metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 10 °C

Čtvrtek, 21. listopadu 2019. Svátek má Albert.
Kriminalisté vyšetřují vraždu dvaasedmdesátiletého muže, kterého našli v...
Kriminalisté vyšetřují vraždu dvaasedmdesátiletého muže, kterého našli v letňanském bytě. V souvislosti s tím pátrají po třech dívkách - šestnáctileté Andree Hlaváčové (vlevo), osmnáctileté Andree Hrubé (uprostřed) a sedmnáctileté Pavlíně Kuklové (vpravo). | foto: Policie ČRMetro.cz

Policie našla v bytě v Letňanech mrtvého seniora. Pátrá po třech dívkách z výchovného ústavu

14. dubna 2015  10:45,  aktualizováno  15.4 15:42 ČTK
Pražští kriminalisté vyšetřují vraždu dvaasedmdesátiletého muže, kterého našli v pondělí v jednom letňanském bytě. To, že se na jeho smrti podílel někdo další, už na místě zjistil přivolaný lékař. Co bylo přesnou příčinou mužovy smrti, určí ale až pitva. „Bližší informace nebudou policisté z taktických důvodů zveřejňovat,“ sdělila dnes policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Odpoledne policie uvedla, že v souvislosti s tímto případem pátrá po třech dívkách - šestnáctileté A. H. - bydliště v Praze, o rok starší P.K. - bydliště v okrese Louny a osmnáctileté Andree Hrubé - bydliště v Praze. A. H. je vysoká asi 168 centimetrů, má hubenou postavu, černé vlasy a zelené oči. P.K. měří asi 160 centimetrů, má hubenou postavu, šedomodré oči a barevný melír. Hrubá je 160 až 165 centimetrů vysoká, střední postavy, má šedé oči, melír a tetování na krku a levém předloktí.

Dívky, které policie hledá, jezdí většinou stopem

Dvě mladistvé dívky utekly 4. dubna z Výchovného ústavu Počátky a třetí, už plnoletá, je bývalou chovankyní tohoto zařízení. Tyto tři kamarádky už v minulosti několikrát z ústavu utekly a jsou zvyklé na život na ulici bez peněz. Kriminalisté nevylučují, že se budou schovávat kdekoliv na území celého Česka a peníze na obživu si mohou obstarávat i krádežemi.

Policisté nevylučují ani možnost, že se seznámí nebo seznámily s někým, kdo jim poskytne útočiště. Trojice se ovšem nemusí pohybovat pouze společně, dívky se mohly i rozdělit. K cestování nevyužívají většinou MHD, preferují spíše autostop. Detektivové proto žádají veřejnost a například i řidiče vozidel, aby neprodleně kontaktovali linku 158 v případě, že dívky spatřili nebo je vezli.

Policisté spolu s hasiči našli mužovo tělo v bytě v Bukovecké ulici. „Hasiči se do bytu dostali přes balkonové dveře. Uvnitř nalezli muže, který už ale nejevil žádné známky života,“ uvedla mluvčí. Soudní pitva podle Rösslerové už policistům potvrdila násilnou smrt, nicméně kriminalisté čekají na její oficiální výsledky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Příští stanice: nákupák. Linka 156 staví před OC Stromovka

Busy do Europarku jezdí ze Zbraslavic, Zruče a Žlebu.
vydáno 21. listopadu 2019  13:54

Vlastní autobus má štěrboholský Europark či Ikea na Černém Mostě. Do obchoďáku v Michli zákazníci jezdí na proud.  celý článek

Kouříš? Tak plať do zdravotního pojištění víc než nekuřáci! V Česku zatím bez šance

Ilustrační snímek.
vydáno 21. listopadu 2019  11:34

Ti, co dbají na zdraví, platí za hříšníky miliardy korun ročně.  celý článek

Pražské kachny umírají zbytečně. I kvůli pečivu

Zachráněná kachna
vydáno 21. listopadu 2019  5:02

Lidé z Modřan chtějí u rybníka varovnou ceduli. Ve Stromovce však nepomohla.  celý článek

Češi, mistři v odkládání řešení problémů. Televizní tma přijde za týden

Ještě jednou Hřebeny, jak se nazývá nejsevernější výspa Brd, jež dosahuje až do...
vydáno 20. listopadu 2019  14:47

Konec starého vysílání nastane nejdřív v Praze a jejím okolí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám