovy ležet zraněnou třiatřicetiletou ženu v potrhaném oblečení. Napadená utrpěla šok a s přivolanou policejní hlídkou nekomunikovala. Záchranná služba ji převezla v kritickém stavu do nemocnice. Policie tehdy uvedla, že žena do Petrovic přicestovala autobusem noční linky číslo 511.

„Útok byl veden převážně na hlavu a obličej,“ uvedla Rendová. Žena byla byla v bezprostředním ohrožení života a kvůli nízké venkovní teplotě jí hrozilo podchlazení. Kriminalisté při vyšetřování případu zjistili, že pachatel má blízký vztah k místu činu. Zadržený muž bydlel nedaleko. V minulém týdnu zásahová jednotka zatkla pět ukrajinských dělníků, kteří se vraceli z práce. „Věděli jsme, že jeden z nich bude naším pachatelem,“ podotkla Rendová. Po testech DNA byl ze zadržené pětice obviněn jen devětadvacetiletý muž, který dosud nebyl trestán a v Česku žil delší dobu. Policie neuvedla, zda byla žena při přepadení znásilněna.

Násilníci útočili několikrát

  • O tomtéž víkendu se stal podobný případ v Praze 4, kde byla brutálně napadena žena, která cestovala stejnou noční linkou. Při návratu z večírku ji nedaleko bydliště napadl muž, jenž ji strhl na zem, sedl si na ni a začal ji rdousit. Napadené se podařilo utéct k nejbližšímu domu, kde zvonila na zvonky a volala o pomoc. Útočník ji ale doběhl, znovu ji rdousil, a když žena upadla do bezvědomí, z místa utekl. Podezřelý byl o tři dny později dopaden a obviněn z pokusu vraždy.
  • Policie ke konci loňského roku řešila i tři další podobné případy, které se týkaly znásilnění nebo pokusu o tento čin v okolí pražské Krče. Podle Kolářové se nejprve prověřovalo, zda sérii brutálních napadení neměl na svědomí stejný člověk jako v Petrovicích. Ukázalo se ale, že případy mají různé pachatele. V souvislosti s krčským případem byl v lednu zadržen dvacetiletý Ukrajinec, jemuž za znásilnění hrozí až deset let vězení.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek