metro.cz

Počasí v Praze

-8 °C / 0 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika
Policista (ilustrační foto) | foto: Pavel Tůma

Policie: Na světlé ochlupení mrtvé nelze spoléhat. Mohla být obarvená

  16:39,  aktualizováno  16:48
Neznáte ji? Žena, jejíž části policisté nacházejí od října ve Vltavě, měla velikost nohy 41, jizvu po slepáku a zahojenou jizvou po piercingu. Ani teď kriminalisté nejsou blíže poznání. Naopak, tím, že žena byla nižší, než se předpokládalo, musí hledat mezi více pohřešovanými.

Policie dál tápe nad tím, kdo je mrtvá žena, jejíž části od října nachází ve Vltavě. Nikdo ji nepohřešuje. Podle policejní mluvčí Hany Jeřábkové není vodítkem ani to, že mrtvá měla světlé ochlupení. Mohla mít totiž jinou barvu vlasů.

Dosud se našlo sedm částí lidského těla? Je mezi nimi i hlava?
Mezi částmi, které se dosud našly, hlava není.

Kdy podle rozboru ostatků mohlo k vraždě ženy dojít?
Tuto informaci nemám, kriminalisté nicméně již dříve uvedli, že nalezené ostatky byly ve Vltavě sedm až čtrnáct dní, to znamená někdy od půlky až do konce září.

Je možné již říct příčinu smrti?
Nemám tu informaci, nicméně kriminalisté by ji neposkytli.

Zveřejnili jste poměrně dost identifikačních znaků mrtvé. Čím to, že ženu ještě nikdo nepohřešuje?
To bohužel nevím. Kriminalisté zužují okruh pohřešovaných a porovnávají je. Nicméně tentokrát uvedli o mrtvé více informací, než je potřeba, aby si veřejnost vzpomněla, zda ji někdo nezná, případně neviděl. Poměrně zvláštním znamením je velikost nohy 41. Musím také upozornit, že přestože její ochlupení bylo světlé, aby to nezavádělo k tomu, že žena byla blond. Mohla být obarvena, okolí ji může znát třeba jako brunetu.

Zúžil se tedy okruh pohřešovaných lidí?
Podle původních odhadů byla žena vysoká 190 centimetrů, čímž se okruh zúžil na desítky osob. Po výsledcích expertíz, které určily její výšku kolem 170 centimetrů a tím se okruh pohřešovaných opět zvětšil.

Komentáře

Hlavní zprávy

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek